Jump to content

Impreza GC Gt 98' dziwny zapach


piotrek_22

Recommended Posts

Sory za OT ale nie mogę się powstrzymać :)

...odnośnie dziwnego zapachu to miałem kiedyś taki przypadek, mianowicie wychodzę z pracy temp. otoczenia 30 st C, jadę do domu i łeb mi chce urwać tak coś śmierdzi, włączam nawiew - cyklon B. Dojechałem na bezdechu, otwieram maskę a tam szczur zdechnięty przytulony do kielicha :o

Link to comment
Share on other sites

U taty w legasiu przykleil sie worek plastikowy na smieci do.kolektora i po dluzszej jezdzie smierdzi jak pieron polecam sprawdzic

Moze byc tez tak ze olej z magla kapie Ci na kolektor wydechowy i tez bedziesz mial taki zapach w aucie

Link to comment
Share on other sites

Zapach palonego plastiku (gryzący) to raczej spalany płyn chłodniczy. Spalany olej to raczej smród palonego węgla. Może miałeś zalany fragment komory silnika płynem chłodniczym. Samochód miał coś robione w komorze silnika w ostatnim czasie ?  

Link to comment
Share on other sites

Albo plyn chlodniczy albo u mnie dla przykladu ciekla pompa wspomagania a dokladniej zbiorniczek z pod dekla. Olej zbieral sie na bloku i sciekal na wydech. Smierdzialo tylko po dluzszej jezdzie lub po dmuchaniu. Zapach niemily i inny niz zwykly olej. Przelec palcem dookola pompy czy nic swiezego nie leci.

Link to comment
Share on other sites

Zmieniana była chłodnica

Sprawdzę ale narazie też mam problem z hamulcami bo są bardzo słabe oraz przednie koło jest dziwnie odchylone mniej więcej tak -> \ oczywiście tego aż tak nie widać. Wiecie czym może to być spowodowane?

 

 

Zmieniana była chłodnica

Sprawdzę ale narazie też mam problem z hamulcami bo są bardzo słabe oraz przednie koło jest dziwnie odchylone mniej więcej w tą stronę -> \ oczywiście tego aż tak nie widać. Wiecie czym może to być spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

Skoro zmieniana była chłodnica, pewnie płyn zalał inne części silnika, które się nagrzewają. Sprawdź czy nie cieknie/pocie się dalej i jeśli nie to dawaj przez najbliższe dwa tygodnie w palnik (oczywiście pilnuj parametrów temp. oleju, ciśnienie oleju, temp. płynu chłodniczego,itd). To powinno pomóc wypalić się resztkom płynu na zalanych częściach. U mnie dwa tygodnie się dymiło przez kurnik. Wstyd jeździć. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...