Skocz do zawartości

[Problem] Jak otworzyć bagarznik ?


Malkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem polega na tym, że klapa bagażnika ma lekki wgniot w okolicy zamka i prawdopodobne spowodowało to wyczepienie jakiegoś wodzika. Nie mogę otworzyć drzwi od bagażnika, sam zamek funkcjonuje poprawnie, siłownik od centralnego też jak również klamka, tyle że klapa się nie otwiera. Czy można dojść do mechanizmu od wewnątrz, czy da radę zdemontować tapicerkę bez otwierania klapy ?

 

P.S. W tytule ma być bagaŻnik 

:P

Edytowane przez Malkontent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam taka zaślepka a po jej wyciągnięciu z trudem ale jest to możliwe można dosięgnąć palcem lub innym narzędziem małej dżwigienki .Spróbuj ją przesunąć w górę lub na dół nie pamiętam dokładnie .U mnie już dwa razy w ten sposób otwierałem bagażnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja otwarcia drzwi bagarznika:

-zdemontować tapicerkę z drzwi bagarznika, jest na klipsach, więc odskakuje bez problemu, oczywićie dół trzyma dalej ale wystarczy miejsca na dwie ręce i latarkę,

-obejrzeć wszystko starannie w celu znalezienia przyczyny blokady, u mnie wszystkie cięgła funkcjonowały poprawnie, więc teoretycznie po naciśnięciu na klamkę, drzwi powinny się otworzyć,

-kaprzeć się nogami i wypchnąć drzwi z uniesioną klamką, u mnie problem był taki że bagarznik nie był używany wieki i wszystko zardzewiało.

 

Wymontowałem zamek i wsadziłem w ropę, zobaczymy czy się ruszy.

Połowa sukcesu, drzwi otwarte :)

 

P.S. Odmoczyło się trochę, wyczyściłem, wymyłem, nasmarowałem i zamek jak nowy :)

Edytowane przez Malkontent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...