Skocz do zawartości

kamera cofania + odcinacz zaplonu


allshaq

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpowiedzcie laikowi - zasilanie wpina sie w kable swiatel cofania - to juz wystarczy zeby zasilic calosc ? czy monitorek osobno ? 

i wpina sie to we wiazke gdzies z przodu czy od razu z tylu auta ?


 

a blokade mam taka:

 

http://allegro.pl/bezobslugowa-blokada-zaplonu-kd-2006-atest-e20-i5046916276.html

 

i sie sprawdza od 4 czy 5 lat

 

rozumiem, ze nosi sie to w formie breloka do kluczy ? 

sam montowales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zamontowana taką

http://allegro.pl/kamera-cofania-subaru-impreza-legacy-forester-i5075590987.html

i sprawuję się dobrze.

Zasilanie wpięte w kable świateł cofania i działa bdb.

U mnie też taka jest zamontowana. Do tego radio 2DIN, obraz pojawia się w momencie wrzucenia wstecznego. Zasilanie kamery podpięte do tylnego światła cofania.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

ponownie z tematem kamerki - kupilem radio z wejsciem na kamerke oraz ramke na rejestracje z kamerka...

niestety kamerka jest w systemie ntsc, a radio prawdopodobnie odtwarza tylko w PAL :/

czy da sie to jakos przeskoczyc ? czy po prostu wywalilem kase w bloto ? :/


jeszcze jedna sprawa - podpinam kamerke, wlaczam wsteczny i pojawia sie NO SIGNAL - czyli zasilanie idzie, ale albo format nie pasuje (?) albo moze za male napiecie ?

 

radio dignity ht 896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpialem niby jak nalezy ale cos nie dziala
rozwiazania widze trzy:
1. uszkodzilem kabelek video (ale radio przelacza sie ze stacji w kamere z wyswietleniem "no signal")
2. kamera nadaje w systemie ntsc a radio moze tylko w pal (niestety nigdzie w specyfikacji nie moge znalezc w jakim systemie odbiera radio - wyslalem zapytanie do producenta)
3. zbyt niskie napiecie ?

co nieco o samej instalacji - przewod video (zwykly cinch) idzie z jednej strony do radia i tam wita sie z kabelkiem zielonym wystajacym z radia (jedyna dzialajaca konfigracja), z drugiej idzie do rozgaleznika od kamerki. z obu stron kabla video wystaja 10cm kawalki cienkiego czerwonego przewodu (uziemienie?) - niewazne czy styka sie z masa czy nie... dzieje sie to co w punkcie 1.
zasilanie - podpialem pod zarowne wstecznego - niby dziala, bo wyswietlacz przelacza sie, ale... punkt 1...

w rozgalezniku od zasilania sa dwa kabelki - jeden podpinam pod zarowne i voila - radio przelacza sie w no signal, a gdy drugi podepne obojetnie czy do drugiego pina zarowki czy do masy przelacza sie znowu na radio. gdzies wyczytalem w instrukcji do innej ramki innegi producenta, ze drugi przewod z niczym sie ma nie stykac (zaizolowac). instrukcji do swojej kamerki nie mam...

juz sam nie wiem o co kaman... doradzcie cos... nie mam drugiego przewodu video zeby sprawdzic, ale postaram sie cos zalatwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czerwonej wtyczki przewody czerwony +12v czarny gnd. Z zloltej etyczki chinch obraz czerwony przewód przedzwon miernikiem po masie kabla av a tym czerwonym czy jest przejście(jak dla mnie to jego obetniesz, nie będzie ci on potrzebny) . Jak chcesz ja sprawdzić w domu no to podłącz do baterii lub zabier zasilanie np z pc zasilacza

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wyszlo na to, ze bylo ok, ale kamerka zrabana :/ ani u mnie ani u kolegi nie dziala, natomiast jego dziala u mnie. odpowiedz ze sklepu w ktorym ja kupilem (tak tez zrobilem) wygladala nastepujaco : z jednej strony czerwony do + razem z kabelkiem od zasilania, drugi czerwony do radia (niektore radia tego nie maja) do jakiegos wyjscia czujnika kamery cofania. czarny minus z zasilania uziemic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...