Skocz do zawartości

Nawigacja Subaru Forester SG 2006 2.5 XT


aero84

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rezygnuje z tabletu. Przeraza mnie rzezbienie z montazem, a do tego dochodzi opcja przegrzewania sie urzadzenia w lato czy ladowarki, ktora popiskuje (?!) i nie daje rady z ladowaniem na biezaco. Jakas masakra.

tablet pobiera 1.1A kupienie ładowarki 2A i będzie zasilanie prawidłowe. nic się w lecie nuebprzegrzeje. normalnie jest tam stacja która też wydziela temp itd :)

 

jak odpala mi się yanosik i spootify wchodzi banan :). kto wsadzie powie ale masz tu wypas

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Coraz bardziej skłaniam się ku najprostszemu rozwiązaniu czyli GoogleMaps. 

Mam od kilku lat Automapę i coraz częściej jestem z niej niezadowolony. Mimo częstych aktualizacji, coraz częściej zauważam, że gorzej wytycza trasę od GoogleMaps. Ostatnio, w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie, przekonałem się, że Google lepiej wytycza trasę, nie traci sygnału GPS, a gdy trzeba trasę zmodyfikować, albo po prostu wyznaczyć "po swojemu" to już AutoMapa jednak wymaga baaaaardzo dużo cierpliwości. We WRO poprowadziła mnie przez środek jakiegoś osiedla, by potem wyprowadzić na ulicę główną, którą i tak jechałem, mimo, że opcja trasy miała być "szybka".

W październiku kończy mi się subskrypcja i już jej nie odnowię.

Więc chyba jednak będę polegał na smartfonie, tym bardziej, że od prawie od 2 lat jestem bardzo zadowolony z mocowania, które mogę Wam bardzo polecić.

Jest stabilne jakby było częścią deski rozdzielczej. Trochę kosztuje, ale to wydatek niemal jednorazowy.

Do deski montuje się tzw. Proclip

http://www.brodit24.pl/product-pol-1716-ProClip-do-Subaru-Forester-03-07.html

i to jest część, do której mocujemy uchwyt do telefonu (jeśli zmieniamy smartfona trzeba też zmienić uchwyt)

http://www.e-brodit.pl/product-zul-1729-Uchwyt-pasywny-do-HTC-One-M8.html

Ja mam właśnie taki pasywny, ale są też takie z podłączonym na stale ładowaniem.

No i całość wygląda bardzo dobrze i jest wygodne do obsługi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat Automapę i coraz częściej jestem z niej niezadowolony. Mimo częstych aktualizacji, coraz częściej zauważam, że gorzej wytycza trasę od GoogleMaps. Ostatnio, w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie, przekonałem się, że Google lepiej wytycza trasę, nie traci sygnału GPS, a gdy trzeba trasę zmodyfikować, albo po prostu wyznaczyć "po swojemu" to już AutoMapa jednak wymaga baaaaardzo dużo cierpliwości. We WRO poprowadziła mnie przez środek jakiegoś osiedla, by potem wyprowadzić na ulicę główną, którą i tak jechałem, mimo, że opcja trasy miała być "szybka".

85% problemów które opisałeś to nie problem automapy a sprzętu i jego zasobów - często znacznie słabszego niż niejeden smartfon. Jaki masz odbiornik GPS w sprzęcie z automapą?

Co do wyznaczania tras to sprawa ustawień jakie masz użyte.

 

Do deski montuje się tzw. Proclip

[... cięcie ...]

No i całość wygląda bardzo dobrze i jest wygodne do obsługi. :)

Ustawienie wsuwki masz pion czy poziom? W jakiś sposób chłodzisz smartfona z nawiewu?

Edytowane przez pmastal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotruś, o 09 Jun 2016 - 11:51, powiedział:

Mam od kilku lat Automapę i coraz częściej jestem z niej niezadowolony. Mimo częstych aktualizacji, coraz częściej zauważam, że gorzej wytycza trasę od GoogleMaps. Ostatnio, w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie, przekonałem się, że Google lepiej wytycza trasę, nie traci sygnału GPS, a gdy trzeba trasę zmodyfikować, albo po prostu wyznaczyć "po swojemu" to już AutoMapa jednak wymaga baaaaardzo dużo cierpliwości. We WRO poprowadziła mnie przez środek jakiegoś osiedla, by potem wyprowadzić na ulicę główną, którą i tak jechałem, mimo, że opcja trasy miała być "szybka".

