Skocz do zawartości

XV - największe przebiegi


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Wad konstrukcyjnych nie natomiast przy przegladzie przy 30k i 60k km wymieniany jest płyn hamulcowy. Być może coś poszło nie tak i masz np zapowietrzone przednie hamulce przez co hamują słabiej - tak tylko gdybam. Jeżeli tylne klocki kończą się szybciej niż przednie to cos może być nie tak - warto podjechać sprawdzić siłę hamowania np na rolkach. Zapytaj się mechanikow z ASO czy to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karas napisał:

to bardzo dziwne i wręcz IMO niepokojące. Tyl zawsze hamuje słabiej niż przód w każdym aucie i zazwyczaj tylne klocki wytrzymują co najmniej 2 krotną wymianę przednich klocków. W żadnym moim aucie nigdy tylich klocków nie musiał wymieniać ( przebiegi do 100k km ) a przednie owszem. Chyba że często jeździsz z dużym obciążeniem wtedy korektor siły hamowania więcej pary puszcza na hamulce tylnej osi

W Hondzie civic (UFO) najczęściej szybszemu zużyciu ulegają właśnie tylne okładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 1.03.2017 o 23:37, FanSub napisał:

W Hondzie civic (UFO) najczęściej szybszemu zużyciu ulegają właśnie tylne okładziny.

Nie tylko w civic-u; moje doświadczenia potwierdzają tę obserwację ( 2 Accordy) wymiana klocków tylnych jest dwukrotnie częstsza niż przednich:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem civa - mega auto tylnich klockow nie ruszałem przez cały okres eksploatacji, w chwili obecnej w XV tylne kloce wyglądają prawie jak nowe przednie gdzieś w połowie zużyte przebieg dobija  do 40k km. 

ale u mnie "przebieg" jest autostradowy i poza miejski... Więc tez warunki ekspoatacji mają tu znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
19 godzin temu, FanSub napisał:

Godny wynik Kolego i kto wie, czy nie jest to aby największy przebieg forumowego XV.

To wskazuje na to jak niezawodne są to auta i pomimo małego silnika można wykręcić całkiem pokaźną ilość kilometrów w ciągu 4,5 roku.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu ‎2018‎-‎05‎-‎18 o 09:59, Pumcia napisał:

imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6mała aktualizacja ;) pyknęło 200K

przebieg_XV.jpg

Ooo, to chyba największy przebieg i to z silnikiem 1,6!. A czy mógłbyś choćby krótko opisać, jak auto sprawowało się w trakcie tego dystansu  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. do auta to już wiele zostało powiedziane na forum i jedynym słusznym stwierdzeniem jest: "albo je pokochasz albo znienawidzisz" ;) 

Co do komfortu nie będę się wypowiadał bo ten jest wszystkim znany. 

Jeżeli chodzi o niezawodność, to muszę przyznać, że auto zdało egzamin na 5+. Jeżeli sam czegoś nie zepsujesz to się nie zepsuje. 

Standardowo oleje i filtry.

Olej przy 40tyś  zmieniłem na MIDLAND "CRYPTO 3" SAE 5W-30 z normą C30 i wymiana średnio  co 12tyś

co 60 tyś wymiana oleju w skrzyni i moście na  MIDLAND SYNQRON 75W90.

Klocki OEM wystarczyły na około 60Kkm, pierwsze wymiany na zamienniki TRW, HELLA, które trzeba było zmieniać razem z olejem.. więc trafiły klocki Ferrodo FDS i płyn hamuclowy Ferodo racing + tarcze Zimmerman (muszę sprawdzić ale zestaw wytrzymał około 100kkm i dale się trzyma.) Jeżeli ktoś ma ciężką nogę (nie śmiać się 1,6 też potrafi jeździć) to ten zestaw jest  naprawdę świetny. Nie piszczy, a im cieplejsze tym lepiej hamują.

Tylne łożyska żyją około 80kkm przednie podobnie.

Przy 160tyś wymieniałem łożysko od sprzęgła, a przy okazji trafiło nowe kpl sprzęgło.

Ani grama rdzy i brak zastrzeżeń co do zawieszenia pomimo naszych wspaniałych dróg i eskapad poza drogami asfaltowymi.

Jeżeli ktoś dużo jeździ z prędkościami ++ to auto łapie temp i proponuje wyciągnąć kawałek plastiku, który jest pod maską nad chłodnicą. Temp spada o dodatkowe stopnie ;) 

 

 

Edytowane przez Pumcia
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pumcia.  A co do łożysk,  to  czy jest to nagminny problem XV, czy tylko dotyczy jakiejś serii aut. Ciekawe,  czy Forestery mają te same łożyska,  a jeśli tak, to czy ujawnił się ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem temat, ale już nie pamiętam czy pasują do Forka. Wiem, że zamienników nie warto szukać pomimo atrakcyjnej ceny bo ciężko dopasować rozstaw otworów. Łożyska są niestety razem z piastą więc tanio nie wychodzi. Najbardziej dostają w kość przy jeździe bokiem lub szybkich rondach. Koszalin to takie małe Tokio Drift codziennie muszę przejechać przynajmniej 18 razy po rondach (9 w jedną stronę) a jak jest mokro... jest zabawa i są koszty. 

A i co do napraw to dwa razy wymieniałem już lewy przegub, prawy ciągle oryginalny :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...