Skocz do zawartości

Dyskusje o oponach prawych i lewych


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Morał z tego taki, że może wygląda to nie halo, ale okazuje się, że to właśnie o to chodzi. Sądze, że działa to tak, żę dzięki przeciwległemu ustawieniu bieżnika (na jednej oponie "do dołu", na drugiej "do góry") osiąga się być może zniesienie przeciwdziałających sił, a więc równowagę i dzięki temu dobre prowadzenie...

 

Nie wiem, tak se "szczelam" :roll: :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To w 15 najlepsze co jest potrzebuje z innych marek.

 

 

Na snieg czy uniwersalne? Jak na śnieg to Debica (nie directional tylkoz wykla), Kormoran ewentualnie Kleber :-)

 

Dębica nie directional już nie produkowana !!! Kormoran straszna faja ( ten nowy )

 

Proponuję Ci Marcin albo Nokian WR, Michelin A3, GoodYear GW7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawej stronie bedzie do góry i tak ma być, zaraz zrobie wam niedowiarki kilka zdjec i wkleje

 

W porządalu, byłem przekonany, że na prawej stronie nie jest do góry.

 

Jednakże stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach uważane byłoby za nieważne. Są dwie metody założenia tych opon. Pierwsza tak jak na fotkach Przemka. Druga metoda poprzez zamianę, "do góry" z prawej, lub odwrotnie "do góry" z prawej...Yyyy... "do dołu" z prawej i "do góry" z lewej lub odwrotnie jeśli auto ma 2 osie to jest nawet więcej metod. "do dołu" z lewej tył - "do góry" z lewej przód. Jest jeszcze jedna metoda, trzymając się znaczków OUTSIDE, opony na prawej stronie auta będą miały zawsze nacięcia "do góry", a na lewej "do dołu". Ta metoda jest najdoskonalsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci Marcin albo Nokian WR, Michelin A3, GoodYear GW7

 

Carfit, a z pary Nokian vs GoodYear które proponujesz i dlaczego?

 

Tak szczerze to trudno powiedzieć, ale ja bede jeżdził na Goodyear, ten nowy wydaje się być B.dobry, ale tak naprawde to jeszcze na tym nikt nie jeździł, ale można się spodziewać po Goodyearze że bedzi super, przynajmniej nigdy co do zimówek sie nie zawiodłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce takie.

1 kpl 205/55/16

1 kpl 185/65/15

 

Marcin 16 sa niestety 15 w tym rozmiarze nie robia i nie beda robić, tj opona tylko od 16' wzwyż

 

A czy GoodYear UG Performacnce są już dostępne w rozmiarze wrx 07? 215/45/17 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach uważane byłoby za nieważne(...)

Ta metoda jest najdoskonalsza :D

 

Przepraszam, bo ja mam takie pytanie. Ale ja nie wiem, czy można. Czy mogę zamienić się na opony? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach uważane byłoby za nieważne(...)

Ta metoda jest najdoskonalsza :D

 

Przepraszam, bo ja mam takie pytanie. Ale ja nie wiem, czy można. Czy mogę zamienić się na opony? :mrgreen:

Właściwie można się zamienić. To znaczy... Yyyy... Nie można. Chyba tak. ;)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem Nokiany NRVI to dostałem 2takie i 2siakie :mrgreen: co by je założyć na prawo i lewo :mrgreen:

Na moje oko to Komancz ma racje i jutro to Wam pokaże :mrgreen:

 

No prosze Cię E12 daj spokuj. Zrobiłem zdjęcie kół z mojego Focusa Nokian NRVI na pierwszym zdjęciu pisze jak BYK - ROTATION. Może zdjęcie jest zbyt słabe ale za chwile zrobie lepsze. Naprawde nie wiem skad wam przychodza myśli o nokaianch lewe prawe, Może jakis lokalny przedstawiciel Wam ciemnote wciska... naprawde sam nie wiem.

Juz pisałem ale powtórze NOKIAN NRVI i NRHI jest opona kierunkowa. !!!!! a nie asymetrycznę!!! Fakt tak wyglada ale nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce takie.

1 kpl 205/55/16

1 kpl 185/65/15

 

Marcin 16 sa niestety 15 w tym rozmiarze nie robia i nie beda robić, tj opona tylko od 16' wzwyż

 

A czy GoodYear UG Performacnce są już dostępne w rozmiarze wrx 07? 215/45/17 ?

