Skocz do zawartości

Impreza GC Gt 98' dziwny zapach


piotrek_22

Rekomendowane odpowiedzi

Sory za OT ale nie mogę się powstrzymać :)

...odnośnie dziwnego zapachu to miałem kiedyś taki przypadek, mianowicie wychodzę z pracy temp. otoczenia 30 st C, jadę do domu i łeb mi chce urwać tak coś śmierdzi, włączam nawiew - cyklon B. Dojechałem na bezdechu, otwieram maskę a tam szczur zdechnięty przytulony do kielicha :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U taty w legasiu przykleil sie worek plastikowy na smieci do.kolektora i po dluzszej jezdzie smierdzi jak pieron polecam sprawdzic

Moze byc tez tak ze olej z magla kapie Ci na kolektor wydechowy i tez bedziesz mial taki zapach w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach palonego plastiku (gryzący) to raczej spalany płyn chłodniczy. Spalany olej to raczej smród palonego węgla. Może miałeś zalany fragment komory silnika płynem chłodniczym. Samochód miał coś robione w komorze silnika w ostatnim czasie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo plyn chlodniczy albo u mnie dla przykladu ciekla pompa wspomagania a dokladniej zbiorniczek z pod dekla. Olej zbieral sie na bloku i sciekal na wydech. Smierdzialo tylko po dluzszej jezdzie lub po dmuchaniu. Zapach niemily i inny niz zwykly olej. Przelec palcem dookola pompy czy nic swiezego nie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniana była chłodnica

Sprawdzę ale narazie też mam problem z hamulcami bo są bardzo słabe oraz przednie koło jest dziwnie odchylone mniej więcej tak -> \ oczywiście tego aż tak nie widać. Wiecie czym może to być spowodowane?

 

 

Zmieniana była chłodnica

Sprawdzę ale narazie też mam problem z hamulcami bo są bardzo słabe oraz przednie koło jest dziwnie odchylone mniej więcej w tą stronę -> \ oczywiście tego aż tak nie widać. Wiecie czym może to być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniana była chłodnica, pewnie płyn zalał inne części silnika, które się nagrzewają. Sprawdź czy nie cieknie/pocie się dalej i jeśli nie to dawaj przez najbliższe dwa tygodnie w palnik (oczywiście pilnuj parametrów temp. oleju, ciśnienie oleju, temp. płynu chłodniczego,itd). To powinno pomóc wypalić się resztkom płynu na zalanych częściach. U mnie dwa tygodnie się dymiło przez kurnik. Wstyd jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...