Jump to content

Szyba przednia PILKINGTON - opinie

Recommended Posts

WItajcie,

Muszę kupić szybę czołową do swojego GC.

Planowałem kupić używkę Subaru, ale ze względu na ograniczenia transportowe (nikt nie chce wysyłać szyby), znalazłem firmę w Krakowie, która sprzedaje nowe szyby różnych firm.

Czy ktoś z Was uzywał szyby firmy PILKINGTON? (250zł nowa do GC), ew NORDGLASS?

Proszę o opinie.

Dzięki

U mnie w GC jest Pilkington od kilku lat. Złego słowa nie powiem, choć nie wiem też, co byś chciał na jej temat wiedzieć... szyba jak szyba... wad nie widzę, drogę (przez nią) widzę :P

• Upvote 1

. Złego słowa nie powiem, choć nie wiem też, co byś chciał na jej temat wiedzieć... szyba jak szyba... wad nie widzę, drogę (przez nią) widzę

:biglol: .....

PILKINGTON? (250zł nowa do GC), ew NORDGLASS?

są ok. 

O ile pamietam, to szyby tej marki ida na pierwszy montaz do Hondy i nie tylko, wiec to chyba dobrze o nich swiadczy ;)

Około 1,5 miesiąca temu wymieniłem oryginał po kamieniu na Pilkingtona. Szyba jak najbardziej ok, przejrzysta, nie słychać na niej wycieraczek, dobry pas przeciwsłoneczny. Jednak mikrowada, to taki czarny znacznik mniej więcej w połowie wysokości po obu bokach szyby, który czasem absorbuje wzrok. Ale to tak szukając czegoś na siłę...

Myślę, że najważniejsze to zorganizować sobie dobry warsztat do wymiany. U mnie szło akurat z ubezpieczenia, w Krakowie na ul. Portowej. Szybko i profesjonalnie. Bardzo polecam.

Właśnie! Dobry warsztat - u mnie wymieniał poprzedni właściciel w Wawie, i spartaczyli robotę - po 4 latach od wymiany mam purchle dookoła szyby, niestety. Ale to nie wina szyby ;)

Kolega ze studiów, syn szklarza samochodowego, też chwali Pilkingtona - wsadzają do wielu aut. ;)

Czy ktoś z Was uzywał szyby firmy PILKINGTON?

Mam taką szybę, wymieniałam w ASO z ubezpieczenia, ale była spooooro droższa.

Jestem z niej zadowolona, o Nordglass słyszałam nieciekawe opinie ;)

Pilkington to chyba największy koncern szklarski na świecie, a na pewno w pierwszej trójce. Ma fabryki w Polsce (szkło float i szyby samochodowe). To tak, jak by sie pytać o akumulatory Boscha - no może ktoś robi lepsze, ale ja bym nie narzekał :)

Od 2008 mam szybe Pilkington nic się zlego z nią nie dzieje.Mimo tylu tak wciaz praktycznie bez rys:) O Nordglass slyszalem sporo negatywnych opinni.

ja przeciwnie do Wszystkich odradzam, mam taką w Legacy, od 2 lat, przejechane w tym czasie ok 90kkm, 95% na trasie, patrząc pod słońce szyba wygląda już nieciekawie, ma masę małych uszkodzeń od kamyczków, żwiru i obtarć od wycieraczek.

Dla wyjaśnienia dodam, że używam płynu do spryskiwacza a nie wody i regularnie zmieniam wycieraczki.

pozdrawiam,

MR

A ja tez mam Pilingtona umnie autko 2 lata ponad jest a wczesniej to niewiem kiedy byla wymieniana i jeat calkiem ok:-)moge polecic:-)

• 3 weeks later...

ja przeciwnie do Wszystkich odradzam, mam taką w Legacy, od 2 lat, przejechane w tym czasie ok 90kkm, 95% na trasie, patrząc pod słońce szyba wygląda już nieciekawie, ma masę małych uszkodzeń od kamyczków, żwiru i obtarć od wycieraczek.

Dla wyjaśnienia dodam, że używam płynu do spryskiwacza a nie wody i regularnie zmieniam wycieraczki.

pozdrawiam,

MR

U mnie we Flocie wymieniamy ok. 100 szyb rocznie i moim zdaniem szyby Pilkington, z dostępnych na rynku zamienników, są najlepszej jakości.

Pilkington - mam to to to założone i jest słabo. Bardzo odbija się wszytko w tej szybie, tzn widzę całą deskę oczywiście w słoneczny dzień i strasznie mnie to wpienia. Nie wiem czy przy oryginalnej było lepiej ale ta jest słaba.

Edited by PiotrGS

A ja mam inne pytanie. Nie grzeje mi szyba tylna w STurbo. Nie wiem czy są takie zamienniki. Myślałem o naprawie tej, ale wolałbym wymienić na nową. Teraz sprawne są tylko trzy nitki

• 2 weeks later...
  • 3 years later...
W dniu 12.03.2015 o 20:34, michal2r napisał:

pozdrawiam,

MR

To ja mam oryginał i po 3 latach i ok 50k km wyglada równie słabo jak inne :-(

Nord glass robi te szyby chyba z papieru jeżeli za  trzy stówy wstawia szybe u nas na placu. Ja nie polecam nikomu bo bardzo szybko się rysują  w firmowych to wiadomo że nikogo nie obchodzi. 

Edited by Karenz
  • 2 weeks later...
W dniu 11.03.2015 o 22:52, Alfik napisał:

Pilkington to chyba największy koncern szklarski na świecie, a na pewno w pierwszej trójce.

Małe sprostowanie: angielska marka Pilkington została swego czasu wykupiona przez japoński koncern NSG Group (NSG = Nippon Sheet Glass).

I jako koncern - NSG Group rzeczywiście jest w światowej czołówce producentów szkła do różnorakich zastosowań.

W dniu 11.03.2015 o 22:52, Alfik napisał:

Ma fabryki w Polsce (szkło float i szyby samochodowe).

Tych fabryk w Polsce jest kilkanaście - m.in. szkło architektoniczne, budowlane, do zastosowań technicznych, etc. - szyby samochodowe również (jako Pilkington Automotive).

Edited by Malyboss

wg mnie za miękkie. łatwo je zranić kamykiem, szybko smugi po wycieraczkach widać.
miałem w Fordzie oryginalna tylko że kilkunastoletnia, ogólnie była porysowana w drobne 'włoski'. wymieniłem na pilkingtona i zaraz jakieś odpryski, zarysowania się pojawiły, np. od skrobania sniegu.

W BMW/Mini Pilkington straszna nędza, zarówno oryginalna jak i zamiennik. Zresztą nie ma już takich szyb jak kiedyś, mam nowego Golfa 7 auto ma siedem miesięcy i już są rysy od wycieraczek a szyba jest sekurita.