Skocz do zawartości

Outback H6 2005 jakie hamulce?


kriskristoffers

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak już było napisane, możesz kombinować z różnymi producentami tarcz i rodzajami oraz twardością klocków, ale tu rozmiar ma największe znaczenie;) Pojemność cieplna itd...  

Tarcza ze specB (czy GT) ma wymiary 316mm x 30mm a tylna 290mm i jest wentylowana. W STI przednia ma zdaje się też grubość 30mm tylko ma ciut większą średnice (chyba 330 no i większy zacisk). Ale do "normalnej" jazdy te ze speca moim zdaniem wystarczają. Różnica w cenie pomiędzy tymi z STI jest kolosalna, bo tam poza zaciskami musisz dołożyć inne felgi, no i klocki już mają inne ceny.

Ja na początku zmieniłem tylko przedni zestaw i odniosłem wrażenie, że mi abs częściej się wzbudzał, przestało po zamontowaniu tyłu. Także polecam komplet.

 

Ogólnie to jest jakieś nieporozumienie, że w zarówno wersja 2.5 jak i H6 mają wyjściowo takie same rozmiary tarcz, dopiero w specB/GT dali łaskawie nazwijmy to BBK... Mam wrażenie, że japończycy są bardzo oszczędni w projektowaniu układów hamulcowych. W takim BMW czy Audi zawsze czy z przodu czy z tyłu w serii są tarcze jak pizza:)

Edytowane przez MikeZorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi mam 17-ki także tarcza 316 wejdzie bez problemu. Założę tarcze 294 mme od Zimmermana i te klocki Galfer Sport i zobaczymy. Na razie mam trochę w aucie do ogarnięcia bo chcę wszystkie tuleje zamówione w ASO wymienić, osłony przegubów, olej w silniku, skrzyni i dyfrach, płyn chłodzący, serwis klimy i sprawdzić przewody olejowe pod silnikiem bo jakieś przepocenia na łączeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...