Jump to content

Impreza GH (>2007) demontaż i montaż deski rozdzielczej


Hrumque

Recommended Posts

Ktoś zdejmował deskę w GH?

Ile z tym jest roboty (zakładając, że wiem za którą stronę się trzyma śrubokręt), na co trzeba uważać? (no i to samo, przy montażu)?
Deska się demontuje "zewnętrznie" tzn schodzi radio, schowek, panel klimy, zegary itp i można deskę zdjąć... czy trzeba też demontować wszystkie bebechy spod spodu (nagrzewnice/parowniki klimy, kanały wentylacji itp)? 

 

 

(Zastanawiam się nad wysłaniem swojej do flokowania, wystarczył jeden słoneczny dzień i jazda pod słońce, bym znienawidził tego plastiku odbijającego się od szyby)
 

Link to comment
Share on other sites

Tak sochwek wyciagasz potem środkowy panel odkręcasz tam śrubki potem spinki od stron drzwi gdzieś byly śruby 12 albo 13 juz nie pamiętam potem na pod szybiu jest plastikowa listwa trzeba ja zdjąć i tam terz sa srobki 3 chyba 10 potem tylko cala rura zostaje jak zdemontujesz .


Ale to w wrx  a ty masz już lepsiejszy model i będzie ciężej .

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie powinno być trudniej rozebrać mając na uwadze fakt że w imprezie gc i gd konsolę  rozbiera się w prawie identycznej kolejności, a nie sądzę że subaru zaczęło w gh stosować inną koncepcję konstrukcji konsoli i jej montażu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Pytałem, bo znam auta, gdzie demontaż deski to katorga - wszystkie bebechy pod-deskowe trzeba demontować, albo przynajmniej węże rozpinać (bo np. od nagrzewnicy wody idą przez plastiki deski) - więc najpierw trzeba spuszczać wodę z silnika, to samo z klimą, a żeby wyjąć deskę trzeba odkręcić przynajmniej jedne drzwi z zawiasami i kolumnę kierownicy itp. - Czegoś takiego bym nie podjął się robić, przerost formy nad treścią dla flokowania, najwyżej rzuciłbym sobie kocyk na deskę ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...