Skocz do zawartości

Nawigacja Subaru Forester SG 2006 2.5 XT


aero84

Rekomendowane odpowiedzi

 

....podepnę się do tematu, bo nigdzie nie znalazłem na forum. Czy moglibyscie opisać jak zdemontować daszek nawigacji?

 

 

 

 

U mnie jak na złość dzisiaj coś zaczęło się telepać za ekranem nawigacji - chyba jakiś kabel albo plastyk. Jak jadę po dziurach to wpada w wibrację. Pytanie: jak zdemontować ten kurnik? W poprzednim Forku miałem w tym miejscu schowek z zegarkiem i wystarczyło mocniej pociągnąć do góry... jak jest z nawi?

 

 

Jeśli nikt nie usunął wcześniej, to po lewej stronie kurnika, na dole jest śrubka, która go trzyma. 

 

Żeby wykręcić ta śrubkę musisz wyciągnąć ramkę zegarów (dwie śrubki) i wtedy będziesz ja widział z boku.  Jak już ja wykręcisz to wystarczy wyciągnąć/wypchnąć kurnik do góry. 

 

U mnie tak było, teraz jeżdżę bez tej śrubki co go trzymała i tak samo hałasuje na dziurach ;).

 

Pozdr

 

Edytowane przez owad
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

....podepnę się do tematu, bo nigdzie nie znalazłem na forum. Czy moglibyscie opisać jak zdemontować daszek nawigacji?

 

 

 

....podepnę się do tematu, bo nigdzie nie znalazłem na forum. Czy moglibyscie opisać jak zdemontować daszek nawigacji?

 

 

 

 

U mnie jak na złość dzisiaj coś zaczęło się telepać za ekranem nawigacji - chyba jakiś kabel albo plastyk. Jak jadę po dziurach to wpada w wibrację. Pytanie: jak zdemontować ten kurnik? W poprzednim Forku miałem w tym miejscu schowek z zegarkiem i wystarczyło mocniej pociągnąć do góry... jak jest z nawi?

 

 

Jeśli nikt nie usunął wcześniej, to po lewej stronie kurnika, na dole jest śrubka, która go trzyma. 

 

Żeby wykręcić ta śrubkę musisz wyciągnąć ramkę zegarów (dwie śrubki) i wtedy będziesz ja widział z boku.  Jak już ja wykręcisz to wystarczy wyciągnąć/wypchnąć kurnik do góry. 

 

U mnie tak było, teraz jeżdżę bez tej śrubki co go trzymała i tak samo hałasuje na dziurach ;).

 

Pozdr

 

 

 

Wczoraj miałem pierwsze podejście do tematu - porażka :(.

Osłonę zegarów zdejmuje się łatwo: kierownica w dół, do odkręcenia 2 śruby + osłona trzyma się na dwóch zatrzaskach (na dole po bokach) -> ciągniemy do siebie, wychodzi bez większego problemu. Faktycznie, po zdjęciu osłony, z prawej strony w głębi jest śrubka która trzyma kurnik nawigacji. Odkęciłem ją i.... na tym koniec. Kurnik nadal trzyma mocno, a szarpałem na wszystkie strony... Czy trzeba go podnieść bezpośrednio do góry? Ile zatrzasków go trzyma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tymi daszkami? Ktoś je zamówił? Mogę zamówić tylko potrzebuje numer części wplata 20% kwoty daszka

Moja znajoma jest jakaś dziwna i boi się wysyłać daszki bez paragonu :) Więc moje kontakty w USA odpadają. Baby są jakieś inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na koszty postawiłem na wersje budżetową,czyli mocowany do kokpitu uchwyt goclever.Pasuje "na styk" na klapkę schowka nad kratkami nawiewu,trzyma mocno i nawet przy b.cieżkim sprzęcie(ipad 9,7cala,600gram) sobie radzi.Uważam to rozwiązanie za całkiem niezłe,chociaż do ori budki mu daleko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja mogę dodać od siebie po jakimś czasieużytkowania to:

1) tablet powinien włączać się sam po pojawieniu ładowania.

 

2) kamerka cofania wifi jest średnia. lepiej kupić tablet z av-in.

3) nie znalazłem lauchera który się włącza i wyłącza po pojawieniu się zasilania.

4) w wolnym ssaku obd jest średnio przydatne na codzień.

5) here maps jest świetne ale potrzebna jest apka do zafiksowania widoku poziomego.

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daszek w teorii kupiłem teraz czekać az mi go przywioza. Do kolegi wyżej mam stacje multimedialna lecz obsluga na tej wysokości nie jest wygodna zauważysz to z czasem

W imprezie jest na akceptowalnym poziomie. Wiem że forek ma je nieco niżej.

