Jump to content

po mocniejszym hamowaniu hamulec blokuje...


mly96

Recommended Posts

mam kolejny problem z subaru... jak mocno zahamuje to hamulce nie puszczaja i dalej trzymaja kolo, chce jechac do przodu czy do tylu, ale za cholere sie nie da, tzn. da sie, ale mocno na sile. Po wcisniecu pare razy sprzegla hamulce puszczaja i mozna jechac normalnie, az do nastepnego mocnego hamowania. Co to moze byc?

Link to comment
Share on other sites

to polecam zmienić mechanika. Jeżeli on ma ważniejsze sprawy niż hamulce, czyli element bezpośrednio odpowiadający za bezpieczeństwo to ja bym do niego nie miał zaufania, szczególnie, że nie jest to dużo roboty.

wygląda na to, że trzeba rozebrać i przeczyścić zaciski oraz powymieniać w nich gumki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

hill holder w imprezie też występował?? Czy to jest taka linka przy której jest taka gruba sprężyna i obok linka z gwintem na której jest nakrętka do regulacji??? Czy to jest po prawej stronie silnika bliżej kabiny (po prawej jeśli stoimy na zewnątrz, po lewej jeśli patrzmy z kabiny) Poszukałem zdjęć i chyba masz rację, jak to wyregulować? W którą strone kręcić? ma być luźniej?

Edited by mly96
Link to comment
Share on other sites

mechanik oddał mi go w takim stanie, bo miał ważniejsze rzeczy do robienia.

 

sprawdź czy masz hilholder i go ew napraw, w drugiej kolejności przeczyść zaciski .... i znajdź mechanika który Cie nie oleje ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

hill holder w imprezie też występował??

 

Jak najbardziej w Imprezie GD występował Hill Holder i na niego bym stawiał. Skoro w trakcie jazdy jest nie czujesz "trzymania", a dopiero sprzęgło "luzuje" zacisk to obstawiam właśnie ten wspaniały wynalazek...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

imprezka już czysta, a hh wyregulowane, dzięki wielkie za pomoc, co do mechanika, niby nie mam mu nic do zarzucenia bo usterki, które miał zlikwidować zlikwidował, ale on raczej nie wie, co to hill holder, ani gdzie występuje, ale co do zmiany poniekąd macie racje, ale chyba nie mam w okolicy mechanika, który miał do czyniena z subaru, ale poszukam :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...