Skocz do zawartości

Problem z radiem DNX4250BT


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąć panel centralny cewki rozdzielczej zaczynając od gory na połączeniu plastików pomiędzy płaska częścią biegnąca od wyświetlacza centralnego w stronę centralnych nawiewow.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiv a powiedz mi czy zadnych ciegien od dołu i  nie trzeba rozłaczac jakis kostek.

Znalazlem taki film ale dotyczy on wersji starszej. W nowszych XV pod deska sa plastikowe oslony. Czy w naszych XV wystarczy tylko (tak jak na tym filmie) jakims plastikowym czyms podwazac płaska częścią biegnąca od wyświetlacza centralnego w stronę centralnych nawiewow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odpiac 2 wtyczki jedna od świateł awaryjnych na wysokości kratek wentylacyjnych

Druga na dole gdzieś na wysokości pokręteł klimatyzacji

 

Film pokazuje wersje z inna wersja wentylacji/klimatyzacji w naszych XV Comfort jest całkowicie elektryczny panel sterowania.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiv wielkie dzieki. Dzis wyciagnąlem radio i podłączyłem hdmi. MHL działa wybornie, tylko zastanawiam mnie jedna rzecz a mianowicie moja Z3 po podłączeniu wydaje dziwne dzwieki- cos w srodku telefonu "strzela" - ale wszystko działa tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste to auto w rozkładaniu i składaniu jak budowa cepa, do tego proste serwisowaniu  ;)

 

 

 

tylko zastanawiam mnie jedna rzecz a mianowicie moja Z3 po podłączeniu wydaje dziwne dzwieki- cos w srodku telefonu "strzela"
 

 

nie pomogę, sam czekam na upowszechnienie się urządzeń z Android Auto, które już są na rynku i to w całkiem niezłych cenach ale niech kto inny testuje  ;)

 

ja w międzyczasie obsłuchuje takie coś w bagażniku w oczekiwaniu na trwała, dyskretną zabudowę 

IMG_20150523_123711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bagażnika nie będzie. Nie wygląda to zbyt estetycznie (nawet po zabudowie). Jak dla mnie - zbyt duży kompromis między jakością dźwięku ( o ile będzie zadowalająca) a funkcjonalnością. Na ebay-u widziałem taki dedykowany do XV-a subwoofer (dość korzystnie doprofilowany do bagażnika). Wygląda dobrze, pytanie jak gra? (o cenie nie wspominam- niemal zaporowa).

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli bagażnika nie będzie. Nie wygląda to zbyt estetycznie (nawet po zabudowie). Jak dla mnie - zbyt duży kompromis między jakością dźwięku ( o ile będzie zadowalająca) a funkcjonalnością.

tak naprawdę wszystko zalezy od firmy CA, która zrobi zabudowe- bo moze zrobic zabudowe na wzór

 

 

dedykowany do XV-a subwoofer (dość korzystnie doprofilowany do bagażnika)

i wtedy wszystko mozna pogodzic i jakosc dziweku i miejsce w bagazniku , a moze zrobic zabudowe na wzór auta demontracyjnego firmy CA gdzie bagaznik to bedzie jeden wielki głosnik. :)


U mnie bedzie to wygladało tak :

6fb80dd81e921549med.jpg

( Sub przylepiony na rzepy 3M Duallock do tylnich foteli - byc moze prymitywne rozwiazanie ale mam tak w 2 aucie i sprawdza sie znakomicie.- jeszcze nigdy Sub sie od foteli nie odczepił a smigam tak juz pare ładnych lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bagażnika nie będzie. Nie wygląda to zbyt estetycznie (nawet po zabudowie).

 

przykład z innego mojego auta

 

DSC_0722.JPG

 

to co teraz jest w XV to tylko "testowa" skrzynka włożona żeby się osłuchać z dość specyficznym, przerobionym głośnikiem

 

będzie zabudowa indywidualna, stała dająca możliwość wykorzystania objętości, która tak czy inaczej marnuje się pod plastikami bagażnika w każdym moim aucie bagażnik jest raczej mały a ja cenie sobie jego pełną funkcjonalność

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-17756-0-20586100-1432471794_thumb.jpg

Boczne położenie sub-a daje lepsze możliwości aranżacji przestrzeni- tak z resztą montowane są subwoofery fabrycznie (ja tak mam w Accordzie). Lokalizacja głośnika na zdjęciu Karasa do zaakceptowania. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich a ciężkich jesteśmy w punkcie wyjścia. Niestety przełączka tzw. dedykowana nie funkcjonuje jak należy. Ściągnęli mi "oryginalną" od dystrybutora Kenwooda i jest jak poprzednio. Stacje radiowe zmieniają się same kiedy chcą, CD odpala również kiedy mu się podoba i skacze po utworach bez ładu i składu bez udziału użytkownika itd. Przycisk odbierania i zakańczania połączeń przy kierownicy działa i owszem... tylko na co mi to jak stacja multimedialna w całości jest bezużyteczna.  W "tele-radiomanie" poddają się a ja dla spokoju muszę na razie zgodzić się na montaż pierwotnego, uniwersalnego interfejsu.  Pozostaje mi próba kontaktu z ASO we Wrocławiu...