 

Wysłano z Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś odebrałem znajomych z lotniska i jaka miła niespodzianka, przywieźli mi z Usa daszek 2din :) wyszło mnie to 90 dolców, bo i przesyłka z Seattle do New Jersey. Ledwo zmieścili jeden dla mnie i kurier zapukał do drzwi 2 dni przed wylotem do PL, ale się udało. Kombinowałem żeby kupić więcej i się podzielić ale nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos dvd dual layer z volvo w FXT 2006 z kenwood KNA-DV3200

 

mam dvd dl subaru z eurpą zachodznią i działa w 100% czyli czytnik dvd czyta płyy DL

 

co do nie działającego guzika wprowadania adesu to jednak działa ale

 

działa dla słowacj i np ukrainy a nie działa dla pl czyli sam guzik działa a chyba coś jest nie teges z bazą

 

szukam obecnie dvd-RW DL (jvc takie robi) więc się pobawię bo juz wiador dvd-r dl staciłem :)

 

sądzę, że da się to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos dvd dual layer z volvo w FXT 2006 z kenwood KNA-DV3200

 

mam dvd dl subaru z eurpą zachodznią i działa w 100% czyli czytnik dvd czyta płyy DL

 

co do nie działającego guzika wprowadania adesu to jednak działa ale

 

działa dla słowacj i np ukrainy a nie działa dla pl czyli sam guzik działa a chyba coś jest nie teges z bazą

 

szukam obecnie dvd-RW DL (jvc takie robi) więc się pobawię bo juz wiador dvd-r dl staciłem :)

 

sądzę, że da się to ogarnąć

Nie słyszałem nigdy od dvd dl rw, napęd na 90% tego nie odczyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Ja mam u siebie daszek 2 DIN jak ten ze zdjęcia które wklejałeś wcześniej i tablet 7" wchodzi bez problemu. U mnie funkcjonuje to już prawie od roku i jestem bardzo zadowolony. Nawigacja naviexpert do tego w tablecie internet z aero2

 

attachicon.gif20150215_141152.jpg

Jak rozwiązałes montaż tableta. Na razie mam taśmę 2 stroną ale nie wiem na ile to pewne rozwiązanie. Myślałem o montażu od tyłu ale musi to być mocno precyzyjne żeby dobrze wyglądało.

Wstępna wersja wygląda tak.

attachicon.gifWP_20150225_005.jpgattachicon.gifWP_20150225_006.jpgattachicon.gifWP_20150225_003.jpg

 

Zainstalowałem lenovo a3300. Stosunek wydajności do ceny zadowalający. Nie ma niestety kompasu. Niezla bacteria.

Przymocowany do daszka za pomoca tasmy 2 stronnej. Jest zaskakujaco mocne mocowanie, zobaczymy czy sie bedzie odklejac.

Wyprowadzilem gniazdo zapalniczki do daszka - latwiej sie tam dostac. rozdzielilem kable z zapalniczki przy lewarku.

podpialem audio za pomoca Mini ISO przez AUX.

Zostawilem zegarek bo ladnie wykancza spod. navi, niestety tablet jest za duzy I go przeslania, dlatego dalem tablet na sam dol.

Ladowarka i podpiecie Audio musialo byc jak najmniejsze (90st) zeby sie zmiescilo miedzy tabem a scianka daszka.

 

 

Programy:

  1. Rotation Locker - dla zablokowania ekranu I zmuszenia wszystkich aplikacji do wyswietnia horyzontalnie (Here Maps byl tu problemem)
  2. Condi - darmowa wersja Taskera. po pojawieniu sie zasilania włącza odpowiednie programy
  3. Car Home Ultra - dla ekrany z wielkimi przyciskami.
  4. Torque - oczywiscie :D
  5. Here Maps - dobra mapy offline - za friko
  6. Wimp - mam wykupiona usluge. Muzyka
  7. Maverick - dla nawigacji off-road

Co bym zrobil inaczej:

  1. Napewno bym kupil daszek z USA, wyglada lepiej.
  2. Poszukal bym tablet z kompasem, moze sie przydac przy nawigacji off-road

Jeszcze zdjęcie z taśma dwustronną.

Kupiłem taka mocną z gąbką.

attachicon.gif20150222_151650.jpg

 

Taki update bo może sie komuś przydać. 

Pierwotny setup wylądował w 2 forku 

Forek żony otrzymał daszek z US (sorry mogłem załatwić przez znajomych tylko jeden) i nawigacje Garmin Dezl 760.

Zdecydowanie polecam Navi Garmina. Ekran i wygoda działania przbija tablet po stukroć. Nawigacja włącza się sama po pojawieniu się zaislania i sama wyłącza sie gdy go nie ma. TMC działa nawet w polsce.

Ale największy szacun to ekran. Matowy bez refleksów. Po prostu bajka. Do tego jest zestaw głośno-mówiący.

 

Co do zestawu z tabletem zrobiłem 2 modyfikacje:

1) OBD zasilane jest ze stacyjki a nie permanentnie - nie muszę bać się o aku. Dodatkowo pojawienie się OBD załącza i wyłącza Car Home Ultra\

2) Miałem poważne problemy z ładowarką. Permanentnie brakowało mi zasilania, tablet w czasie jazdy zużywał więcej niż się ładował. Problemem był kabel USB!. Po złączeniu kabelka białego z zielonym (od strony tableta) kabel zmienił sie w kabel zasilający i prawdopodobnie problemu już nie będzie. 

 

Mam nadzieje że sie komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Brzmi dobrze. Jednak obstaje przy androidzie, bo Google maps i pokazywanie korków w połączeniu z yanosikiem w tle są dla mnie bezkonkurencyjne...

Tu sie zgodze, korki Garmin pokazuje ale mam wrazenie ze G maps jest dokladniejsze ale zagranicą przewaga bezpłatnych powiadomień niezależnych od roamingu będzie już widoczna.

Jest tez aplikacja na telefon gdzie mozna sobie w domu wyszukac miejsce i wyslac do NAVI. Wisadasz przekrecasz kluczyk a Navi sie pyta czy cie tam kierowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...