Skocz do zawartości

dowazanie kół


Młoda5000

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystacie/korzystaliscie z takich usług? Macie jakies doswiadczenia? Jaki warsztat w Warszawie rekomendujecie. Kolejne pytanie, czy jest sens dowazac kola w forku 2,0 N/A?

Rozumiem, że chodzi Ci o doważanie kół na samochodzie? Jeżeli wyważenie (na dobrym sprzęcie typu Hunter, dobrze skalibrowanym) nie pomaga, to wtedy warto. U mnie było to konieczne i po korekcji dynamicznej jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeździsz z prędkościami powyżej 170?
U mnie już przy 130 km/h pojawiały się lekkie drgania mimo idealnych kół i perfekcyjnego Huntera. Doważenie je wyeliminowało w 100 procentach. Przerabiałem temat wielokrotnie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przerabiałem temat wielokrotnie.

Od 35 lat jeżdżę autami i nigdy nie było takie potrzeby a Ty przerabiałeś to wielokrotnie. ;)
No widzisz, jak to człowiek ciagle sie moze czegoś jeszcze nauczyć mimo 35 lat jeżdżenia...:) Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wulkanizator jest dobry tzn chce mu sie przekładac opone na feldze tak aby niewywazenie felgi i opony niwelowały sie to dowazanie dynamiczne nie jest potrzebne. Z doświadczenia wiem ze takich wulkanizatorów jest jak na lekarstwo i sa oni drozsi o te 10 zł na kole. Zazwyczaj wulkanizator zakłada opone na felge jak leci zakłada po 50g ciezarków i maszyna bibczy ze kolo jest wywazone ( a w rzeczywistosci nie jest), bywa tez ze ma farta i założy tak ze ciezarków wogole nie trzeba nabijac. Niemniej jednak w przypadku skorzystania z "taniego" zakładu czasami dowazanie dynamiczne pomaga.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odnawiam temat , poszukuje takiego warsztatu w Łodzi lub okolicach w promieniu 50 km gdzie rzetelnie podchodzą do wyważania koła ( układanie opony by nie nabijać ciężarków ) lub doważają na samochodzie bo zwiedziłem 4 największe zakłady w łodzi i żaden tego nie robi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w tym wątku, po dzisiejszych wizytach w 2 serwisach jestem załamany że w tej 3 lub 4 co do wielkości miasta w Polsce brak dobrego serwisu gumiarskiego  :( W jednym sprawdzili na wyważarce koła i zero zastrzeżeń i rozłożyli ręce a w drugim gdzie mają huntera z opcją testu drogowego  zbyli mnie twierdząc, że już pracownika nie ma który obsługuje to urządzenie. Szkoda tylko że podali ze pracuje do 16:00 a ja byłem o 15:45 to raz a dwa to stwierdzili bez wykonywania testu że to na pewno opony bo są lekko wytarte brzegi (szkoda tylko ze opony prawie nowe bo kupione w tamtym roku i nie budżetówki a porządne goodyeary). Tak że chciał nie chciał muszę wybrać się do stolicy i teraz pytanko do którego serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w tym wątku, po dzisiejszych wizytach w 2 serwisach jestem załamany że w tej 3 lub 4 co do wielkości miasta w Polsce brak dobrego serwisu gumiarskiego  :( W jednym sprawdzili na wyważarce koła i zero zastrzeżeń i rozłożyli ręce a w drugim gdzie mają huntera z opcją testu drogowego  zbyli mnie twierdząc, że już pracownika nie ma który obsługuje to urządzenie. Szkoda tylko że podali ze pracuje do 16:00 a ja byłem o 15:45 to raz a dwa to stwierdzili bez wykonywania testu że to na pewno opony bo są lekko wytarte brzegi (szkoda tylko ze opony prawie nowe bo kupione w tamtym roku i nie budżetówki a porządne goodyeary). Tak że chciał nie chciał muszę wybrać się do stolicy i teraz pytanko do którego serwisu ?

W Warszawie ASO Rogujski koło Dworca Zachodniego albo SerwisGum na Okaryny 15. Oba serwisy doważają koła na samochodzie, a ten drugi ma również Huntera.

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...