 

Lada dzień bedą u mnie 215/45r17 UG Performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem Nokiany NRVI to dostałem 2takie i 2siakie :mrgreen: co by je założyć na prawo i lewo :mrgreen:

Na moje oko to Komancz ma racje i jutro to Wam pokaże :mrgreen:

 

No prosze Cię E12 daj spokuj. Zrobiłem zdjęcie kół z mojego Focusa Nokian NRVI na pierwszym zdjęciu pisze jak BYK - ROTATION. Może zdjęcie jest zbyt słabe ale za chwile zrobie lepsze. Naprawde nie wiem skad wam przychodza myśli o nokaianch lewe prawe, Może jakis lokalny przedstawiciel Wam ciemnote wciska... naprawde sam nie wiem.

Juz pisałem ale powtórze NOKIAN NRVI i NRHI jest opona kierunkowa. !!!!! a nie asymetrycznę!!! Fakt tak wyglada ale nie ma nic do tego.

Wiesz nie gniewaj się ale nie masz racj właśnie dzwoniłem do lokalnego dystrybutora Nokiana Firmy Impolex w Raszynie tel: 22 720 18 22 i potwirdził to co pisałem

Ps: propnuje zadzwonić i sprawdzić

PZDRE12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem Nokiany NRVI to dostałem 2takie i 2siakie :mrgreen: co by je założyć na prawo i lewo :mrgreen:

Na moje oko to Komancz ma racje i jutro to Wam pokaże :mrgreen:

 

No prosze Cię E12 daj spokuj. Zrobiłem zdjęcie kół z mojego Focusa Nokian NRVI na pierwszym zdjęciu pisze jak BYK - ROTATION. Może zdjęcie jest zbyt słabe ale za chwile zrobie lepsze. Naprawde nie wiem skad wam przychodza myśli o nokaianch lewe prawe, Może jakis lokalny przedstawiciel Wam ciemnote wciska... naprawde sam nie wiem.

Juz pisałem ale powtórze NOKIAN NRVI i NRHI jest opona kierunkowa. !!!!! a nie asymetrycznę!!! Fakt tak wyglada ale nie ma nic do tego.

Wiesz nie gniewaj się ale nie masz racj właśnie dzwoniłem do lokalnego dystrybutora Nokiana Firmy Impolex w Raszynie tel: 22 720 18 22 i potwirdził to co pisałem

Ps: propnuje zadzwonić i sprawdzić

PZDRE12

 

TAAAAK to powiedz co powiedzieli ???? że sie kupuje lewe i prawe ??? to jest jak widzisz na zdjeciu opona kierunkowa i owszem jezeli założysz je dobrze na feldze, i bedziem miał powiedzmy założone na lewej stronie i bedziesz miał je ochotę założyc na prawa stronę , to musisz je przełożyc na feldze, ale tak jest z każdą opona kierunkowa!!!

Po drugie jak by była taka sytuacja to w sklepach iternetowych gdzie każdy " zielony w tym temacie klient " powinna byc informacja że trzeba zamawiac 2 takie i 2 siakie opony. !!! A tego nie ma. Zamawiasz poprostu 4 szt. opon i tyle !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nigdy nie wypowiadałem się jako specjalista od opon ani warsztat który specjalizuje się w serwisie kół poprostu pisze to co wiem. Nie sprzedaje opon w zawrotnych ilościach więc wczoraj napisałem to co pamietałem dziś zadzwoniłwm i sprawdziłem. Staram się być bezstonny w tej dyskusji i przedstawić tylko fakty, więc proponuje jeszcze raz ZADZWOŃ

 

PZDRE12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na zdjecia to są opony Pirelli Pzero Rosso Assimetr. i sa dobrze załozone na felgach, jeżeli bedziemy na nie patrzeć z góry jak na zdjęciach gdzie stoja jedna obok drugiej, to rzeczywiście wydaje sie cos nie halo, ale jak sie dobrze wpatrzysz to i tak rowki np. odpowadające za wypompowywanie wody spod opony i tak ida w tym samym kierunki czyli do tyłu osi pojazdu.

 

Nie podwazam ktora opona jest kierunkowa ktora asymetryczna itd. Jak wzialem te 2 rozne modele opon i rozrysowalem kierunek wypompowywania wody i opone nr. 1 obrocilem o 180 stopni (obrazuje to przelozenie tej opony na druga strone - czesc zewnetrzna opony dalej jest zewnetrzna) na obrazku oznaczona jako R1, to widac ze kierunek bieznika jest taki sam jak w oponie nr.2, ale kierunek wypopmpowywania wody jest inny. Nie wiem jakie wnioski z tego wyciagnac :)

 

O to przedstawienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nigdy nie wypowiadałem się jako specjalista od opon ani warsztat który specjalizuje się w serwisie kół poprostu pisze to co wiem. Nie sprzedaje opon w zawrotnych ilościach więc wczoraj napisałem to co pamietałem dziś zadzwoniłwm i sprawdziłem. Staram się być bezstonny w tej dyskusji i przedstawić tylko fakty, więc proponuje jeszcze raz ZADZWOŃ

 

PZDRE12

 

