Skocz do zawartości

Dystanse pod głośniki OBK 2005


jasiem

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem znaleźć w necie gotowe dystanse do przednich drzwi do mojego OBK (2005) ale nic z tego. Macie jakieś namiary na taki towar? :) Pewnie da radę dopasować też jakieś uniwersalne, ale nie chciałbym kupować w ciemno, może ktoś podpowie. Może być też rysunek - to sobie wytnę z jakiegoś amelinium.

Edytowane przez jasiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć w necie gotowe dystanse do przednich drzwi do mojego OBK (2005) ale nic z tego. Macie jakieś namiary na taki towar? :) Pewnie da radę dopasować też jakieś uniwersalne, ale nie chciałbym kupować w ciemno, może ktoś podpowie. Może być też rysunek - to sobie wytnę jakiegoś amelinium.

A nie dobiera się ich pod konkretny rodzaj głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie dobiera się ich pod konkretny rodzaj głośnika?
Może też, żeby dopasować do głębokości głośnika (ewentualnie średnicy?), ale na pewno jest też tak że są dopasowane kształtem, rozmieszczeniem otworów do konkretnego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.caraudiosklepy.pl/subaru-outback-165mmb-dystanse-glosnikowe-p1057.html
Ja znalazłem :P
ZTCW to firmy z allegro na podstawie oryginalnego głośnika dobiorą odpowiednie dystanse :) ..

Ważne aby wcześniej również podać głębokość montażową nowych głośników.

Ważne również jest aby wygłuszyć drzwi [jest wątek na forum] i zasilić głośniki z wzmacniacza a nie z radia gdyż efekt będzie mizerny lub żaden.

Powodzenia

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie- montaż wzmacniacza wiąże się z rozpruwaniem całego panelu środkowego i roboty z tym sporo. Ciekawi mnie czy ktoś wymieniał same głośniki i jaki był efekt. Po zdjęciu tapicerki z drzwi nie byłoby wielkiego problemu z wygłuszeniem od razu. Wymieniłem kiedyś głośniki fabryczne -co prawda w Fiacie Panda- na JBL-e z wyższej półki (z osobnymi gwizdkami) i sprzęt dostał niezłego kopa (z przykrością stwierdzam że jakość dźwięku w moim OBK-u jest gorsza od brzmienia w Pandzie). A radio we fiacie to był jakiś budżetowy Blaupunkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP Silver i GMS 02, oczywiście zmiana kabli, głośników no i wzmacniacza to dalsza poprawa, ale można najpierw wygłuszyć. Jak komuś nie wystarczy, to dalej się trzeba bawić ;)

Też się zastanawiałem nad lepszymi głośnikami, ale chyba seryjny wzmacniacz  może tego nie udźwignąć. 

Edytowane przez MikeZorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę materiału moim zdaniem warto.

No właśnie, zastanawiam się czy warto komuś za to zapłacić (sam nie mam gdzie tego zrobić :( ), skoro nie wiem jaki będzie efekt. Dużo poszło mat na drzwi? A ich waga bardzo się zmieniła? Bo boję się, że się zaczną opuszczać jak je jeszcze dociążę.

Edytowane przez jasiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw dedykowany do wygłuszenia drzwi przednich (czyli STP Silver i GMS 02). Zostało mi jednak sporo maty STP, więc dokupiłem jeszcze trochę pianki, zrobiłem tylne drzwi i trochę bagażnika - te punkty, które są tu opisane na forum w temacie wygłuszania legacy.

Nie dawałem na maxa maty, bo faktycznie lekka nie jest, za to całe boczki obłożyłem pianką - ta prawie nic nie waży.

Generalnie jest ciszej i głośniki oem grają lepiej. Mnie to chyba wystarczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pasują te z allegro z poprzedniej generacji ale większość jest opisana jako ta do forestera jak kolega powyżej już odkrył
uważałbym bardziej na głębokość glośników żeby szyby się otwierały bez blokowania o magnes

Edytowane przez Bartosz-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...