Skocz do zawartości

kontrolka rezerwy - czy powinna się zapalić po włączeniu zapłonu?


shagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam już w baku mało paliwa a kontrolka rezerwy jeszcze się nie świeci. Zastanawia mnie jak jest u was - czy po włożeniu kluczyka i przekręceniu na zapłon, kiedy zapalają się na chwilę różne kontrolki, powinna się zapalić na chwilę rezerwa?

Zastanawiam się czy mam jeszcze na tyle dużo paliwa że mogę śmigać czy może już powinienem jechać na stację bo nie zapala mi się rezerwa. Wskazówka poziomu zdajduję się już na dolnej kresce.

Edytowane przez shagger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rezerwa zapala się jak chce, czasem równo z ostatnią kreską, czasem przed nią, czasem za. Ale zawsze wchodzi wtedy ok. 50l do baku (od 48 do 51). Więc parę litrów zapasu zawsze zostaje.

 

A przy uruchomieniu silnika akurat ta ikonka nie zapala się na chwilę, o ile paliwa jest dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapala się ale bardzo późno. Z mojego doświadczenia po zapaleniu się rezerwy, przejechaniu ok 40 km i tankowaniu wlewałem do baku 48-50 litrów (a bak ma 65) wiec niby rezerwa jest. Kwestia wyskalowania czujnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala się ale bardzo późno. Z mojego doświadczenia po zapaleniu się rezerwy, przejechaniu ok 40 km i tankowaniu wlewałem do baku 48-50 litrów (a bak ma 65) wiec niby rezerwa jest. Kwestia wyskalowania czujnika...

 

Do baku w Forku 2,5 XT wchodzi 60L paliwa więc ograniczyłbym ten optymizm :) Raz dotoczyłem się na stacji na oparach (auto ledwo wjechało pod górkę) a raz zaliczyłem już spacer na stację benzynową z butelką po wodzie mineralnej... W obu przypadkach nie udało mi się zatankować więcej niż 58,5 L (do pierwszego odbicia). Jeśli masz jakieś potwierdzone dane z tymi 65 to daj znać, chętnie bym wymienił bak na większy  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...