Skocz do zawartości

Alarm do Type RA '99 V-Limited


przemu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

poniewaz przekladka jest juz na ukonczeniu, zaczynam sie zastanawiac nad tematem alarmu. Stad ponizsze pytania:

 

1. Czy w tym samochodzie w ogole jest centralny zamek, ktory mozna byc podlaczyc do alarmu i otwierac samochod z pilota?

2. Czy ubezpieczalnie potrafia robic problem ze:

    - jest tylko jeden kluczyk (jak dobrze kojarze)

    - nie ma alarmu w samochodzie (czyt. zadnego zabezpieczenia przed kradzieza)

3. Jesli konieczna bedzie instalacja, to co warto montowac? Nie ukrywam, ze:

   - kluczyki nosze w kieszeni spodni, wiec najlepiej jakby mozna bylo dorobic kluczyk, ktory mialby w sobie pilota

   - czy warto sie bawic w standardowe alarmy czy lepiej jakis wylacznik zaplonu

   - nie chcialbym sie bawic w jakas skomplikowana procedure startowa bo na dluzsza mete to bez sensu

4. Czy mozecie polecic jakis warsztat w Wawie, ktory by to ogarnal?

 

Idealnie by bylo jakbym mogl miec kluczyk z pilotem w jednym i byl w stanie otwierac i zamykac samochod z kluczyka. No i do tego jakies zabezpieczenie przed kradzieza, ktore sprawdza sie najlepiej, o ile takie jest :)

 

Jakie sa wasze doswiadczenia w tym temacie? Cos mozecie polecic?

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje:

 

1. Fabrycznie STI RA centralny miały, natomiast RA zdaje się, że nie, podobnie jak brak elektrycznych szyb, choć może być dołożony, łatwo sprawdzić.

2. Przy ubezpieczeniu AC wymagają dwóch kluczyków i co najmniej jednego działającego zabezpieczenia (alarm, blokada skrzyni, immobiliser), czyli nic z tych rzeczy nie było fabrycznie w RA. Przy OC nie ma problemu z tymi rzeczami, tylko przy AC.

3. Żeby mieć centralny w kluczyku tak ładnie musiałbyś sie zabawić w np. zaadoptowanie kluczyka z newage + taka biała centralka i odpowiednio to zainstalować. Będzie trochę roboty. Albo są takie standardowe C.Z. z pilotem, gdzie można dołożyć do niego samego grota. Albo pilot luzem przy kluczykach. Ja tak miałem w sti 97, sprzężony z alarmem. W miarę niekłopotliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje:

 

1. Fabrycznie STI RA centralny miały, natomiast RA zdaje się, że nie, podobnie jak brak elektrycznych szyb, choć może być dołożony, łatwo sprawdzić.

2. Przy ubezpieczeniu AC wymagają dwóch kluczyków i co najmniej jednego działającego zabezpieczenia (alarm, blokada skrzyni, immobiliser), czyli nic z tych rzeczy nie było fabrycznie w RA. Przy OC nie ma problemu z tymi rzeczami, tylko przy AC.

3. Żeby mieć centralny w kluczyku tak ładnie musiałbyś sie zabawić w np. zaadoptowanie kluczyka z newage + taka biała centralka i odpowiednio to zainstalować. Będzie trochę roboty. Albo są takie standardowe C.Z. z pilotem, gdzie można dołożyć do niego samego grota. Albo pilot luzem przy kluczykach. Ja tak miałem w sti 97, sprzężony z alarmem. W miarę niekłopotliwe. 

 

 

Immobilisera nie było po prostu w kluczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immobilisera nie było po prostu w kluczyku?

 

Właśnie w JDM-ach nie było go wówczas, a i nawet wydaje się mi że bugi JDM dalej nie miały imo w kluczykach, nie wiem jak potem bloby i hawki. A przypomniało mi się jeszcze że ten alarm w sti 97 miałem właśnie dodatkowo z immobiliserem, czyli takie rozwiązanie podchodzi ładnie pod AC. Minus taki że był to pilot dodatkowy przy kluczykach ale tak poza tym dobrze to działało :) także polecam Ci tak to rozwiązać. A drugi kluczyk dorobisz w pierwszym lepszym punkcie za parę złotych

Edytowane przez Gaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...