Skocz do zawartości

Wydech do dziadka :)


dareq

Rekomendowane odpowiedzi

Idę za ciosem...sporo rzeczy sie dzieje i bedzie dziać z moim dziadkiem i następna rzeczą jest kończący sie w nim wydech. Wymiana nieunikniona ale zastanawiam się a bardziej liczę na podpowiedzi co założyć rzeby fajnie bulgotał ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektory są wymienne z Imprezami, Forkami itp. Jednak, żeby był bulgot, to musi to być kolektor różnoodległościowy. Występował taki w dziadku 2.2, można taki kupić, kupić nowy robiony na wzór lub zrobić u kogoś kto robi kolektory.

 

Środek wydechu wydaje mi się, że też jest wymienny z innymi modelami.

 

Z końcowym już nie jest tak łatwo. Ja mam u siebie z STi chyba 2007 i po pierwsze był zbyt krótki w kierunku przodu (było trzeba uciąć i dospawać jakieś 7 cm), po drugie ma krótszą końcówkę i mi stopił zderzak trochę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tego pewien, czy we wszystkich.

 

Ja w jednym miałem zrobiony przez hydraulika, a w drugim miałem różnoodległościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje oba tj. 1.8 i 2.0 miały/mają różnoodległościowy stąd myślę, że wszystkie tak miały.

 

Moje oba 2.0 i 2.2 miały różnoodległościowy

 

 

 

Ale bulgotu u mnie jakoś ni ma :)

 

dużo zależy od tłumika końcowego, im bardziej przelotowa konstrukcja, tym wyraźniejszy bulgot, ja u siebie wstawiłem używany Proex i gada całkiem miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolektor sprawa jasna,idąc dalej reszta może zostać a tylko końcowy wymienić na przelotowy ? Gdzie i czego szukać ?

Tak jak juz wcześniej pisałem ie interesuje mnie ryk lwa a raczej jego pomruk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że się dołączę, czy ktoś z kolegów zakładał do Legacy IV 2.0 SOHC końcowy tłumik bardziej rasowy? Zalezałoby mi na dźwięku takim jak Prodrive (miałem w Forku XT I efekt był piorunujący).

 

Z gory dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wolnossaka można zalozyc kolektor z Imprezy GT najtaniej ale trzeba podstopnice robic bo haczy o filtr oleju przerabialem to juz 2 razy da sie :D

W Antyku będzie potrzebna zmiana również pompy wody od gt bo ta co jest w NA będzie kolidować z kolektorem.

 

W posiadanych Dziadkach 1.8, 2.0, 2.2 do tej pory był różnoodległościowy.

Edytowane przez hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...