Jump to content

dlaczego heble 294mm są takie do dupy? kilka dohamowań i biją :(

kamilwro
 Share

Recommended Posts

zakładałem juz chyba wszystko jeśli chodzi o 4tłoka, klocki EBC, czerwone,zółte,

tarcze natomiast nacinane jak i gładkie, brembo również i dalej się krzywią, piasty i łożyska są ok, opony nowe

Co trzeba założyc zeby chociaz przelatać 10kkm? (byłby cud) :), prosze nie pisać ze 326mm bo nie wejdą mi na 17" WRX'owe ;), mam też duze brembo ale w innym aucie i tam jest ok. Polecicie jakis dobry zestaw hebli na przód jeśli chodzi o 294mm? dzięki

acha, aktualnie mam założone BlackDiamant nacinane i nawietcane, ponoc sa ok, ale nie wiem jeszcze bo dopiero co założyłem i narazie latają :P klocki EBC yellowstuff'y zobaczymy za 1000km

• Upvote 1

Też miałem problem z tym hamulunkiem, ori tarcze plus czerwone EBC, i tarcze biły. Wina tego pewnie była taka że czerwone EBC wymagają nacinanej lub nawiercanej tarczy. Teraz mam gładkie Brembo i klocek Ferrodo DS2500 i wszystko działa, tarcze proste.

• Upvote 1

a ebc na pewno do normalnych nie należy.

siewcu mi się dobrze na nich jezdziło i jezdzi :) wczesniej miałem je przy złotych brembo i było całkiem fajnie, wiadomo ze to nie ceramika ani DS ale jesli chodzi o tanszy klocek to smiało moge polecić :) 

a ebc na pewno do normalnych nie należy.

siewcu mi się dobrze na nich jezdziło i jezdzi :) wczesniej miałem je przy złotych brembo i było całkiem fajnie, wiadomo ze to nie ceramika ani DS ale jesli chodzi o tanszy klocek to smiało moge polecić :)

Może jeździ się i dobrze,ale klocki służą do hamowania. A jak już będziesz miał porównanie do dobrego klocka, to potwierdzisz słowa siewca. 

Kamil, znowu przeczysz sam sobie. ostatnio chciałeś klocki do miasta, a kupiłeś żółte ebc, czyli najbardziej agresywny model który mają w ofercie... szczególnie, że do 4tłoka jest bardzo dobra opcja w postaci winmax arma

• Upvote 1

kupiłem bo oferta dobra była razem z tarczami od kolesia (wojnów) wiesz Siewcu od kogo :) a jak bede zmieniał to juz wtedy 326mm, które mam, ale to jeszcze potrwa chwile dlatego musiałem cos zanabyć  :) dzieki

a tylne hamulce masz sprawne ? też je czyściłeś ? wymieniałeś klocki ? .... bo jak nie masz nic z tyłu, to nic dziwnego że przednie tarcze się szybko poddają, bo jakby nie liczyć masz prawie półtorej tony do zatrzymania

• Upvote 1

Miałem założone tarcze Tarox z nawiertami i nacieciami + ds2500 ,przy hamowaniu ze 180 do 60 jedna tarcza pękła ,więc bicie przy tym to Pikuś :-)

Edited by Zuczek99
  • Upvote 1