Skocz do zawartości

Subaru super coolant czy można mieszać z innymi?


Lookash

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może się orientuje jak to jest z tym płynem chłodniczym, czy super coolant ten niebieski można awaryjnie uzupełnić innym płynem. W serwisie mi powiedzieli że można dolać innego ale na bazie glikolu, w instrukcji pisze że nie można, ale przeważnie producenci zalecają tylko swoje środki, nawet gdy inne również nie stanowią problemu a gdzieś na innym forum przeczytałem że można uzupełnić starym subarowskim tym zielonym ale wtedy okres użytkowania skraca się do czasu wymiany zielonego czyli z 10 do 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ubytek jest maly to zalej woda zdemineralizowana i bedziesz mial spokoj. Woda wymiesza sie z plynem i temp zamarzania plynu nie zmieni sie jakos drastycznie(z 1 stopnien max). Jezeli plyn jest na bazie glikolu to mozna je ze soba mieszac z tym ze lepiej trzymac sie kolorow -zielony z zielonym, czerwony z czerwonym itp bo jak je zmieszasz to plyn zrobi sie brazowy i bedzie to wygladalo w zbiorniczku jakbys mial upg (brudny plyn chlodniczy) Albo kup sobie po prostu niebieski plyn np:

http://www.borygo.pl/produkty/borygo-alu-formula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie stare ale może ktoś tu kiedyś zajrzy to uzupełnię....

 

Do Subaru należy lać płyn do silników aluminiowych i bezkrzemianowy, wg mojej wiedzy są to najczęściej CZERWONE płyny (G12).

 

Jednak z jakiegoś nieznanego mi powodu oryginalny płyn Subaru jest niebieski ... często mylony z  zielonym (klasa G11).

 

Ja finalnie wybrałem dolewkę wody a jak będzie starszy i samochód i płyn to w całości zmienię na dobry G12.

 

Zielony to straszny rupieć nie wiem czy nawet da go się kupić.

Edytowane przez Paku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie stare ale może ktoś tu kiedyś zajrzy to uzupełnię....

 

kolory nie mają nic wspólnego z klasą czy przeznaczeniem, nie są unifikowane i każdy producent może sobie zrobić dowolny kolor płynu w tej samej klasie.

Takie wypisywanie własnych teorii n/t zależności klasa-kolor nie ma żadnej podstawy i niestety świadczy o mikrej znajomości tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jak mam Ci odpisać bo właśnie załapałeś się do kategorii .. a zresztą:

 

1.Gdzie napisałem że kolor DETERMINUJE klasę płynu?

2.O poziomie wiedzy na temat płynów chłodniczych na forum wskazuje liczba wyników wyszukiwania po oznaczeniu ich klas.

Wpisz "G12" i zobacz liczbę wyników ... Króluje za to mądrość ludowa typu "zalej prestone".

 

Zresztą ... co mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...