Skocz do zawartości

Forek SG 2,0XT Leniwy Automat


jax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem ze skrzynią AT w moim Forku - otóż jadąc spokojnie powiedzmy 80km/h i stopniowo zwalniając do 70-65 kmh automat nie wrzuca mi niższego przełożenia tylko za wszelka cenę trzyma dalej wyższy bieg. (Gdybym lekko smernął gaz to by wrzucil) Obroty spadają mi wtedy do jakiś 1100 może nawet mniej. Jest to nie przyjemne i niekomfortowe bo poruszając się te wspomniane 60-70km/h auto ma właśnie bardzo niskie obroty i trochę nim trzęsie. Co może być przyczyną?

Może ktoś ma 2,0 XT z AT? Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest..chociaż u mnie się nie trzęsie. Taki jego urok:) Zawsze możesz jeździć w trybie 3 i wtedy obroty masz wyższe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Z moich doświadczeń wynika, że to jest dla tego automatu najgorszy przedział prędkości i nigdy nie może się zdecydować, który bieg wbić. Jąkanie zaczyna irytować, blokuje na 3 i mam spokój, jak nigdzie się nie spieszę to mam to w poważaniu :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne u mnie jest tak:

 

jak jade bardzo spokojnie to 4bieg zapina przy ~60km/h 2000obr/min i jak nie przyspieszam to załacza over lock obrtoty spadaja do ~1500obr/min.

gdy delikatnie przyspieszam zostaje dalej na 4biegu ale wylacza over lock (obr ida na 2000obr/min) i plynnie przyspiesza.

gdzy mocno przyspieszam załacza 3 bieg

gdzy gaz w podłoge daje 2 bieg 

 

nie zuwalylem zadnych wibracji i "niezdecydowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, trzeba brać jeszcze poprawkę na stan skrzyni w 10cio (i więcej) letnim samochodzie.

Właściwie, to działanie jej można by oceniać wtedy, gdy była nowa. Nigdy nie wiadomo jak poprzednik traktował auto. Wiec coś może niedomagać po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne u mnie jest tak:

 

jak jade bardzo spokojnie to 4bieg zapina przy ~60km/h 2000obr/min i jak nie przyspieszam to załacza over lock obrtoty spadaja do ~1500obr/min.

gdy delikatnie przyspieszam zostaje dalej na 4biegu ale wylacza over lock (obr ida na 2000obr/min) i plynnie przyspiesza.

gdzy mocno przyspieszam załacza 3 bieg

gdzy gaz w podłoge daje 2 bieg

 

nie zuwalylem zadnych wibracji i "niezdecydowania"

Ja o tym braku zdecydowania pisząc, miałem na myśli właśnie ten overlock, tylko nie wiedziałem jak się to nazywa :)

A akurat moja skrzynia jest całkiem nowa, więc widocznie tak ma być ;)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...