Jump to content

EGR vs. kontrolka Hamulca+Check+ESP??? (Legacy V diesel) MY10


rafal73

Recommended Posts

Szanowni,

 

Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja - otóż wszystko było ok, odbyłem małą przejażdżkę (jakie 15 minut) i zgasiłem samochód. Wracając odpalam, ruszam i:

1. elektryczny ręczny mimo zapiętych pasów - sam nie odpuszcza

2. na desce świecą żółte 3 kontrolki: check + ESP + Hamulec...

po odpuszczeniu hamulca z przycisku pojechałem, ale niestety kontrolki świecą non-stop. Co ciekawe próba załączenia hill-holdera się nie udaje. żadnych innych objawów nie zauważyłem - zwłaszcza z wpływem na działanie silnika, mocy auta itp...

 

podłączam w domu donga i torque wywala: P0409 - exhaust gas recirculation sensor A Cirkut - co dalej czytamy, że usterka EGR...

 

Mam nadzieję, że to kwestia wyczyszczenia EGR, a nie zakupu... tylko trzeba go najpierw wyciągnąć. Znalazłem na necie instrukcję z Forestera... zdjąłem intercooler, i powinno być z górki - ale nie udało mi się nawet zajrzeć do EGRa bo przez chłodnicę EGR i jej umiejscowienie nie udało mi się jej  nawet odciągnąć na tyle żeby zajrzeć - tu utknąłem :-( 

 

mam zatem 2 pytania - może się ktoś z tym spotkał:

 

1. ma ktoś może jakiś link do procedurki.filmiku rozebrania EGRa z Legacy 2.0D, albo mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami?

 

2 - trochę filozoficzne - co ma wspólnego ESP i Hamulec z EGR??? a w szczególności hill holder??? Przecież to trochę bez sensu? w zasadzie to dwa różne układy???

 

z góry dzięki za info,

Pozdr.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi odpowiedź na twoje drugie pytanie, to chyba część błędów z OBD objawia się poprzez kilka kontrolek na desce rozdzielczej. W przypadku błędu P0171 w niketórych modelach mamy na desce mamy zaświecony check engine, kontrolę trakcji i migający cruise. Oczywiście to nie jest jakiś przepis na odczyt błędu, po prostu informacja dla użytkownika, że dzieje się coś niestandardowego.

Link to comment
Share on other sites

Też tak sądzę, ale dlaczego odłączyl hill holder w aucie z elektrycznym ręcznym to nie wiem. .. w sumie rzadko używam, ale na jakiś podjazd typu parking piętrowy to trochę strach bez tego wjechać....

 

Ale co ciekawe to auto w sobotę chyba miało "gorszy dzień".... az wieczorem go odpaliłem, skasowałem błąd i od tamtego czasu jest ok... może ten egr się tylko przywiesił i odpuścił???

 

Pewnie tak czy siak wyczyścić go warto. Tylko chłodnica egr jest tak przymocowana ze bez jej zdjęcia nie ma jak tego zawodu wyjąć. .. stąd mój post na forum:)

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Forumowicz @slavok ćwiczył wyciąganie zaworu EGR w dyszlu MY10.

 

Słyszałem, że czyszczenie rzadko pomaga. U mnie zawór miał 'flegmę' na chłodnym silniku. Ktoś sugerował czyszczenie, inny ktoś powiedział, że jeśli efekt ma być na dłużej, to tylko wymiana. No i jest nowy zawór a przy okazji św. spokój.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...