Skocz do zawartości

Przepracowany olej


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą podkładką aluminiową lub miedzianą pod korek spustowy to nie przesadzajmy bo wymieniałem już olej w różnych pojazdach wielokrotnie nie zmieniając podkładki obowiązkowo i jakoś nic nie ciekło a forek to ma chyba od nowości te samą i jest suchutko .

Olej zmieniam sam bo nie wyobrażam sobie tego abym mógł to komuś zlecić i nie dlatego że nie ufam warsztatom ale po prostu lubię to robić :) , można by rzec że czekam na tę chwilę z niecierpliwością :lol: .Oprócz wymiany oleju jest okazja przeglądnąć całe podwozie coś tam podmalować coś wyczyścić .

Chcąc spuści cały olej trzeba trochę poczekać i na pewno nie 2 ani 5 ani 15 min , wg mnie minimum pół godziny a jak już przestaje kapać to wkładam do otworu spustowego wąską tasiemkę szmacianą i jeszcze 100gram uda się udoić .

Filtr oleju w foresterze jest schowany dość głęboko i otoczony rozgrzanym wydechem i jeśli się go wcześniej nie opróżni to jeszcze dość ciepły olej leje się po rękach i łokciach , ja go po prostu przebijam i czekam aż wszystko z niego wyleci i dopiero wtedy wykręcam . nowy wkręcamy rękami a nie żadnym kluczem uprzednio smarując uszczelkę olejem.

Poświęcam na to wszystko tak do 2 godzin ale nie muszę na tym zarabiać , gdybym musiał pewnie dałbym radę w 15 min oczywiście odsysając stary olej B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wlaśnie jestem po pierwszej zmianie oleju w swoim Forku. Tak się składa, że dysponuję kanałem w garażu a dostęp do filtra i korka zlewowego to śmiech ;). Filtr oleju (37pln) i podkladkę(6pln) pod śrubę kupiłem orginalne. Rozgrzanie silnika potem wzjazd na kanal, odkrecenie korka i filterka, kawka w domku. Powrot, zakrecenie spustu, wkrecenie filtra. Zalalem 4.25l, odczekalem, odpalenie, inspekcja korka i filtra. Pozniej inspekcja oleum, lekka dolewka i jest git. Taka robota to czysta przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...