Skocz do zawartości

Nierówna praca po regulacji zaworów


Czarny_eku

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zaczne od początku by miało to sens,kupiłem forka 2.0 125 KM 2002 rok skrzynka ASB. ,zrobiłem wszystko co bog przykazał,wymieniony rozrzad,filtry ,swiece,przewody WN i nadal falował mi na wolnych obrotach,więc przyszła pora na regulacje zaworów. Zawory ustawione tak jak zaleca to producent i nadal jest to samo choć może już troszkę lepiej ,ale nie tak jak byc powinno. Przepustnica czysta,krokowy też ...już nie wiem gdzie szukać by doprowadzic ten silnik do kultury. Byłem na kompie i ku mojemu zdziwieniu 0 błędów. Może miał ktoś podobnie i udało mu się ten problem rozwiązać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie po regulacji zaworów, kulał na wolnych chyba jeszcze bardziej niż przed regulacją, dopiero po około 500km tak się ładnie obroty same ułożyły że teraz jest lepiej niż z fabryki - na zimnym 1200obr/min, potem koło 1000 a po pełnym rozgrzaniu jakieś 740obr/min i nic nie faluje, budą nie trzęsie.

Niektórzy piszą że rozłączenie akumulatora na 10mninut pomaga, sceptycznie do tego podszedłem ale stwierdziłem że nie zaszkodzi i odłączyłem na całą noc :) nie wiem czy miało to jakiś wpływ ale podobno to resetuje kompa i pozwala mu na dostosowanie się do nowych ustawień zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziekuje Ci za podpowiedz,musze to zrobic może i u mnie pomoże,sprawdziłem podcisnienia i są ok. Jeszcze napisze tylko ,że być może nagar na gniazdach zaworowych powstał i byc może po regulacji zaworów musi wszystko się ułożyć ,stad tez u Ciebie taka poprawa po tych 500 km . To taka moja teoria,nie wiem jak jest w praktyce. W każdym razie restart aku bedzie na noc i pojeżdzę troche , może zacznie pracowac tak jak twoj forek ;)

Edytowane przez Czarny_eku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...