Skocz do zawartości

sprężyny impreza GT/WRX GF8 tył


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zmieniłem w imprezie sprężyny z HR-50 na serię z GT(przód) i WRX(tył) i wyszło że tył siedzi niżej od przodu o 15mm.Generalnie auto prowadzi się super,amortyzacja ok,nie dobija ani nic(amori to 1,5 roczne kayaba excelG,bez wycieków)Z kompletem pasażerów tył w ostrym łuku potrafi przytrzeć delikatnie(195/55r16 ET30)

Przeglądam teraz aukcje ze springami i widzę że są różne.

Ja kupiłem konkretnie te:http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-93-00-sprezyny-tylne-komplet-i5006875248.html

A np. te wyglądają inaczej:http://allegro.pl/sprezyny-tyl-komplet-subaru-impreza-wrx-gt-93-00-i5158192778.html?source=mlt

O co kaman?

Prawdopodobnie skończy się tym że założę na tył podkładki(lift kit) na mocowania amora +20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód ma wyżej od tyłu.Przód wygląda na normalną wysokość GT,tył jest niżej o ok 15mm i to widać  jak się patrzy z boku.Niby GT/WRX to to samo tylko że eu/JP


Przód ma wyżej od tyłu.Przód wygląda na normalną wysokość GT,tył jest niżej o ok 15mm i to widać  jak się patrzy z boku.Niby GT/WRX to to samo tylko że eu/JP


Czy to może być kwestia sprężyn z sedana w kombi?

post-16888-0-43583700-1426714388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo , bez dłubania  w prężynach i felgach - już tak jest że Gtki jakoś,po latach dupą siadają - idż w podkładki to zadziała sam mam teraz AGXy i żeby ładnie autko ròwno stało (i nie bało się pasażeròw tylnej kanapy) to mam podkładki  chyba ze 2,5-3cm trzeba było szpilki zmienić w gumach 

 

PS - ale to kombi na foto to ssak jest raczej nie GT i na nie fabrycznych felgach 

Edytowane przez dawid51gt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest ssak,ale zawias z gt/wrx.Felgi z toyoty celiki,ale to nie ma nic do wysokości.

Głównie interesuje mnie dlaczego te sprężyny z podanych aukcji sa inne skoro te i te sa do wrx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy sprężyny tylne z imprezy wrx-bug ( do 2002) są na dole takie same jak w blobie ( po 2002) ?
Chodzi o dół ,czyli pasowanie do talerza amora. Po mojemu tak ,ale potwierdzi ktoś?.

A może ktoś mający AGX-y  może zmierzyć średnicę talerza na tylnym  amorku ?

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...