Skocz do zawartości

Amortyzatory i sprężyny z GT do GL 2.0 ! Pasują ?


BIG J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wiecie może czy spręzyny i amorki w GT i w GL mocowane są tak samo ?

Chodzi o to że nie ma sportowych amorów i sprężyn do 2.0 wolnossaka :( i chciałem założyć te od GT . Chyba że sa jakieś dedykowane do tego modelu .

Może ktoś zakładał takie zawieszenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję sprężyn (szczególnie tył), które będą ździebko twardsze ale nie krótsze. Niestety ostatnia podróż po naszych 'przepięknych' drogach (3 psażerów+spory bagaż) często kończyła się otarciami opon o nadkole+chyba lekkie przytarcia rurą po asfalcie. Strach pomyśleć co by było gdyby na pokładzie zainstalowało się 5ludzi z bagażem. Dajcie namiary na jakieś fajne sprężynki.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję sprężyn (szczególnie tył), które będą ździebko twardsze ale nie krótsze. Niestety ostatnia podróż po naszych 'przepięknych' drogach (3 psażerów+spory bagaż) często kończyła się otarciami opon o nadkole+chyba lekkie przytarcia rurą po asfalcie. Strach pomyśleć co by było gdyby na pokładzie zainstalowało się 5ludzi z bagażem. Dajcie namiary na jakieś fajne sprężynki.

 

pzdr

Seb@

 

Jak nie masz kasy to za 8 złotych można kupić gumy które się wciska w sprężyne jest to pół środek, ale zawsze :neutral: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję sprężyn (szczególnie tył), które będą ździebko twardsze ale nie krótsze. Niestety ostatnia podróż po naszych 'przepięknych' drogach (3 psażerów+spory bagaż) często kończyła się otarciami opon o nadkole+chyba lekkie przytarcia rurą po asfalcie. Strach pomyśleć co by było gdyby na pokładzie zainstalowało się 5ludzi z bagażem. Dajcie namiary na jakieś fajne sprężynki.

 

pzdr

Seb@

 

Jak nie masz kasy to za 8 złotych można kupić gumy które się wciska w sprężyne jest to pół środek, ale zawsze :neutral: :wink:

Te gumy o dziwo dzialaja, moj kolega wsadzil je z przodu do IBIZY bo mu sie sruba od gwintu zapiekla i nie byl w stanie podniesc auta a tarl miska po nierownym asfalcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy to za 8 złotych można kupić gumy które się wciska w sprężyne jest to pół środek, ale zawsze :neutral: :wink:

 

Wolałbym jednak zmienić sprężyny. Nie interesują mnie całe zestawy zawieszeń, bo moje amorki są w bardzo dobrej kondycji. Z drugiej strony widzę, że większość twardszych sprężyn (Eibach, H&R) niestety jest krótszych. To z pewnością nie rozwiąże mojego problemu a jedynie pogorszy komfort jazdy. Czyżby nigdzie na rynku nie można było dostać normalnej długości spring'ów o nieco twardszej charakterystyce?

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy to za 8 złotych można kupić gumy które się wciska w sprężyne jest to pół środek, ale zawsze :neutral: :wink:

 

Wolałbym jednak zmienić sprężyny. Nie interesują mnie całe zestawy zawieszeń, bo moje amorki są w bardzo dobrej kondycji. Z drugiej strony widzę, że większość twardszych sprężyn (Eibach, H&R) niestety jest krótszych. To z pewnością nie rozwiąże mojego problemu a jedynie pogorszy komfort jazdy. Czyżby nigdzie na rynku nie można było dostać normalnej długości spring'ów o nieco twardszej charakterystyce?

 

pzdr

Seb@

 

Są firmy, które robią sprężyny na zamówienie :cool:

Nie wiem jak cenowo to wygląda, ale słyszałem, że nie najgorzej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyzej pokazalem to nie jest kompletny zawias, tylko wlasnie same sprezyny z gwintowana tuleja umozliwiajaca regolacje. Zaklada sie to na twoje seryjne amortyzatory.

Oni maja do wyboru kilkanascie/kilkadziesiat twardosci sprezyn od bardziej miekkich do duzo twardszych niz seria. Maja rozne dlugosci i dzieki gwintowi mozna regolowac.

Napisz do nich jaki masz zawias i co chcesz uzyskac, a oni dobiora cos do twoich potrzeb.

 

GC_coilover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Bardzo fajne rozwiązanie tylko, że cena lekko powala. Komplet Jamexów mam za ok. 390zł. Eibachy pewnie za ok. 500-600zł. Mnie w sumie interesują jedynie 2 sprężyny na tył więc chciałbym dokonać zakupu w okolicach 350zł. Ponad 1200zeta plus wysyłka to jakby nie ta bajka. Aczkolwiek propozycja z pewnością ciekawa.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobre sprezyny tez trzeba troche zaplacic, Prodrive kosztuja $280. Tutaj masz przynajmniej dozywotnia gwarancje i produkt dostosowany doo twoich potrzeb.

Zawsze mozna kupic cos z ebay, ale tam to juz kompletnie nie wiadomo co sie dostanie i jak dlugo wytrzyma, http://tinyurl.com/g5z6z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby to być zestaw typu coilover to wolałbym jednak markowe rozwiązanie (np. ten ground-control z eibachem), na które mnie w tej chwili nie stać. W związku z tym szukam jedynie samych sprężyn, twardszych ale o standardowej długości. Nie jest to rzecz na tyle skomplikowana, aby nie można było kupić dobrych dwóch sprężyn za 350zł. Pytanie tylko, gdzie je dostać i kto je produkuje?

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do gumek za 8zł to w Imprezie nie zdają egzaminu. Sprężyny w Imprezie mają za mało zwojów (tylko 3, a w GT 4) i guma po włożeniu lata jak łyżeczka w szklance do herbaty i nic nie daje. Ja rozwiązałem ten problem następująco:

Kupiłem używane sprężyny od GT ponieważ są twardsze ze względu na dodatkowy 1 zwój, Podjechałem do kowala. który mi rozciągnął, założyłem i tył stoi aż miło.

Oczywiście musi to być kował z "Głową", co już to kilkanaście razy robił, bo zdaża się, że kowal się dopiero Uczy takich rzeczy.

Ja mam w Zgierzu (woj. łódzkie) bardzo dobrego kowala, który za 200zł mi to zrobił razem z wymontowaniem, rozciaganiem, hartowaniem i ponownym założeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...