Skocz do zawartości

SjS czyli jak sie szkolic bez Subaru ?


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem tu nowy,ale forum już mi się podoba . Imprezki na razie nie mam . Jeździłem kiedyś gt na suchym,a ostatnio WRX O2

z kolcami na torze o lodowej nawierzchni . Dla mnie ten samochód jest super...

 

Wracając do tematu,to nie chcę nikogo obrażać,ale widziałem w tv kawałek relacji o SJS . Pan instruktor robił slalom imprezą gt, za bardzo zarzucił ,wcisnąl hamulec na maxa i pan dziennikarz musiał odskoczyć,bo by go imprezka w niekontrolowanym poślizgu rozjechała . Tak z ciekawości chciałem się spytać jakim doświadczeniem legitymują się osoby tam wykładające ?

 

Pozdrawiam i mam nadzieję , że nikogo nie uraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

"Scenka" z SJS została specjalnie w ten sposób wyreżyserowana dla potrzeb telewizji :D

Co do umiejętności instruktora, to wyrażają się o nich pozytywnie - znający go - znakomici kierowcy naszej sceny rajdowej.

Czyż trzeba lepszych rekomendacji 8)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy,ale nie wyglądało mi to na zamierzone posunięcie. Byłem

na stronie SJS i wygląda na to,że instruktorzy na swoim fachu się znają .

Jeszcze małe pytanko... Czy żeby przystąpić do 2 stopnia szkolenia,trzeba

obowiązkowo przejść pierwszy ? Czy też regulamin z góry zabrania

pomimo , że umiejętności są całkiem,całkiem. Zawsze taniej ,by wyszło...

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez widziałem ten program, i mysle ze jak go raz obróciło(na sliskim) nie znaczy ze to słabi kierowcy. Wczesniej w programie bardzo dobrze jeździli miedzy pachołkami itd.

 

Ps. Wydaje mi sie ze kiedys widziałem tą Impreze z programu pod salonem(klatka w srodku auta mi sie przypomniała :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dyrekcję urazić nie tak łatwo (tym bardziej, że nie siedziałem za kierownicą :D ). Manewr był istotnie zaplanowany w celu zaaplikowanie "dreszczyka emocjii"; czy plan był aż tak dokładny - nie wiem. Obrócenie na śliskim to nota bene jeden z łatwiejszych manewrów -sam często (gdy warunki pogodowe sprzyjają !) parkuję w ten sposób przed salonem -aczkolwiek bez tak wielkiej precyzji.

Co do szkolenie II-go stopnia - pytanie należy zadać bezpośrednio SJS :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo, czy są jakieś upusty na samochody parkowane przez Dyrekcję w "sprzyjających" warunkach pogodowych.............i dlaczego aż 50 %. Czyżby zdażały się warunki nazbyt sprzyjające.

 

Siwy Całyuślinionywoczekiwqaniunaodpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Upusty na samochody dyrekcyjne naturalnie są stosowane - w końcu są to samochody używane :)

Ceny na te samochody są jednak zazwyczaj nieco wyższe, niż dla innych naszych pojazdów "flotowych". Przyczyna jest dość prosta - samochody są dobrze dotarte (finalne docieranie jest praktycznie zawsze wykonywane na nielimitowanych autostradach niemieckich), oraz b. zadbane. To ostatnie jest wynikiem zarówno nadzwyczajnej "upierdliwości" dyrekcji w zakresie stanu technicznego używanych samochodów (niektórzy pracownicy działu technicznego chcieli wręcz z tej przyczyny złożyć wniosek o dodatek do pensji za pracę w warunkach uciążliwych :D) oraz sknerstwa - jakiekolwiek uszkodzenie wpływa negatywnie na wartość samochodu, a dyrekcja szanuje pieniądze firmowe bardziej niż własne. To ostatnie może być wynikiem wglądu w księgowość firmową, podczas gdy księgowość domowa pozostaje dla mnie - jako zawiadywana przez Jej Wysokość Małżonkę - tajną księgą z siedmioma pieczęciami.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Wracając do tematu,to nie chcę nikogo obrażać,ale widziałem w tv kawałek relacji o SJS.

Tak właśnie przeglądam te stare posty i naszło mnie jedno pytanko, czy ktoś może ma to nagrane :?: Bo moje nagranko się gdziesik zawieruszyło :cry:

 

 

Pan instruktor robił slalom imprezą gt, za bardzo zarzucił ,wcisnąl hamulec na maxa i pan dziennikarz musiał odskoczyć,bo by go imprezka w niekontrolowanym poślizgu rozjechała .

 

Poślizg kontrolowany, auto zatrzymało by się bez problemowo (ci co odwiedzali to SJS to znają to miejsce) ale nerwy dziennikarza nie wytrzymały no i zrobił kontrolowany krok w tył :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...