Skocz do zawartości

po mocniejszym hamowaniu hamulec blokuje...


mly96

Rekomendowane odpowiedzi

mam kolejny problem z subaru... jak mocno zahamuje to hamulce nie puszczaja i dalej trzymaja kolo, chce jechac do przodu czy do tylu, ale za cholere sie nie da, tzn. da sie, ale mocno na sile. Po wcisniecu pare razy sprzegla hamulce puszczaja i mozna jechac normalnie, az do nastepnego mocnego hamowania. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to polecam zmienić mechanika. Jeżeli on ma ważniejsze sprawy niż hamulce, czyli element bezpośrednio odpowiadający za bezpieczeństwo to ja bym do niego nie miał zaufania, szczególnie, że nie jest to dużo roboty.

wygląda na to, że trzeba rozebrać i przeczyścić zaciski oraz powymieniać w nich gumki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hill holder w imprezie też występował?? Czy to jest taka linka przy której jest taka gruba sprężyna i obok linka z gwintem na której jest nakrętka do regulacji??? Czy to jest po prawej stronie silnika bliżej kabiny (po prawej jeśli stoimy na zewnątrz, po lewej jeśli patrzmy z kabiny) Poszukałem zdjęć i chyba masz rację, jak to wyregulować? W którą strone kręcić? ma być luźniej?

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hill holder w imprezie też występował??

 

Jak najbardziej w Imprezie GD występował Hill Holder i na niego bym stawiał. Skoro w trakcie jazdy jest nie czujesz "trzymania", a dopiero sprzęgło "luzuje" zacisk to obstawiam właśnie ten wspaniały wynalazek...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imprezka już czysta, a hh wyregulowane, dzięki wielkie za pomoc, co do mechanika, niby nie mam mu nic do zarzucenia bo usterki, które miał zlikwidować zlikwidował, ale on raczej nie wie, co to hill holder, ani gdzie występuje, ale co do zmiany poniekąd macie racje, ale chyba nie mam w okolicy mechanika, który miał do czyniena z subaru, ale poszukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...