Skocz do zawartości

Wymiana radia na wersje DVD w Legacy/OBK 2007


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś się orientuje jak bardzo problematyczna ( może wcale ) jest zamiana radia

ze zmieniarki

post-244-0-64256500-1426190526_thumb.jpg

na wersję z DVD ( plus ekran navi )

post-244-0-32481800-1426190515_thumb.jpg

sterowanie klimą, i funkcjami wygląda identycznie pomijając odwrotne umiejscowienie pokręteł..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś się orientuje jak bardzo problematyczna ( może wcale ) jest zamiana radia

ze zmieniarki

attachicon.gifoutbacklamb060215-21.jpg

na wersję z DVD ( plus ekran navi )

attachicon.gif16.jpg

sterowanie klimą, i funkcjami wygląda identycznie pomijając odwrotne umiejscowienie pokręteł..

Jak się zdecydujesz na zmianę, to zaklepuję GX-204LE. :)

A teraz poważnie.

Wymiana będzie bezproblemowa, ale pozbawiona sensu!

Wyświetlacz i ramkę musisz dołożyć, ale czytnik sobie daruj.

Zainteresuj się w to miejsce CS9320 na Androidzie lub CE6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytnik navi jest zintegrowany w panelu, więc jak niby go nie instalować.. Do tej navi o ile się dobrze dowiedziałem można wrzucać mapy volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytnik navi jest zintegrowany w panelu, więc jak niby go nie instalować.. Do tej navi o ile się dobrze dowiedziałem można wrzucać mapy volvo.

No jest zintegrowany. I dalej twierdzę, że się bez niego obejdziesz. :)

Poczytaj, przemyśl, porównaj możliwości i jakość map.

http://car-solutions.com/en/cs9320-navigation-box-on-android-for-oem-monitors-gps-and-glonass.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z jednej strony fajnie bo Android, z drugiej chora cena bo 1600pln za specyfikację gorszą niż pierwszy lepszy chiński tablet za 70usd.. Cała zabawa przestała by być atrakcyjna bo wychodzi około 3k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

czy ktoś się orientuje jak bardzo problematyczna ( może wcale ) jest zamiana radia

ze zmieniarki

attachicon.gifoutbacklamb060215-21.jpg

na wersję z DVD ( plus ekran navi )

attachicon.gif16.jpg

sterowanie klimą, i funkcjami wygląda identycznie pomijając odwrotne umiejscowienie pokręteł..

Jak się zdecydujesz na zmianę, to zaklepuję GX-204LE. :)

A teraz poważnie.

Wymiana będzie bezproblemowa, ale pozbawiona sensu!

Wyświetlacz i ramkę musisz dołożyć, ale czytnik sobie daruj.

Zainteresuj się w to miejsce CS9320 na Androidzie lub CE6.0.

 

 

To ciekawe jak sobie wgra system oraz mapy navigacji :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

czy ktoś się orientuje jak bardzo problematyczna ( może wcale ) jest zamiana radia

ze zmieniarki

attachicon.gifoutbacklamb060215-21.jpg

na wersję z DVD ( plus ekran navi )

attachicon.gif16.jpg

sterowanie klimą, i funkcjami wygląda identycznie pomijając odwrotne umiejscowienie pokręteł..

Jak się zdecydujesz na zmianę, to zaklepuję GX-204LE. :)

A teraz poważnie.

Wymiana będzie bezproblemowa, ale pozbawiona sensu!

Wyświetlacz i ramkę musisz dołożyć, ale czytnik sobie daruj.

Zainteresuj się w to miejsce CS9320 na Androidzie lub CE6.0.

 

 

To ciekawe jak sobie wgra system oraz mapy navigacji :) ?

 

Tak, jak na każda inną nawigację opartą o system Wince lub Android.

Wyciągnie z urządzenia kartę microSD i wgra nową wersję np. Automapy, MapyMap, whatever. :)

Rozwiązanie jest w chwili obecnej mało zachęcające ze względu na kurs $, ale jest najlepszym rozwiązaniem pod względem jakości map i wygody użytkowania. Nie mówiąc o kosztach aktualizacji map (nawet legalnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mówię tylko o navi ale o systemie Subaru ?

Jak mu wskaże temp ? Jak wyświetli stacje radiowie ?Jak poda spalanie, jak zsynchronizuje telefon z zestawem BT, itd ?

 

W dokładanych instalacjach robi się przeważnie tak, że zostawia się to co jest a podpina się jedynie dodatkowy moduł navi, któy zastępuje tylko część navi, odpalaną po przyciśnięciu przycisku "map" a nie na podmiankę wszytskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mówię tylko o navi ale o systemie Subaru ?

Jak mu wskaże temp ? Jak wyświetli stacje radiowie ?Jak poda spalanie, jak zsynchronizuje telefon z zestawem BT, itd ?

 

W dokładanych instalacjach robi się przeważnie tak, że zostawia się to co jest a podpina się jedynie dodatkowy moduł navi, któy zastępuje tylko część navi, odpalaną po przyciśnięciu przycisku "map" a nie na podmiankę wszytskiego.