E12 pozwiliłem sobie zadzwonić do Centrali Nokiana w Łodzi, ja z reguły nie rozmawiam z lokalnymi, bo juz sie przekonałem nie raz że opowaiadaja głupoty i gówno wiedzą. I się mój drogi potwerdziło to co mówiłem. Otóz opony NRVI i NRHI o których rozmawiamy to opony kierunkowe !!!!! Zgadza sie były krótko produkowane przez Nokian opony NRV który były kierunkowe i asymetryczne, ale ich nie ma i nie bedzie. Nie ma ich nawet na stronach Nokian w ofercie bo sa tylko na specjalne zamówienie produkowane ( jak ktoś np. uszkodzi jedna z tych opon. ) Proponuje żebyś zadzwonił sobie do tych lokalnych sprzedawczyków i ich poinformował żeby nie wprowadzli ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nigdy nie wypowiadałem się jako specjalista od opon ani warsztat który specjalizuje się w serwisie kół poprostu pisze to co wiem. Nie sprzedaje opon w zawrotnych ilościach więc wczoraj napisałem to co pamietałem dziś zadzwoniłwm i sprawdziłem. Staram się być bezstonny w tej dyskusji i przedstawić tylko fakty, więc proponuje jeszcze raz ZADZWOŃ

 

PZDRE12

 

E12 pozwiliłem sobie zadzwonić do Centrali Nokiana w Łodzi, ja z reguły nie rozmawiam z lokalnymi, bo juz sie przekonałem nie raz że opowaiadaja głupoty i gówno wiedzą. I się mój drogi potwerdziło to co mówiłem. Otóz opony NRVI i NRHI o których rozmawiamy to opony kierunkowe !!!!! Zgadza sie były krótko produkowane przez Nokian opony NRV który były kierunkowe i asymetryczne, ale ich nie ma i nie bedzie. Nie ma ich nawet na stronach Nokian w ofercie bo sa tylko na specjalne zamówienie produkowane ( jak ktoś np. uszkodzi jedna z tych opon. ) Proponuje żebyś zadzwonił sobie do tych lokalnych sprzedawczyków i ich poinformował żeby nie wprowadzli ludzi w błąd.

Tak jak napisałem nie jestem warsztatem który montuje opony na szeroką skale i ma dostęp do wszystkich biuletynów i nowości firm oponiarskich stwierdziłem tylko ze skoro kupiłem opony Nokian NRVi PRAWE i LEWE TO takie SĄ

Carfit skoro uważasz się za specjaliste od opon do powinienes to wiedzeć od razu ze takie były ale już nie są bo coś tam a nie....

PZDRE12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nigdy nie wypowiadałem się jako specjalista od opon ani warsztat który specjalizuje się w serwisie kół poprostu pisze to co wiem. Nie sprzedaje opon w zawrotnych ilościach więc wczoraj napisałem to co pamietałem dziś zadzwoniłwm i sprawdziłem. Staram się być bezstonny w tej dyskusji i przedstawić tylko fakty, więc proponuje jeszcze raz ZADZWOŃ

 

PZDRE12

 

E12 pozwiliłem sobie zadzwonić do Centrali Nokiana w Łodzi, ja z reguły nie rozmawiam z lokalnymi, bo juz sie przekonałem nie raz że opowaiadaja głupoty i gówno wiedzą. I się mój drogi potwerdziło to co mówiłem. Otóz opony NRVI i NRHI o których rozmawiamy to opony kierunkowe !!!!! Zgadza sie były krótko produkowane przez Nokian opony NRV który były kierunkowe i asymetryczne, ale ich nie ma i nie bedzie. Nie ma ich nawet na stronach Nokian w ofercie bo sa tylko na specjalne zamówienie produkowane ( jak ktoś np. uszkodzi jedna z tych opon. ) Proponuje żebyś zadzwonił sobie do tych lokalnych sprzedawczyków i ich poinformował żeby nie wprowadzli ludzi w błąd.

Tak jak napisałem nie jestem warsztatem który montuje opony na szeroką skale i ma dostęp do wszystkich biuletynów i nowości firm oponiarskich stwierdziłem tylko ze skoro kupiłem opony Nokian NRVi PRAWE i LEWE TO takie SĄ

Carfit skoro uważasz się za specjaliste od opon do powinienes to wiedzeć od razu ze takie były ale już nie są bo coś tam a nie....

PZDRE12

 

To prosze Cie E12 weź zrób zdjęcie tych Twoich opon NRVi prawej i lewej i pokaż ogólnie na forum a nie oskarżaj mnie że nie mam racji. NRVI nie ma lewej i prawej i stanowczo to potwierdzam !!! Ja jak widzisz zrobiłem zdjęcie swoich NRVI i to pokazałem, teraz kolej na Ciebie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...