Skocz do zawartości

LPG do Forester XT MY14/15


lmilczarek

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt instalacji LPG do silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny jest tak wysoki, że inwestycja wg mnie traci sens...

W instalacji wtrysku w fazie ciekłej do silnika w wtryskiem bezpośrednim, która używa benzynowych wtryskiwaczy do gazu, można w ogóle nie używać benzyny. Jeżdżę 20kkm rocznie. Auto mi pali 11 litrów czyli wydaję na paliwo ok. 11tysięcy złotych na rok. Na gaz wydałbym mniej niż 5000, czyli instalacja zwraca się w 18 miesięcy - żadna lokata nie daje takiego zwrotu. Są inne problemy - zbiornik gazu kosztem zapasu, gwarancja na silnik, z którym nikt nie ma dłuższego z gazem doświadczenia i fakt, że jest forek diesel z CVT - wolniejszy, ale oszczędniejszy. Jest też octavia 1.6tdi. Ja idę inną drogą - właśnie odebrałem z przeglądu rower :) . Mój rower był droższy niż wtrysk gazu, ale nie potrzebuje gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna zachodnia firma już oferuje. Co do argumentu ekonomicznego - a dlaczego ludzie kupują diesle za 300kPLN? Bo mniej palą. Zupełnie inaczej patrzy sie na zakup auta a inaczej na koszty eksploatacji, nawet jak kogo stać, to nie honor :). Taki jest nastrój w narodzie, że kto ma paliwożerne auto ten jest traktowany jak osoba niepoważna przynajmniej, jeśli nie szalona. Pierwsze, albo najgorzej drugie pytanie jakie słyszę na temat mojego Forestera, to " ile pali?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bylo w dziale lpg vialle oferuje taka instalacje i kosztuje po rabatach 10k pln :) Czy sie opłaca? Jezeli duzo jezdzisz to jak najbardziej.  komentarze typu:

 

 

to najlepsza rada w tym temacie, a swoja droga jak można wydać 140tys na nowe auto i nie mieć na paliwo??????

sa nie na miejscu. LPG paliwo jak kazde inne. No chyba ze kolega zazdrości ze ktos bedzie jezdzil fajnym, dynamicznym autem w dodatku taniej o połowe niz on. Najwiekszymi wrogami lpg sa Ci którzy nigdy go w aucie nie posiadali ( podobnie jak z sbd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziękuję za informacje -- pytacie o kasę -- oczywiście że chce jeździć tanio - a po co przepłacać ????

Prośba o konkretne przykłady instalacji w 2.0XT -- kto ma i mu się sprawdza w praktyce, dzięki.

 

pozdrawiam i miłego dnia.

Sam jestem ciekaw - ponieważ SIP tego nie wspiera, to wątpię, czy ktoś zaryzykował gwarancję i sobie to zapodał. Choć słyszałem o gościu, co założył gaz do nowego priusa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy ktoś już ma forka na lpg. Ja na gazie do tej pory wszystkimi swoimi samochodami zrobiłem około 600kkm i sobie lpg chwale. Za to mój tata tylko ropa i to on juz przerabial wtryski koła dwumasowe itp itd.

 

Topotolk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Forek 2.0XT spali w mieście z 15-17L/100 km

 

Slucham? 

 

 

Mój 2.5 XT (jednostka jest dinozaurem w porównaniu do nowego 2.0T) nigdy w mieście (Trójmiasto, głównie Gdańsk) nie przekroczył 13L, nawet zimą, a lekkiej nogi nie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Forek 2.0XT spali w mieście z 15-17L/100 km

 

Slucham? 

 

 

Mój 2.5 XT (jednostka jest dinozaurem w porównaniu do nowego 2.0T) nigdy w mieście (Trójmiasto, głównie Gdańsk) nie przekroczył 13L, nawet zimą, a lekkiej nogi nie mam....

 

15L na dojazdach po Krakowie ale LPG to wynik normalny, najpierw połowa trasy w korku a potem nadrabianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc drogą, że kupując drogi samochód trzeba drogo jeździć, to do Tesli S trzeba swapować jakąś duża benzynę bo kosztuje worek pieniędzy a jeździ na tani prąd.

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...