Skocz do zawartości

Justy 1.3 rok 1998, a Swift 1.3 rok 1998 jakieś różnice?


Pawel89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądałem forum, ale odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem. Orientuje się ktoś z forumowiczów czy możliwa jest przekładka silnika 1.3 ze swifta do justy. Oba samochodu z tego samego roku. Ponoć jest to ten sam silnik. Z tym, że justy jest 4x4, swift nie. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? A może są jakieś inne przeszkody? Ktoś z forumowiczów dokonywał już takiej operacji? Niestety justy jest mało popularny i znalezienie silnika do niego wymaga sporej cierpliwości i czasu. Za każdą informację będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W justy swift jest silnik g13ba (1.3 68km) ale bez problemów wchodzi wysokoobrotowy g13bb (1.3 86km) oraz g13b AA33S (1.3 101km ze swifta gti). jest też możliwość wsadzenia silnika G16b (1.6 16v 97km ) ale to wymaga zmiany elektryki. Jest jednak jeden magik pod Jelenia Górą który to zrobił pomyślnie. Auto jeździ cudownie i lubi LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swifta 1.3 gti i moje justy 1.6. Moce podobne. Ja mam mocniejszy dol i wieszy moment z racji pojemnosci. Ale slinik ciagnie do 6k rpm a gti do 7.7 Co daje mu przewage. Swift byl tez lzejszy i wyprzedzil mnie przy 130km/h wczesniej zostal z tylu. Na sliskiej nawierzchni czy sniegu nie ma porownania. Napedy awd robia swoje. Focus 1.6 120km i mondeo 2.0 140km nie sa w stanie mnie dogonic mimo ze jechalem na LPG. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za taką aktywność w temacie. Czyli mam rozumieć, że silnik i cały osprzęt łącznie ze wszystkimi wężyk ami, zbiorniczkami i elektryka ze swifta nie stanowi problemu, aby zaszczepić go do justy? Nie wyszczególniłem tego w pierwszym poście, ale justy potrzebuje "przeszczepu" całkowitego... Niestety Justynka miała pożar w komorze silnika i wszystko zostało potopione i osmolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...