Nie wiem dokładnie, jak rozwiązane jest to w wersji poliftowej (nie mam chwilowo czasu na grzebanie w schematach), ale w przedlifcie jest tak, że wszystkie wskazania pobierane są z magistrali CAN, a nie przez moduł czytnika nawigacji. Nie chce mi się wierzyć, że w polifcie rozwiązano to inaczej. Czyli cały "system Subaru" zostaje nietknięty w Head Unit (wyświetlaczu dotykowym). Stąd też tak ważny jest zakup HU dedykowanego do wersji EU. Urządzenie CS9320 podpina się w miejsce czytnika DVD tym samym kabelkiem. Zastrzegam, że nie miałem w rękach poliftowej nawigacji, więc 100% pewności nie mam, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o możliwości... i o kurs USD

cena tego cs9320 to 400 dolarów... 

Nawet jeśli dolar będzie po 3 pln to zakup tej jednostki CS to 1200 plnów...

w zamian dostaje specyfikacje godna telefonu sprzed 5-6 lat....

do tego dołożyć nawet używany monitor za 500 plnów i robi się prawie 2tys..

 

to łatwiej i taniej byłoby kupić sama ramkę z kratkami nawiewów i wpasować w to jakiś zacny 7-8calowy tablet za 1/3 ceny, który będzie działał

podobnie.... a bajery.... weźmie się to co da połączenie torque z ELM i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale nie mówię tylko o navi ale o systemie Subaru ?

Jak mu wskaże temp ? Jak wyświetli stacje radiowie ?Jak poda spalanie, jak zsynchronizuje telefon z zestawem BT, itd ?

 

W dokładanych instalacjach robi się przeważnie tak, że zostawia się to co jest a podpina się jedynie dodatkowy moduł navi, któy zastępuje tylko część navi, odpalaną po przyciśnięciu przycisku "map" a nie na podmiankę wszytskiego.

Nie wiem dokładnie, jak rozwiązane jest to w wersji poliftowej (nie mam chwilowo czasu na grzebanie w schematach), ale w przedlifcie jest tak, że wszystkie wskazania pobierane są z magistrali CAN, a nie przez moduł czytnika nawigacji. Nie chce mi się wierzyć, że w polifcie rozwiązano to inaczej. Czyli cały "system Subaru" zostaje nietknięty w Head Unit (wyświetlaczu dotykowym). Stąd też tak ważny jest zakup HU dedykowanego do wersji EU. Urządzenie CS9320 podpina się w miejsce czytnika DVD tym samym kabelkiem. Zastrzegam, że nie miałem w rękach poliftowej nawigacji, więc 100% pewności nie mam, ale...

 

 

ale co z tego ze masz podlaczony CAN, jak nie masz wgranego softu ?

Jak podepniesz navi zewn, bedziesz mial navi a, ale nic poza tym co oferuje box bo zobaczysz napis, zeby wlozyc plyte DVD z softem i nic innego Ci sie nie wyswietli. Takze podlaczanie navi, bez czytnika i zmiany HU jak dla mnie jest bezsensu.

Przed FL bylo co innego, bo byl zewn czytnik i mozliwe, ze sluzyl on tylko do map.

Jezeli sie tak bawic, to lepiej kupic ramke z tabletem, ktory ma wszystko lub ogolnie wywalic cale i tak kiepskie audio. Nie interesowalem sie ostatnio tematem, ale kiedy byly takie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewam kotleta.

Czy komuś udało się zrobić upgrade radia gx204le z lcd na radio dvd z lcd ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2015 o 19:43, sherif napisał:

 

ale co z tego ze masz podlaczony CAN, jak nie masz wgranego softu ?

Jak podepniesz navi zewn, bedziesz mial navi a, ale nic poza tym co oferuje box bo zobaczysz napis, zeby wlozyc plyte DVD z softem i nic innego Ci sie nie wyswietli. Takze podlaczanie navi, bez czytnika i zmiany HU jak dla mnie jest bezsensu.

Przed FL bylo co innego, bo byl zewn czytnik i mozliwe, ze sluzyl on tylko do map.

Jezeli sie tak bawic, to lepiej kupic ramke z tabletem, ktory ma wszystko lub ogolnie wywalic cale i tak kiepskie audio. Nie interesowalem sie ostatnio tematem, ale kiedy byly takie wynalazki.

Żadnej płyty nie muszę wkładać. Navi startuje z wewnętrznej pamięci. Z perspektywy używania prawie 2 lat CS9320, stwierdzam, że to było najlepsze rozwiązanie w połączeniu z fabrycznymi gratami.

Oczywiście można wyrzeźbić ramkę i w niej umieścić Nexusa, ale aż takim artystą metaloplastykiem nie jestem. :D

Godzinę temu, michal9049 napisał:

Odgrzewam kotleta.

Czy komuś udało się zrobić upgrade radia gx204le z lcd na radio dvd z lcd ? 

Co w tym trudnego? Jak masz komplet wiązek, to wyciągasz stare graty i wkładasz nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor jak i radio z wersji dvd mają po dodatkowej wtyczce która wychodzi z wiązki głównej i bez niej monitor jest czarny i się nie włącza. Dlatego też moje pytanie czy ktoś wymieniał zwykle radio CD na DVD.

I jak przerabiał już ktoś temat dorobienia wiązki do radia i ekranu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...