Jump to content

Stuki Legacy IV


Grzegorz Jendro

Recommended Posts

Witam, chciałbym się zapytać o wasze doświadczenia co do dochodzących stuków z samochodu(Legacy IV 2.0 165hp), stuki słychać tylko i wyłącznie podczas jazdy przy lekkim przyspieszaniu w okolicy 2/3 tyś obrotów, na luzie czy podczas jazdy na luzie i z przegazówką stuki nie dochodzą, jedynie podczas jazdy na pierwszych biegach przy lekkim przyspieszaniu, przy biegach 4 i 5 stuków nie słyszałem.

Dźwięk dochodzi z prawej strony dlatego odrzuciłem opcję czarnego elementu paliwowego który podobno wchodzi w wibracje i przenosi je na karoserie samochodu(odrzuciłem bo o ile dobry element wypatrzyłem w samochodzie to znajdował się po przeciwnej stronie, a nie stamtąd dochodzą stuki)).

Co byście polecali sprawdzić?

Dodam, że zawieszenie sprawne i brak luzów :)

Link to comment
Share on other sites

A nie stuka Ci czasem obudowa filtra powietrza przy reflektorze po stronie pasażera? Jeśli zaczniesz ruszać obudową i będzie stukać, to pod czerpakiem powietrza jest taka nakrętka dociskająca dystans piankowy, jest trochę schowana. U mnie poluzowanie się tej śrubki było powodem niewyobrażalnej irytacji. :)

 

Zanim do tego doszedłem rozebrałem połowę deski rozdzielczej, bo brzmiało, jakby dźwięk wydobywał się kilkanaście centymetrów ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...