Skocz do zawartości

Opony forester pytanie mam-


bukers80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wczoraj wulkanizator polecił mi pirelki i kupiłem.Problem w tym że w moim Foresterze(MY10) standardowy rozmiar na fabryczne felgi jest 225/55/17 a ten mnie namówił na 225/60/17,niby wszystko ok.(no może po za hałasem:( ale teraz myślę czy ta wysokość 60 jest dopuszczalna.Chodzi mi o ewentualną szkodę z oc/ac a wiadomo że wtedy facet lata z miernikiem ,linijką i sprawdza rozmiar opon.

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, no chyba nie jest ok - ten temat już był wałkowany na forum - opony na samochodzie musza być zgodne z homologacja w kwestii rozmiaru (inna kwestia to indeks predkosci dla zimowek). Kolesie od ubezpieczenia maja prawo się doczepić bo samochod w momencie szkody nie zachowywal się tak jak przewidział producent homologujac pojazd dla kol o innej średnicy niż te które masz (kwestia hamowania np.). Tym bardziej że w tym przypadku różnica wynosi 3,21% czyli trochę więcej niż teoretyczne dopuszczenie: +1,5% do -2%.

Edytowane przez kreska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw będą musieli udowodnić, że ta zmiana miała istostny wpływ na przebieg zdarzenia. Przy zmianie wysokości profilu o 5% są na przegranej pozycji i jak będą rozsądni to nawet nie spróbują, jak będą mniej rozsądni i ktoś się postawi to raczej odpuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o kupieniu wyższego profilu bo na tych 225/55/17 takie małe kółka się wydają wizualnie, ale ostatecznie wybrałem tak jak producent zaleca bo skąś te rozmiary wzieli i pewnie testowali na jakim profilu auto dobrze się zachowuje. Np jak załadujesz auto może przytrzeć o nadkole. Ja bym zwrócił i wziął 225/55/17 bo będziesz się bił cały czas z myślami, że masz opony nie takie jakie powinieneś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...