Skocz do zawartości

Lekki opór na kierownicy przy skręcie


Hiszpanu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, przy kręceniu kierownicą odczuwam na kierownicy taki mały opór, nie wiem jak to dokładnie określić. Jak by układ o coś lekko zahaczał przy całym skręcie. Od całego skrętu w lewo do prawej odczuwam to 3/4 razy. Maglownica na wykończeniu?

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć kiedy był wymieniany, mam ją od 2/3 dni, ale jutro jadę na skp bo też mam wrażenie że po 80km/h+ mi zaczyna coś szumiec, chyba że to wina wiatru/łożyska w kole albo tego że na myjce podciśnieniowej wszystkie szyby lekko przeciekają,to może też przez jakąś nieszczelność w drzwiach tak szumieć. Może na stacji kontroli poj coś wyjdzie, o ile tam też układ kierowniczy sprawdzają. A ten pasek to jak sprawdzić czy jest dobrze naciągnięty? O 90 stopni powinien się obrócić? 

 

Dobra od sprzedawcy dostałem listę co było robione, "kwiecień 2012

nowy olej we wspomaganiu"

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wojuje z podobnym przypadkiem. Tylko ze to "haczenie"/opor pojawia sie dopiero jak przejadę po serii "spowalniaczy" albo jakichś nierównościach. Krzyżak wymieniony, płynu pełno. Podmieniłem/wymieniłem magiel i nadal to samo. Także obawiam się, że u mnie może zakończyć się to na nowej pompie.

 

Chociaż dostałem też poradę, aby delikatnie poluzować śruby (pól obrotu) obejmy mocującej magiel. Z tym że jeszcze nie miałem czasu się do niej zastosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to lekko wyczuwalne w każdej sytuacji kiedy trzeba zrobić większy obrót kierownicą, generalnie dużo to nie przeszkadza dopiero za jakiś czas będę z tym robić, ale chciałem się dowiedzieć +/- na co się nastawić, bałem się że maglownica jest na wykończeniu a na to raczej trzeba zwracać uwagę, dzięki za rady. 

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...