Jump to content
Karas

Nowi rywale XV

Recommended Posts

Na www.samar.pl można znaleźć informację o koncepcie Mazdy (CX-4 ?) wpasowującym się pomiędzy CX-3, a CX-5.

Jeździłem cx3 2.0 150km z dołączanym 4x4. Jeździ żwawiej niż moje xv 2.0i środek ładniejszy niż u mnie linia zewnętrzna tez bardzo zgrabna. Jednak jeżeli chodzi o jakość to subaru chyba wypadło w mojej ocenie lepiej. Cx3 mniejszy prześwit i bagażnik porażka, wewnątrz rownież ciaśniej

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A że jeździ żwawiej, to nic dziwnego, skoro auto waży ok. 300 kg mniej od XV.

XV w USA nie dość, że ma EyeSight, to jeszcze świetnie wyglądające wnętrze z jasną skórą.

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

EyeSight to z pewnością, natomiast (przynajmniej w wersji z filmu) to jasna tapicerka materiałowa.

Nie zwrocilem uwagi, przegladalem na smartfonie.

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Ja też boleję nad tym, że w Europie XV oferowany jest bez EyeSight. Gdyby ten system był dostępny, poważnie rozważyłbym zakup CVT, bo w manualu EyeSight chyba nie występuje...

Ja też boleję nad tym, że w Europie XV oferowany jest bez EyeSight. Gdyby ten system był dostępny, poważnie rozważyłbym zakup CVT, bo w manualu EyeSight chyba nie występuje...

Szkoda, że we wszystkich modelach nie ma eye-sight, tak jak poza Europą.

System w Subaru pojawił się dość wcześnie, jednak na nasz rynek modele eye-sight nie posiadają (wyjątek to Outback).

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Dzieje, się dzieje na rynku. Mazda wypuszcza CX-30, pośredni suv/crossover pomiędzy CX-3, a CX-5. Alfa Romeo podobnie. KIA zapowiedziała też model pozycjonowany pomiędzy Stonic, a Sportage. Będzie z czego wybierać.

Pomimo swoich 'tłustych' plastykowych nadkoli, Mazda CX-30 wygląda całkiem obiecująco, ale można się spodziewać, że jej wnętrze będzie mniejsze od XV. 

(skoro CX-30 ma być ciut mniejsza od CX-5, a ta ma porównywalne wymiary wnętrza do XV)

Ważne aby była większa od CX-3 ;) do której przy otwartych drzwiach wsiadłem i siedziało się wygodnie, problem zaczął się wraz z zamknięciem drzwi.... zabrakło miejsca mniej więcej na pół mojej nogi... no se nie odetne przeca... jeszcze jakby nerka to by pewniej taniej policzyli ;)  ale kto kupi nogę, a w zaszadzie jej połowę ;) 

• Like 1

29 minut temu, moominko napisał:

Ważne aby była większa od CX-3 ;) do której przy otwartych drzwiach wsiadłem i siedziało się wygodnie, problem zaczął się wraz z zamknięciem drzwi.... zabrakło miejsca mniej więcej na pół mojej nogi... no se nie odetne przeca... jeszcze jakby nerka to by pewniej taniej policzyli ;)  ale kto kupi nogę, a w zaszadzie jej połowę ;) 

haha ja tez nie usiadlem z tylu, bez szans, to miejsce dla prezesa...:)

• Like 1
  • Haha 1

XV / impreza to spore auta. Kiedys @ketivv wklejal foty XV'a zaparkowanego obok oktavi kombi i  dużo krótszy to on od niej nie byl

Juz to pisałem ale ostatnio byłem w salonie Toyoty obejrzec nową rav4. Rav4 jest imo w srodku mniejsza niz XV , za to ma wiekszy bagaznik

50 minut temu, Karas napisał:

XV / impreza to spore auta. Kiedys @ketivv wklejal foty XV'a zaparkowanego obok oktavi kombi i  dużo krótszy to on od niej nie byl

Juz to pisałem ale ostatnio byłem w salonie Toyoty obejrzec nową rav4. Rav4 jest imo w srodku mniejsza niz XV , za to ma wiekszy bagaznik

Płyta podwoziowa wspólna z Foresterem robi swoje. Zawsze twierdziłem, że XV w środku to żaden kompakt.

Godzinę temu, FanSub napisał:

Płyta podwoziowa wspólna z Foresterem robi swoje

Ona wspólna jest dla wszystkich nowych konstrukcji (Ascent, Forester, XV, Impreza, OBK i Legacy). Za jakiś czas pewnie zmigruje na nią WRX i BRZ.