Skocz do zawartości

Problem z radiem DNX4250BT


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni jestem posiadaczem nowiutkiego subaru XV i generalnie jest wszystko ok gdyby nie problem z radiem Kenwood - model jak w temacie. Tyczy się to czytania plików z USB. Po prawidłowym zaktualizowaniu softu radia i sterowników BT, chciałem podpiąć pendrive z mp3 i flacami. Niestety co bym nie podłączył do kabelka widzę tylko napis Odczytywanie ..... nic się nie dzieje nawet jak włożę pendrive z 1 mp3. W samochodzie ojca wszystko jest widziane instant na zwykłym fabrycznym radiu z usb. Miał ktoś może podobny problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją nie sprawdzałem miałem iphona4 i nie mogłem z niego odtwarzać muzyki po BT + podłączenie telefonu żony (2 naraz). Na stronie kenwooda była aktualizacja:

  • Support for "KENWOOD Smartphone Control".*
  • Two Bluetooth mobile phones with hands-free function can be connected.*
  • Improved iPod Function.

przebiegła prawidłowo z USB i zakończone były komunikatem że jest aktualizacja skończona (jak w instrukcji na stronie). Teraz telefony działają prawidłowo. Nie sprawdzałem przed aktualizacją czy działają mp3 z USB. Inne funkcje działają OK (CD, NAVI, RADIO) USB sformatowane na fat32 w nim katalogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez niedawno zrobilem aktualizacje do najnowszej wersji - wszystko smiga z gniazda usb. Również nie moglem słuchać muzyki z iphona  4s i dalej nie moge ( nie wiem dlaczego).

P.S gdzie masz obraz z tylniej kamery na kenwoodzie czy na komputerku pod daszkiem?

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze pod daszkiem. Dziwne że nie podłączyli do navi bo ma odpowiednie wejścia. HDMI też nie mam wyprowadzonego. Na razie nie chce nic grzebać by nie stracić gwarancji ale kiedyś to na pewno zmienię + lepsze głośniki bo te które są teraz to wołają o pomstę do nieba (zwłaszcza wysokie tony których brak nawet po zabawie z EQ). Martwi mnie to USB bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lepsze głośniki bo te które są teraz to wołają o pomstę do nieba (zwłaszcza wysokie tony których brak nawet po zabawie z EQ)

to prawda sa ultra slabe . Przydaloby sie jeszcze wygluszyc drzwi do pelni szczescia. HDMI tez mi nie wyprowadzono... Ale jak znajde czas wyciagne ta stacje multimedialna wezme schemat i sobie sam podlacze


panowie po aktualizacji softu nie moge odtwarzac muzyki przez bluetooth w iphonie 4s i sony xperii z3 compact. Ze starym samsungiem galaxy ace 2 nie ma problemu. Moze ktos cos doradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie muzyka z 4S do radia przez BT płynie ale jakość jest słabiutka ( cichooo) w stosunku do tego co było przed zmianą fabrycznego Clariona. Nie aktualizowałem softu... ale z niepokojem myślę o zrobieniu tego kiedyś  :unsure:   jeśli ma być jeszcze gorzej z tą komunikacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sony juz dziala z iphona 4s za chiny nie chce sie polaczyc z radiem... Nawet soft reinstalowalem i nic. Najdziwniejsze jest to radio łaczy sie z iphonem i np z odbieraniem i nawiazywaniem polaczen przez radio nie ma problemu. Panowie moze w tym i phonie trzeba cos dodatkowo wlaczyc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam iphone 4 i przed aktualizacją radio go nie widziało. Po odpalił się bez problemu. Jednak mam kłopot z puszczaniem z niego muzyki po BT. Nie wiem za to jak podłączyć drugi telefon żony by był aktywny. Nie jest w stanie skopiować z niego kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak mam kłopot z puszczaniem z niego muzyki po BT. Nie wiem za to jak podłączyć drugi telefon żony by był aktywny. Nie jest w stanie skopiować z niego kontaktów.

mam dokłądnie to samo nie kopiuje kontaktow oraz nie moge puscic zadnej muzy  prze BT - cos jest nie ok z softem w iphonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy działają Ci przyciski na kierownicy by odebrać albo gdzieś zadzwonić

tak dzialaja mialem jak ty jak zainstalowano mi zla przejsciowke tzn z modelu dnx 4230bt ( ktory mialem miec ale 4250bt go zastapil i zamontowali nowszy) W serwisie powiedziano mi ze przejsciowki sa takie same ale inaczej zaprogramowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbierz tel- odbiera polaczenie :)

zakoncz rozmowe- zakonacza polaczenie

mode- zmienia  funkcje tzn radio cd BT/stndby itp

z buzia - wycisza grajaca muzyke

Tak jak Ci napisałem miałem tak samo jak u Ciebie jak zamontowali mi złą przejsciówkę od kierownicy od modelu DNX 4230BT ( Grzecznie zgłosiłem do ASO - podpowiedziałem co może byc nie ok poczekałem 3 dni az właścicwa przejscówka przyjdzie i teraz wszystko dziala tak jak ma byc ) Zobacz czy działaja Ci filmy na dvd tzn czy odpowiedni kabel jest podlaczony do masy ( jezeli nie  to po włożenie płytki dvd bedziesz mial niebieski ekran - rowniez jechałem z tym na poprawki ) Niestety ASO to nie zakład CA i słabo ogarniaja. ( ASO Ci montowało ten sprzet jest gwarantem i musza Ci to "naprawic" w ramach gwarancji )

