Skocz do zawartości

jak podwyzszyc zawieszenie o 6cm (amory,sprezyny)?


mariosol

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze jutro zmierzę ile jest od podłoża do nadkoli :)  a między kołnierzem amorka a oponą jest coś około 2cm ale jeszcze jutro zmierzę dla pewności.


między kołnieżem amortyzatora tylnego do opony jest 1cm a od podłoża do progu 31cm, mierzyłem na końcu progu obok tylnego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzylem.Od srodka kola do nadkoli jest:

tyl (nie oproznialem bagaznika) i ma okolo44,5cm

przod okolo 45cm(dojdzie alu plyta pod silnik 8kg).

talon mozesz powiedziec na mojej fotce ile mam cm wedle Twojego pomiaru oraz pomierzyc od srodka kola do nadkoli. Cos mi tu nie pasuje.

post-20665-0-59416900-1426007254_thumb.jpg

Edytowane przez mariosol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foty. Wychodzi na to ze ja mam o okolo cm wyzej od ziemi do progow(mam opony z bierznikiem wysokim szosa teren) a Ty masz dodatkowo 2cm wyzej nadwozie przy normalnych gumach. Ja wywalilem te gumki z tylnich nadkoli na rancie bo tak tylko bloto sie osadza i gnije szybciej(chyba ze je czyscisz regular). Chodzi po glowie mi jeszcze wrzucenie teraz na tyl podkladek 2cm. Jezeli zwis na tyle ma 6cm ana przodzie 4to bym wyrownal. agresywniej by wygladal pochylony do przodu z roznica 1.5cm i zawsze pare cm w gore. Przemysle :) pzdr

Edytowane przez mariosol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Od dwóch lat mam zestaw KYB + Ironman,

 

Masz jeszcze samochód z tym zestawem?

 

 

 

Słyszałem że zestaw Pedders jest fajna alternatywą.

 

A przypadkiem tych zestawów nie używa się do obniżenia auta? Chyba, że robią również wersję podnoszącą samochód. Tylko gdzie taki nabyć? W hurtowniach dostępne są tylko sachsy, o których od jakiegoś czasu nie ma dobrej opinii. Jesteście w stanie polecić jakiś budżetowy zestaw do SF'a sprężyn i amortyzatorów na przód i tył? Może być na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze tego forka.

 

Może trochę nietypowo zapytam, czy byłaby możliwość obejrzenia, ewentualnie przetestowania takiego zawieszenia na fragmencie jakiegoś leśnego duktu? Choć na fotelu pasażera.

 

 

Znalazlem do forka SF i SG ale trzeba zamawiać z UK

 

Będziesz zamawiał? Z jakimi kosztami należałoby się liczyć? Możesz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Panther,  Widziałem jakąś litewska firmę która modyfikuje Forki i podwyższa je właśnie Pedders'ami. Na znienawidzonym Fb można ich znaleźć pod hasem Forester - Tuning. Może import z naszych dawnych ziem będzie tańszy :P z resztą Ty chyba z Podlasia masz tam bliżej niż ja z małopolski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Tak, coś tam kojarzę, któryś z forumowiczów wspominał, że ciężko się z nimi dogadać. Raz odebrali i jak usłyszeli (o ile nie przeinaczam) łamany rosyjski - ponownie nie odebrali połączenia ;) Tak poważnie to nie jakieś 22B żeby jechać taki kawał drogi w celu podniesienia samochodu o parę cm. Chyba, że Peddersy mają faktycznie w bardzo promocyjnej cenie. Niemniej dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

żeby jechać taki kawał drogi w celu podniesienia samochodu o parę cm
Dokładnie i dlatego mnie wystarczyły podkładki pod amory założone w Nowym Sączu, a reszty zawieszenia nie zmieniam jak na razie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym żeby podnieść auto zestawem dedykowanym do auta to nie żadna filozofia a watpie w to zeby mieli promocyjne ceny na części. Z drugiej strony przerabiane forka na offroad to dla mnie delikatnie mówiąc sztuka dla sztuki wykrzyz marny kat natarcia tez nie najlepszy... Zostaje tylko tanio dorwać amorki i sprężyny i samemu wymienić albo do najbliższego mechanika się udac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie , to jeszcze chwila i będzie duży problem z Pedersem…… firma z australii , brak przedstawiciela w Polsce , brak serwisu , a problemy już pomału są ….. coś będzie podobnego jak kiedyś wchodziły na rynki zawieszenia jednorazowe D2 / KSPORT czy nawet Tein … :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 28.03.2015 o 20:03, m@ilo napisał:

Poza tym żeby podnieść auto zestawem dedykowanym do auta to nie żadna filozofia a watpie w to zeby mieli promocyjne ceny na części. Z drugiej strony przerabiane forka na offroad to dla mnie delikatnie mówiąc sztuka dla sztuki wykrzyz marny kat natarcia tez nie najlepszy... Zostaje tylko tanio dorwać amorki i sprężyny i samemu wymienić albo do najbliższego mechanika się udac

 

Wykrzyż jest całkiem spory.

 

IMG_20181228_135435_2.jpg

IMG_20181231_141105_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...