Jump to content

Stuki Legacy IV

Grzegorz Jendro
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałbym się zapytać o wasze doświadczenia co do dochodzących stuków z samochodu(Legacy IV 2.0 165hp), stuki słychać tylko i wyłącznie podczas jazdy przy lekkim przyspieszaniu w okolicy 2/3 tyś obrotów, na luzie czy podczas jazdy na luzie i z przegazówką stuki nie dochodzą, jedynie podczas jazdy na pierwszych biegach przy lekkim przyspieszaniu, przy biegach 4 i 5 stuków nie słyszałem.

Dźwięk dochodzi z prawej strony dlatego odrzuciłem opcję czarnego elementu paliwowego który podobno wchodzi w wibracje i przenosi je na karoserie samochodu(odrzuciłem bo o ile dobry element wypatrzyłem w samochodzie to znajdował się po przeciwnej stronie, a nie stamtąd dochodzą stuki)).

Co byście polecali sprawdzić?

Dodam, że zawieszenie sprawne i brak luzów :)

A nie stuka Ci czasem obudowa filtra powietrza przy reflektorze po stronie pasażera? Jeśli zaczniesz ruszać obudową i będzie stukać, to pod czerpakiem powietrza jest taka nakrętka dociskająca dystans piankowy, jest trochę schowana. U mnie poluzowanie się tej śrubki było powodem niewyobrażalnej irytacji. :)

Zanim do tego doszedłem rozebrałem połowę deski rozdzielczej, bo brzmiało, jakby dźwięk wydobywał się kilkanaście centymetrów ode mnie.