Skocz do zawartości

Stuki Legacy IV


Grzegorz Jendro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać o wasze doświadczenia co do dochodzących stuków z samochodu(Legacy IV 2.0 165hp), stuki słychać tylko i wyłącznie podczas jazdy przy lekkim przyspieszaniu w okolicy 2/3 tyś obrotów, na luzie czy podczas jazdy na luzie i z przegazówką stuki nie dochodzą, jedynie podczas jazdy na pierwszych biegach przy lekkim przyspieszaniu, przy biegach 4 i 5 stuków nie słyszałem.

Dźwięk dochodzi z prawej strony dlatego odrzuciłem opcję czarnego elementu paliwowego który podobno wchodzi w wibracje i przenosi je na karoserie samochodu(odrzuciłem bo o ile dobry element wypatrzyłem w samochodzie to znajdował się po przeciwnej stronie, a nie stamtąd dochodzą stuki)).

Co byście polecali sprawdzić?

Dodam, że zawieszenie sprawne i brak luzów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie stuka Ci czasem obudowa filtra powietrza przy reflektorze po stronie pasażera? Jeśli zaczniesz ruszać obudową i będzie stukać, to pod czerpakiem powietrza jest taka nakrętka dociskająca dystans piankowy, jest trochę schowana. U mnie poluzowanie się tej śrubki było powodem niewyobrażalnej irytacji. :)

 

Zanim do tego doszedłem rozebrałem połowę deski rozdzielczej, bo brzmiało, jakby dźwięk wydobywał się kilkanaście centymetrów ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...