Skocz do zawartości

Zwiększenie prześwitu Legacy III


kris7907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja zakładałem tulejki według projektu WOJA udostępnione pare tematów niżej . Zrobiłem je z aluminium i jest super .Opony mam 16" , auto podniosło się o 3 do 4 cm. Zadnych zmian w prowadzeniu na zakrętach . Sprężyny stare . W moim odczuciu tył pracuje tak jak przy zawieszeniu pneumatycznym ( miałem takie w poprzednim Subaru ) , i zrobił się jakby bardziej cichy . Wymiana w sumie trzy godziny . Ja polecam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dystanse przyszły sprawdziłem suwmiarką powinny pasować.

1 Teraz poważne pytanie czy oryginalne śruby od górnego mocowania są na stałe, a mianowicie muszę wymienić śruby na dłuższe o 2 cm bo tyle podkładam dytansu ( 2 razy po 1 cm)

2 Czy do wymiany tych śrub muszę rozkręcać amortyzator ze sprężyną czy da rady bez rozbierania wymienić.

Jaką długość mają oryginalne żebym wiedział jakie kupić nowe śruby ( 8.8 albo 10.9)

Jak by ktoś posiadał wiedzę to proszę o info żebym w sobotę zabrał się do montażu bez latania w między czasie po sklepach.

Pozdrawiam ;)  :biglol: 


No i dupa.

Zabrałem się do rozbierania i okazało się żeby wymienić śruby trzeba rozebrać amortyzator a beż ściągacza nie zaczynam żeby zębów nie stracić.

Oddaje na warsztat bo nie będę kupował przyrządu do sprężyny na raz a pożyczyć za bardzo nie mam z skąd.

A dystanse muszę rozwiercić na śrubę 10 bo taka jest w oryginale a miały dystanse pasować.

Pozdrawiam. :angry:  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował to ktoś robić z Legacy IV po 2003roku też mam wrażenie że tył siedzi troche a na lecie 215/45 mimo że niski profil raz że zęby bolą od jeźdzenia a dwa że na serio tył siedzi. Jakieś pomysły ?

zrobiłem coś takiego :

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/42089-sprężyny-legacy-iv-siedzi-tył/?p=1891039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie temat ogarnełem.Jutro postaram się wrzucić zdjęcia.

Dokładka dystansów banalnie prosta jeśli macie odpowiednie narzędzia(ściągacz do sprężyn z serwisu hondy pożyczony szwagier jest tam mechanikiem)

Dolna śruba bez żadnego ale poszła jedna i druga jeszcze oryginalny biały smar na nich był.

Górne nakrętki tak samo i amor wypada wręcz do ręki.

Szybka wymiana śrub tylko sprężyny skręciłem żeby śruby wypadły oryginalne.

Ja pierwszy raz to robiąc załatwiłem to w 1.5 godziny

Zastosowałem śruby 10x50   10.9 w agromie 5 złotych.

I tak w skrócie.

Teraz bym chciał wymienić koła na bardziej cywilizowane.

Posiadam opony 205 45 17

Jeździ całkiem przyzwoicie ale wole grubszą gumę 205 65 15

A mianowicie felgi do wymiany.

Pozdrawiam :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapley, Ty podnosiłeś o 2 cm? Powiedz czy jakbym chciał podnieść o 3, to śruba 10,9 też się nada czy trzeba dłuższą? Przed wakacjami muszę to zrobić bo zapakowanym po dach daleko nie pojadę.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Tak podnosiłem 2 cm. I trochę mylisz oznaczenia 10.9 to wytrzymałość śruby, występują 5.8,8.8.10.9,12.9 te ostatnie trzeba na zamówienie szukać.

Śruba 5 cm śmiało wystarczy do podniesienia o 3 cm.Oryginalne śruby miały około 2.5 cm.

Pozdrawiam. ;)  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, spoko. Rozmawiałem ze znajomym co ma dostęp do CNC, może uda mu się po kosztach wytoczyć jednak te tulejki wg projektu WOJO. Bo do tych z carsporta nie ma rysunków technicznych. To wtedy bym chyba nie musiał śrub zmieniać, tylko ściągacz kupię. No chyba że ktoś z Warszawy może pożyczyć :)

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest taka różnica że ja podnosząc auto do góry nie zmieniłem elastyczności zawieszenia.Podkładając pod sprężynę podkładkę usztywniasz zawieszenie.

U mnie jest sztywniejsze niż oryginalne dlatego że ktoś wcześniej dołożył dodatkową sprężynę w środek normalnej.

W carsporcie zapłaciłem 100 za 4 dystanse nie najgorzej.

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dobrze, bo jest trochę za miękkie - na pusto trochę siedzi, ale jak go napakuję to już jest bardzo nisko. roland102 pisał że mu praktycznie nie siada zapakowany i o to mi właśnie chodzi, jak już jeżdżę w trasę to obładowany (cała rodzina). On ma co prawda IV, mam nadzieję że u mnie będzie tak samo. No a jak będzie źle to w sumie nic mnie nie kosztuje, te tulejki od kumpla to za piwo, a już będę miał ściągacz - najwyżej wtedy w carsporcie kupię te co Ty i sobie założę. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie całkiem przypadkiem jestem w Nowym Sączu i zakupiłem jeden przedni i jeden tylny  po 25 zeta za szt.więc zwymiaruję i wytnę na wodzie z  blachy 3 cm.

Więc dokupię śruby no i może jeszcze nowe sprężyny na tył bo w porównaniu do przodu to trochę siedzi. Jak już się uporam to dam znać o efekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sobotę przystąpiłem do podwyższenia na razie tyłu o 2cm. i zauważyłem o czym nikt wcześniej nie pisał , że przynajmniej z tyłu dystanse 2cm to jest max. ponieważ w tym momencie górny wahacz zaczyna dotykać ramy pomocniczej. Więc każdy mm więcej np. przy chopie lub dziurze w drodze będzie powodował metaliczne stuki.

W takiej sytuacji jeżeli chcemy podnieść całe auto to trzeba by było poszukać jakichś sprężyn które by trzymały tył i max 2cm dystanse na przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak podnosiłem tył nie zauważyłem tego o czym piszesz.

Z racji tego że sprężyny mam wzmocnione poprzez dołożenie mniejszych w środek tył stał w normie.

Ale przyjrzę się to czym piszesz.

:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wczoraj u siebie podkładki według projektu WOJO, pozostawiając stare sprężyny. Stan początkowy: przód 66,5, tył 63,5. Po robocie: wszędzie idealnie 66,5! Niestety podczas pracy okazało się że prawa sprężyna jest pęknięta, ale tylko jeden zwój na samej górze, więc na razie zaryzykowałem i poskładałem tak. Jest rewelacyjnie:

 

post-16624-0-02793200-1432368073_thumb.jpg

 

jeśli ktoś jest zainteresowany to zrobiłem całą fotorelację z pracy. Mam też drugi wolny komplet podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...