Skocz do zawartości

Głośny wydech Impreza 2.0 N/A a wyjazd zagranicę.


Protix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam taki tłumik jak na zdjęciu razem z kolektorem różnoodległościowym. Rzecz jasna dźwięk jest fajny ale w niedalekiej przyszłości wybieram się m.in do Niemiec, może i do Czech.
Jak to jest u nich z takimi przeróbkami i hałasem? Był ktoś i wie z autopsji może? Jest się czego obawiać czy śmiało bez jakiegokolwiek silencera jechać?
A jeśli już trzeba wyciszyć to możecie coś polecić?

Dzięki :)

 

tlumik-sportowy-wm-93833_17783.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Niemcy sie udalo, w Szwajcarii tez mnie nie aresztowali - ale fakt, na dluzsza mete te glosne wydechy sa po prostu meczace.

No i mimo wszystko wydech mam glosny, ale nie jakis ekstremalny.

A predzej czy pozniej, przy pewnym poziomie niefartu ktos jednak sie moze przyczepic tez, ze glosno.

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: czy wydech mieści się w ramach przepisów obowiązujących w RP? Czyli po ludzku - legalnie przechodzi przegląd? (jeśli nie jesteś pewien podjedź na SKP i sprawdź to sobie za ok. 20 zł).

 

Jeśli tak, to MOGĄ SIĘ CO NAJWYŻEJ ZAPYTAĆ, CZY NIE BOLI CIĘ OD HAŁASU GŁOWA.

 

Zgodnie z Wiedeńską Konwencją O Ruchu Drogowym z 1968, której sygnatariuszami jest większość państw europejskich, samochód ma spełniać wymogi stosowne do kraju, w którym jest zarejestrowany (z wyposażeniem włącznie). Dlatego też Słowacy nie mają prawa czepiać się o wyposażenie apteczki, a polska policja nie ma prawa wlepić Niemcowi mandatu za brak gaśnicy...

 

Już samo przypomnienie policjantom tego przepisu najczęściej gasi wszelkie spory. Oczywiście, jeśli przyłapią Cię na przekroczeniu prędkości o 100 km/h to słaby to będzie argument i raczej nie będzie warto się wykłócać...

 

Chodzi raczej o zdrowy rozsądek i kwestie praktyczne, czy jazda z (tak) głośnym tłumikiem nie będzie męcząca...

Edytowane przez Qba25
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie patrząc na dystans. Na SKP podjadę bo tak myślę że bulgot z końcowym zostało zamontowano już PO przeglądzie tak więc pojadę i sprawdzę.
Dzięki za wszelką pomoc. Wychodzi na to że jak na SKP przejdę normalnie to śmiało mogę jechać w świat :P

Tak czy siak tłumika nie chcę zmieniać tylko lekko wyciszyć. Może ktoś polecić jakiś silencer do tego? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spawany na całej długości. Nie pytaj mnie czemu. Po prostu już tak było :P Oczywiście do silnika nie ale żeby zmienić sam końcowy tak czy siak trzeba uciąć i dospawać nowy :)

 

Polecisz jakiś ewentualnie podobny do tego co mam? :)

Edytowane przez Protix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak szczerze mowiac to najlepsza bylaby pewnie normalna, porzadna puszka. Chocby i od jakiegos gt czy wrx'a - da sie pewnie za grosze wyrwac.

Popieram, sam mam wsadzoną dwururkę z WRXa.

 

Jeśli będziesz się podejmował zmiany, zawsze możesz zamontować końcową puszkę na szybkozłączce - 10 minut i masz wymieniony wydech wg potrzeb i oczekiwań. Głośne są fajne na miejscu, ale na dłuższe wyjazdy uciążliwe, a rzadko się trafiają modele ciche przy prędkościach podróżnych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu wyrzuciłem magnexa i wsadziłem prodrive. Słychać i przyjemnie bulgocze ale głowa nie boli po pół godzinie na autostradzie i nie słychać mnie na dwa kilometry kiedy odpalam rano.. Za stary na takie wiadra się robię chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silencer, w sensie lejka w koncowke, jest rozwiazaniem troche bez sensu. Albo sie chce miec cicho, albo sie nie chce miec cicho. A nie robic mape na jakims setupie, a potem wciskac ograniczenie w wydech.

 

Mozna rowniez kartofla wlozyc, moze bedzie ciszej :)

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...