Skocz do zawartości

Skrzypiące górne mocowanie amortyzatora


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się ciekawym zjawiskiem, bo jak sądzę jest to dość niecodzienne :).

Od dłuższego czasu próbowałem namierzyć dziwne skrzypienie w okolicach tylnego podszybia w hawku. Pojawiło się pierwszy raz jak jechałem na remont silnika do Carfita w październiku, przy powrocie dostawałem już szewskiej pasji :). Jak auto było zimne w chłodne dni, cisza, po rozgrzaniu wnętrza najpierw delikatne poskrzypywanie a po kilkudziesięciu minutach głośny świerszcz cholernie irytujący.

 

Rozebrałem pół tyłu, nasmarowałem wszelkie połączenia, dalej to samo. Wreszcie w akcie desperacji nalałem WD40 do górnego mocowania tylnego prawego amortyzatora i... jak ręką odjął :). Problem polega na tym, że efekt działa przez jakieś 2-3 tankowania, poźniej skrzypienie powraca. Najpierw cichutko a poźniej jak zawsze.

Myślałem, że przy wymianie amortyzatorów minie, kazałem sprawdzić mocowanie. Wszystko OK, zamontowali to samo i dalej skrzypi. Już mnie wkurza to zdejmowanie tylnej kanapy i zalewanie WD40, muszę w końcu wymienić :).

 

Miał ktoś podobny efekt? A może ma podobne objawy i szuka, więc podpowiadam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 i preparaty twgo typu to pomylka. Bo jak cos moze jednoczesnie wyplukiwac i smarowac. Mialem podobnie z piszczacym pedalem sprzegla. Psiknalem WD 40, kilka dni ciszy i znow to samo. Zalalem jakims smarem w spreju i od pol roku spokoj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...