Jump to content

Kilka pytań o samochody WRC


Bolo

Recommended Posts

Nie to żebym chciał kupić czy budować :P ale interesuje mnie kilka rzeczy, po pierwsze czemu wurce tak dziwnie pracują ? Nierówno i ciągle "szczelajo" wydech brzmi jakby rynne do motorynki założył...większość subaraków brzmi raczej bardziej basowo.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XkL8c9PxwEs

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nierówno i ciągle "szczelajo"
 

 

 

 

Podtrzymanie nie ma nic do dzwieku na zaprezentowanych filmach

 

Jak dla mnie to właśnie o ALSie mowa w kontekście "szczelania". Filmików nawet nie oglądałem - każdy wie jak brzmi wurc ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

W wrc jest sterowany zaworem z tego co pamietam.

to sobie wejdź do neta i poszukaj, bo w wrc nie ma throttle kickera tylko jest całkowicie inny obieg powietrza do napędzania turbo.

Hmm czy mógłbyś mnie uświadomić na czym polega ten całkowicie inny system napędzania turbo ? lub bardziej precyzyjnie o jakie auta Ci chodzi , bo mam nadzieje ze nie Subaru ....

Link to comment
Share on other sites

Chyba chodziło o to że wrc maja ic na dole w zderzaku i dlatego maja inaczej rury puszczone.

W przypadku pytania autora wątku i późniejszego sporu co i dlaczego,umieszczenie IC i przebieg orurownia,jest najmniej istotny. ;)

Link to comment
Share on other sites

Wracając do pytania autora i te filmiki to oczywiscie sa dwa rożne auta i rożne systemy ALS. W WRC system ALS jest mocno rozbudowany i sprzężony ze skrzynia biegów i systemem startowym . ( dwa pierwsze biegi sa zmieniane automatycznie ) . Mówie tu o S12. ALS jest uruchamiany za pomocą zaworu ALS ( cos jak zewnętrzny westgate ) + dodatkowo akumulator ciśnienia do turbo . Nie wiem o co koledze siewcu chodzi , z tym innym systemem napędzania turbo , naturalnie turbo jest napędzane spalinami poprzez kolektor wydechowy i tyle , żadnej tu filozofi nie wymyślono innej . Owsze w autach grupy R5 ( fiesta R5 taka jak jeździ jak Kajto ) jest jeszcze inny system , to sie FA ( fresh air ) ale to inne para kaloszy .

Edited by carfit
Link to comment
Share on other sites

no i właśnie o ten system z zaworem als mi chodziło, tylko jakoś tak dziwnie się wyraziłem(i wyszło trochę głupio), bo nie do końca rozumiem schemat działania tego systemu, który ni cholery nie przypomina mi throttle kickera...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...