85% problemów które opisałeś to nie problem automapy a sprzętu i jego zasobów - często znacznie słabszego niż niejeden smartfon. Jaki masz odbiornik GPS w sprzęcie z automapą?

Co do wyznaczania tras to sprawa ustawień jakie masz użyte.

 

piotruś, o 09 Jun 2016 - 11:51, powiedział:

Do deski montuje się tzw. Proclip

[... cięcie ...]

No i całość wygląda bardzo dobrze i jest wygodne do obsługi. :)

Ustawienie wsuwki masz pion czy poziom? W jakiś sposób chłodzisz smartfona z nawiewu?

 

 

Uchwyt jest mocowany na takim kulowym przegubie. Można smartfona obracać o 360°, i dodatkowo odchylać od płaszczyzny pionowej o jakieś 20°.

Powietrze z nawiewu bardzo wyraźnie chłodzi smartfona, chociaż nie wieje wprost na niego, bo po drodze jest obudowa uchwytu. Jednak, przy włączonej klimatyzacji jest wyraźnie zimny ;-) - myślę, że to raczej dobrze wpływa na wydajność. Tak zachwalam ten uchwyt, bo wyjątkowo łatwo się smartfona w niego mocuje. Po prostu wsuwasz go w idealnie wyprofilowane szczeliny, a on siedzi tam stabilnie tak, że można spokojnie uchwyt obrócić do góry nogami. Nie wiem jak to jest zrobione, ale po 1,5 roku eksploatacji działa cały czas tak samo. Jedynie ze 2 razy dokręcałem śrubkę, która regulujesz siłę z jaka się obraca uchwyt (a dostęp do niej jest też bardzo wygodny). To wszystko dotyczy mocowania w Forester z lat 2005- 2007. Dla innych modeli są inne mocowania, musisz zajrzeć na stronę Brodit lub polskiego dystrybutora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze z nawiewu bardzo wyraźnie chłodzi smartfona, chociaż nie wieje wprost na niego, bo po drodze jest obudowa uchwytu.

Jeżeli jest pionowo ustawiony to zastanawiało mnie właśnie jak z potencjalnym chłodzeniem szczególnie w podczas dużego słońca. Podeślesz jakieś zdjęcia jak to wygląda u Ciebie?

 

Jednak, przy włączonej klimatyzacji jest wyraźnie zimny ;-) - myślę, że to raczej dobrze wpływa na wydajność.

Tak zachwalam ten uchwyt, bo wyjątkowo łatwo się smartfona w niego mocuje. Po prostu wsuwasz go w idealnie wyprofilowane szczeliny, a on siedzi tam stabilnie tak, że można spokojnie uchwyt obrócić do góry nogami. Nie wiem jak to jest zrobione, ale po 1,5 roku eksploatacji działa cały czas tak samo. Jedynie ze 2 razy dokręcałem śrubkę, która regulujesz siłę z jaka się obraca uchwyt (a dostęp do niej jest też bardzo wygodny).

Nie mam tak dobrze, pod mój model nie ma dedykowanego uchwytu i pozostaje mi użycie uniwersalnego.

 

 

To wszystko dotyczy mocowania w Forester z lat 2005- 2007. Dla innych modeli są inne mocowania, musisz zajrzeć na stronę Brodit lub polskiego dystrybutora.

Przeglądałem ten sprzęt i dobór właśnie robi się przez model samochodu - zaczep, oraz model urządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Właśnie jestem po pierwszych testach nowych map do oryginalnej navi w forku 2006. Mapy są z roku 2016. Przygotowane i skompilowane przez firmę (z lubelszczyzny) pod konkretny model.

Ceny:

1xDVD Europa wschodnia z Polska +Niemcy, Austria koszt 150zł data mapy: kwiecień 2016

2xDVD calaEuropa koszt 180zł

 

Jak dla mnie na razie rewelacja, budka ożyła. Zainteresowanym podam namiar na priv.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wydaje mi się, że jest nas już 4 potencjalnych chętnych więc może coś się uda. Myślę że te mapy i tak są "pobrane" od innego producenta niż subaru więc kosz produkcji jest niski.

Edytowane przez samedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...