Mam pytanie do Ciebie, czy masz nadal problemy ze stacją Kenwooda? Byłem w tele-radiomanie i też proponowali mi tą stację z wymianą okablowania ,głośników i wygłuszeniem drzwi...w moim XT-ku.

 

P.S.

Jak miałbym wydać parę tys. za coś , co tak sobie będzie działało , no to sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są juz tajne stacje Alpine i Pioniera z Apple Car Play i/lub Android Auto

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Są juz tajne stacje Alpine i Pioniera z Apple Car Play i/lub Android Auto

 

Do tego dość ciekawe Blaupunkt-ty szubkie z opcja zimnego i gorącego startu

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Ciebie, czy masz nadal problemy ze stacją Kenwooda? Byłem w tele-radiomanie i też proponowali mi tą stację z wymianą okablowania ,głośników i wygłuszeniem drzwi...w moim XT-ku. P.S. Jak miałbym wydać parę tys. za coś , co tak sobie będzie działało , no to sam nie wiem.

mam ta stacje i nie mam z nia najmniejszych problemów tzn. wszystko dziala i wszystkie przyciski na kierownicy i mhl( dzieki czemu mam moja z3 compact w stacji multimedialnej )  takze nie masz sie czego obawiac. Do tego nawigacja garminowska jeszcze nigdy mnie nie zawiodla, nie zgubiła zasiegu itp. Moj kenwood  był montowany w ASO - czyli zakładzie który nie zna sie  na montażu Car Audio. Goashi ma najprawdopodobniej uszkodzonego tego kenwooda skoro probowal wielu przejściówek i oryginalnych kenwood'owskich i uniwersalnych i dalej sterowanie z kierownicy nie chce mu smigac a stacja wariuje.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do Ciebie, czy masz nadal problemy ze stacją Kenwooda? Byłem w tele-radiomanie i też proponowali mi tą stację z wymianą okablowania ,głośników i wygłuszeniem drzwi...w moim XT-ku. P.S. Jak miałbym wydać parę tys. za coś , co tak sobie będzie działało , no to sam nie wiem.

mam ta stacje i nie mam z nia najmniejszych problemów tzn. wszystko dziala i wszystkie przyciski na kierownicy i mhl( dzieki czemu mam moja z3 compact w stacji multimedialnej )  takze nie masz sie czego obawiac. Do tego nawigacja garminowska jeszcze nigdy mnie nie zawiodla, nie zgubiła zasiegu itp. Moj kenwood  był montowany w ASO - czyli zakładzie który nie zna sie  na montażu Car Audio. Goashi ma najprawdopodobniej uszkodzonego tego kenwooda skoro probowal wielu przejściówek i oryginalnych kenwood'owskich i uniwersalnych i dalej sterowanie z kierownicy nie chce mu smigac a stacja wariuje.

 

Czyli innymi słowy...warto!

Dzięki za info.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie stacja multimedialna niewazne czy kenwood , alpine , blaupunkt itp to bardzo fajny gadzet i według mnie o wiele lepsze rozwiazanie niz oem nawigacja w wersji platinium poniewaz  mapy w tych stacjach multimedialnych aktualizowane sa co rok. Aktualizcja kosztuje w przypadku kenwooda 240 zł a nie 1000 jak w przypadku OEM, która w dodatku ma słabe mapy. Jezeli dodatkowo zrobisz profesjonalne wyciszenia auta zmienisz okablowanie i głosniki na jakies lepsze to masz naprawdę porządny, dobrze grajacy system multimedialny w swoim aucie nie ustepujacy rozwiązaniom rodem z aut mark premium.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola Alpine iLX-700 - dla fanów Appla

 

http://www.alpine.com.pl/media-center/newsreleases/newsdetails/cyfrowy-odbiornik-audio-od-alpine-electronics-z-apple-carplay.html


 

 


cena coś około 2750 zł
zaleta prosty design
Apple Car Play - o ile się orientuje pełna funkcjonalność
 
wada - sama w sobie nei jest nawigacja do momentu aż nie podłączy się kabelkiem do Iphona
 
 
Pioneer  AVH-X870BT Pioneer - cena około 2350 zł 
 
funkcjonalność jak wyżej + Android Auto
 

zmieniasz smartfony a spzret będacy tylko samochodowym interfacem (międzymordziem) pomiędzy toba a smartfonem pozostaje ten sam oferując pełna funkcjonalność nowego smartfona 
 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ,

 

 

1) Nigdy więcej Kenwooda  i jego wspaniałego BT !

 

 

2) także chciałem zamontować Konsola Alpine iLX-700 ale znam osobę posiadającą nowy wynalazek Alpine, natomiast podobne odczucia maja osoby które testowały iLX-700 z portalu MyAPPLE:

http://myapple.pl/posts/8615-zapomnij-o-apple-carplay-recenzja-alpine-ilx-700

 

 

cytat:

 

''Jeśli interesuje was CarPlay, to ważne, aby był to wyłącznie dodatek do innego systemu multimedialnego, tak jak jest to w przypadku Pioneer App Radio, czy w nadchodzącym Parrot RNB6, a także zapewne w kolejnych modelach od Alpine. iLX-700 w Polskich warunkach nie jest wart zainteresowania, przede wszystkim ze względu na politykę Apple.''

Edytowane przez MichałXT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...