Skocz do zawartości

Kilka pytań o samochody WRC


Bolo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to żebym chciał kupić czy budować :P ale interesuje mnie kilka rzeczy, po pierwsze czemu wurce tak dziwnie pracują ? Nierówno i ciągle "szczelajo" wydech brzmi jakby rynne do motorynki założył...większość subaraków brzmi raczej bardziej basowo.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XkL8c9PxwEs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nierówno i ciągle "szczelajo"
 

 

 

 

Podtrzymanie nie ma nic do dzwieku na zaprezentowanych filmach

 

Jak dla mnie to właśnie o ALSie mowa w kontekście "szczelania". Filmików nawet nie oglądałem - każdy wie jak brzmi wurc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W wrc jest sterowany zaworem z tego co pamietam.

to sobie wejdź do neta i poszukaj, bo w wrc nie ma throttle kickera tylko jest całkowicie inny obieg powietrza do napędzania turbo.

Hmm czy mógłbyś mnie uświadomić na czym polega ten całkowicie inny system napędzania turbo ? lub bardziej precyzyjnie o jakie auta Ci chodzi , bo mam nadzieje ze nie Subaru ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o to że wrc maja ic na dole w zderzaku i dlatego maja inaczej rury puszczone.

W przypadku pytania autora wątku i późniejszego sporu co i dlaczego,umieszczenie IC i przebieg orurownia,jest najmniej istotny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania autora i te filmiki to oczywiscie sa dwa rożne auta i rożne systemy ALS. W WRC system ALS jest mocno rozbudowany i sprzężony ze skrzynia biegów i systemem startowym . ( dwa pierwsze biegi sa zmieniane automatycznie ) . Mówie tu o S12. ALS jest uruchamiany za pomocą zaworu ALS ( cos jak zewnętrzny westgate ) + dodatkowo akumulator ciśnienia do turbo . Nie wiem o co koledze siewcu chodzi , z tym innym systemem napędzania turbo , naturalnie turbo jest napędzane spalinami poprzez kolektor wydechowy i tyle , żadnej tu filozofi nie wymyślono innej . Owsze w autach grupy R5 ( fiesta R5 taka jak jeździ jak Kajto ) jest jeszcze inny system , to sie FA ( fresh air ) ale to inne para kaloszy .

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...