Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniaczy świec


seba601

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zdjąć dekle, ale to żadna specjalna filozofia. W WRX masz siedem śrub na każdej stronie. W Twoim może mniej. Fakt, miejsca nie jest za wiele, ale przy odrobinie zapału do pracy zrobisz w 2, może 3 godziny. Warto kupić komplet - u siebie wymieniłem też uszczelki pod deklami i śrubami. Raz, a dobrze na 10 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GX'ie to banalnie proste, choć do regulacji zaworów kanał będzie jak znalazł. 

Uszczelki, o których piszesz, dostępne są w serwisie po (chyba) 20 zł za sztukę i warto je wymienić na nowe, bo z czasem sztywnieją i przecieka wokół nich olej na świece. Warto przy okazji wymienić uszczelki pokrywy, a co do śrub... Powiem szczerze: odkręcałem dekle 4 razy, uszczelki tak się dobrze na nich trzymały, że mimo mycia dekli do dziś nie miałem problemu z jakimkolwiek przeciekiem z ich powodu. Jak zrobisz regulację zaworów, to robociznę będziesz mieć niejako w cenie - bo i tak całość trzeba wyjąć i oczyścić.

 

A roboty z tym w sumie niewiele: najłatwiej zrobić sobie miejsce po obu stronach. Z jednej strony wyciągasz tłumik szmerów ssania i rurę do filtra, z drugiej strony najlepiej wyciągnąć akumulator i zbiornik płynu do spryskiwaczy. W ten sposób masz dojście od obu stron. Łatwiej, jeśli masz kanał, bo jest lepsze dojście do dolnych śrub. A śrub ogólnie jest 5 na planie koperty - cztery w rogach i jedna na środku. Powodzenia.

Jeśli potrzebujesz jeszcze jakiś info zapraszam na PW. 

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...