Skocz do zawartości

215/65/16 zamiast 215/60/16 - zmieszczą się??


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu opon letnich. Od kupna auta (październik 2014) jeżdżę na zimówkach o rozmiarze 225/60/16, ale na lato chcę opony o nieco wyższym profilu, z racji sporej liczby kilometrów pokonywanych przeze mnie co roku poza asfaltem. Nie mam jednak pewności,czy opony się zmieszczą w nadkole.. Poniżej foty jak to wygląda obecnie na zimówkach :

 

44ed22016cb1.jpg

 

cae76c3740c6.jpg

 

e0c3dd0626f7.jpg

 

c12ad86614cb.jpg

 

Na forum jest trochę informacji o zakładaniu takich opon do forka, ale, jako laik, nie wiem, czy nie gra też roli felga.. Jak widać na zdjęciach w pewnym kącie skrętu kół dystans między nadkolem a oponą zmniejsza się obecnie do jakiś 1,3-1,5cm i boje się trochę,czy opona o wyższym profilu nie będzie cały czas ocierać przy skręcie..

 

Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ociera? Bo rozumiem,że ta minimalna odległość między nadkolem a oponą w przypadku profilu 65 to będzie chyba poniżej 0,5cm, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam założone w swoim 215/65 R16 BF Winter Slalom KSI i nie najmniejszego problemu. Minusem zwiększonego profilu jest jednak nieco gorsze "czucie" auta. Załączone miniaturki

juz nigdy nie pojechalbym do wulkanizatora który nabiłby mi ciezarek na zewnetrza czesc alufelgi. :facepalm:  ( takie ciezarki na alusach powinno sie  naklejac a nie nabijac  a napewno nie na czesc ktora widac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ociera? Bo rozumiem,że ta minimalna odległość między nadkolem a oponą w przypadku profilu 65 to będzie chyba poniżej 0,5cm, tak?

 

Nie ma żadnego problemu, przy maksymalnym skręcie nic nie trze, a miejsca jest wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zimówkami może być problem, bo śnieg się lepi do nadkoli i dodatkowo zmniejsza przestrzeń. Ten rozmiar w aucie jest idealny do prędkościomierza, bo pokazuje faktyczną prędkość auta. :yahoo:

Nie zauważyłem :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku potomności-wszystko pasuje!Koło o większej średnicy już by nie weszło,ale taki zestaw jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mozesz pomierzyc ile zostaje miejsca ?

Z jakim ET flgi ?

 

 

Co do uwarunkowań to warto uświadomić sobie przeliczenie (teoretyczne z rozmiaru) średnic:

 

215/60/16 (fabryka)
664,4 mm

 

205/70/15 (fabryka)
668 mm

 

215/65/16

685,9 mm

 

195/80/15
693 mm

 

215/75/15
703,5 mm

 

215/70/16
707,4 mm

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na 215/65/16 przy ET 40 szer 7 i jest ok

na felgach z WRX ET 55 przód ocierał od wewnątrz- brakowało pewnie z 5mm, więc przy felgach z forka powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...