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na koniec takie szybkie pytanie .. czy z poziomu kierownicy jestem w stanie z listy telefonow wybrac jakis numer ???

Raczej nie. A ewentualnie o którym klawiszu myślisz? Nie siedzę teraz w samochodzie, ale - z pamięci - nie widzę "wolnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się pierwsze problemy. Po otrzymaniu dedykowanego interfejsu do radia (po pierwotnej instalacji rado "chodziło" na uniwersalnym), Kenwood zaczął "żyć" własnym życiem :o  :huh: . Spontaniczna zmiana stacji radiowych, przeskakiwanie z radia na CD, odtwarzanie w czasie trwania 1 utworu połowy płyty w różnych konfiguracjach- słowem niezła zabawa. Interfejs do wymiany, czekam na nowy, i na razie nie ma żadnej regulacji z poziomu kierownicy ale przynajmniej jest stabilnie. Tu zapytanie odnośnie sparowanych urządzeń BT. Gdy sparowałem 4S było nieźle: automatyczne łączenie, szybki dostęp do książki kontaktów itd. Teraz mam sparowane 3 telefony i skończyła się radość ze współpracy. Trzeba ręcznie nawiązywać połączenie z BT w celu  rozmów (audio BT działa bez zarzutu i łączy się samoistnie, choć jak już wspominałem jest strasznie cicho i regulacja głośności w iPhonie nic nie daje) i nie ma dostępu do książki kontaktów ani indentyfikacji rozmówcy. Czy to problem ilości urządzeń czy należy je ponownie sparować od początku?  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. grało i działało jak należy z wyjątkiem wybierania połączeń i odbierania rozmów z poziomu kierownicy ( ponieważ interfejs "uniwersalny" nie był dedykowany temu modelowi auta nie działały "słuchaweczki") 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odbierania i kończenia rozmów z poziomu kierownicy na razie nie będzie - beznadziejny interfejs (podobno dedykowany do tego modelu radia - DNX 4250 BT ) nie pozwala jednak na wykorzystanie wszystkich możliwości sterowania. Podobno trochę dużo kombinatoryki, żeby to wszystko działało jak należy - na razie przeprosiny ze strony "radiomana" :huh:  :( …i jeździmy z uniwersalną przejściówką bez sterowania telefonem przy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goashi tak to dziala po sparowaniu z sony z3 compact:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2wVr6cJc42s&feature=youtu.be

 

Jak widzisz interfejs nie jest beznadziejny i dziala tak jak powinno to dzialac. Po prostu ten kto Ci to zakładał słabo ogarnia temat albo wogole i próbuje Cie sciemnic ze za duzo kombinowania itp. ( po prostu wypinasz nie pasujacy i wpinasz pasujacy max 15 min roboty) . Kup na własna reke interfejs oryginalny  kenwooda u dealera kenwooda  albo zadzwon do aso wroclaw sciagna Ci taki ( bo wiedza jaki ma byc).

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję. Były niestety trzy podejścia z tymi przejściówkami 2 "dedykowane" i 1 uniwersalna. Na tych dedykowanych radio robiło co chciało, na uniwersalnej działa wszystko poza odbieraniem i zakańczaniem. Też mi się nie chce wierzyć, że się nie da.. ( w moim słowniku nie ma takiego pojęcia :) ). Będę drążył temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po długich a ciężkich jesteśmy w punkcie wyjścia. Niestety przełączka tzw. dedykowana nie funkcjonuje jak należy. Ściągnęli mi "oryginalną" od dystrybutora Kenwooda i jest jak poprzednio. Stacje radiowe zmieniają się same kiedy chcą, CD odpala również kiedy mu się podoba i skacze po utworach bez ładu i składu bez udziału użytkownika itd. Przycisk odbierania i zakańczania połączeń przy kierownicy działa i owszem... tylko na co mi to jak stacja multimedialna w całości jest bezużyteczna.  W "tele-radiomanie" poddają się a ja dla spokoju muszę na razie zgodzić się na montaż pierwotnego, uniwersalnego interfejsu.  Pozostaje mi próba kontaktu z ASO we Wrocławiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...