Jump to content

wymiana przewodów zapłonowych forester MY01

pio_123
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałem ostatnio wymienić przewody jak w temacie. Zakupiłem NGK_RC-EF1201 (po wielokrotnym sprawdzeniu i upewnieniu się, że to na pewno ten model)

Zdjąłem jeden stary i okazało się, że też są NGK i wyglądają identycznie, jednak nie mogę do końca wcisnąć nowej fajki (stara wchodzi bez problemu spowrotem)

Czy miał ktoś podobny problem? Może są minimalnie grubsze, albo jest jakaś meoda, żeby takie nowe kable tam wcisnąć?

Jak dla mnie to powinny wejść bez jakiegoś pchania na chama przecież....

z góry dzięki za pomysły

pozdrawiam,

Piotrek

Może po prostu mają zabezpieczenie żeby nie spadały, a twoje są wyrobione więc może dlatego. Skoro średnica ta sama... Ale bez wyjmowania silnika rozumiem zmieniasz świece ;] s-turbo?

nie turbo - wolnossący 2litrowy, może i tak ale naprawdę ciężko to idzie, myślałem, żeby te fajki delikatnie olejem dotknąć ale jakoś rozsądek mi podpowiada, że to nie będzie dobry pomysł (brud się może lepić albo co...) po lewej wyjąłem tę rurę dolotu powietrza a po prawej akumulator i zbiornik płynu;

kolego problem może leżeć w tym, że wyciągając starą fajke na świecy została reszta ze starej fajki (taki blaszany konektor który przewodzi prąd z kabla na świece), porównaj w środku starą wyciągniętą fajke z nową.

Ja miałem taki sam problem, nowa fajka nie chciała wskoczyć na miejsce, po wykręceniu świecy okazało się właśnie że część starej fajki tkwiła na świecy.

P.S. jeśli u Ciebie problem jest taki sam nie musisz wykręcać świec, wystarczy użyć jakiś dłuższych wygiętych szczypcy i wyciągnąć ten zostawiony konektorek na świecy choć sprawa wymaga cierpliwości bo dostęp utrudniony.

Wymieniałem w swoim MY01 NA. Na wszystkich czterech słychać było charakterystyczne 'klik'. 

Suwmiarkę masz? Jeśli tak, porównaj średnicę.

Przy okazji, jak wywalasz stare przewody, sprawdź parametry cewki (rezystancję).

• 2 weeks later...