Skocz do zawartości

koszt wysyłki felg z oponami


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zabezpieczysz czegoś takiego w 100%. Regulaminy firm spedycyjnych zazwyczaj mówią o upadku z 1,5m co przy masie felg raczej nie daje opcji ich pewnego zabezpieczenia.

Generalnie skoro mam opcję wysyłki felg/opon jako takie w opcjach firmy kurierskiej to wolę ubezpieczenie + prawidłowe oznaczenie niż cudowanie z kartonami, foliami i udawanie że koło jest kwadratowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć!

pozwolę sobie odświeżyć ten wątek. Chcę zakupić cztery koła (opony z felgami 18”) od sprzedawcy z Świebodzic (k. Wałbrzycha) - widzę bardzo dużo obostrzeń kurierów odnośnie zapakowania kół i samej wysyłki. 
 

Sprzedający zgadza się na ich nawet osobne popakowanie po 1 szt. w postaci grubego owinięcia folią stretch. 
 

Czy ktoś z Was praktykował taki temat? Którego kuriera wybrać by nie mieć problemów? Chciałbym się zamknąć w 100-150 zł za całość wysyłki.

 

Dzięki,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie praktykowałem wysyłania całych kół.

Zawsze albo opony po dwie związane taśmą, albo felgi w dwu paczkach po dwie (oczywiście przełożone kartonami i owinięte na rantach bąbelkami).

Wysyłka dwóch paczek po dwie felgi (15-17") to jakieś 40-50 zł Pocztą Polską. Opony kurierzy biorą po 30-40 za parę.

Wysłanie kompletu w jednym pakiecie to już by pewnie policzyli jako fracht i mogą chcieć to na palecie z racji wagi i nieforemności. 150 zł może być mało.

A wysyłanie kół pojedynczo... No nie wiem, kwestia tego jak nadawca to pozabezpiecza, bo teoretycznie kurier nie powinien mieć żadnych wątów. Za koło powinno być ok. 20-30 zł za szt.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...