Skocz do zawartości

Nawigacja Subaru Forester SG 2006 2.5 XT


aero84

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odbieram kurnik. Będę kombinowal postaram się zrobić jakiś poradnik.

 

Update: kurnik nie jest 2din i jest za mały na 7". 6" będzie pasować. Teraz rozglądam się nad odpowiednim urządzeniem. W grę wchodzą phanblet albo navi na win ce lub android.

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie daszek 2 DIN jak ten ze zdjęcia które wklejałeś wcześniej i tablet 7" wchodzi bez problemu. U mnie funkcjonuje to już prawie od roku i jestem bardzo zadowolony. Nawigacja naviexpert do tego w tablecie internet z aero2

 

post-16172-0-39269700-1424380014_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie daszek 2 DIN jak ten ze zdjęcia które wklejałeś wcześniej i tablet 7" wchodzi bez problemu. U mnie funkcjonuje to już prawie od roku i jestem bardzo zadowolony. Nawigacja naviexpert do tego w tablecie internet z aero2

 

20150215_141152.jpg

Efekt jest niesamowity jak by tak wyjechał z fabryki !

Napisz czy duzo jest zabawy z umocnieniem go w oryginalnym daszku i podłączenie do elektryki ?

Widzę ze masz tez podłączony do komputera samochodu ? Jakas aplikacja ? Efekt jak w Nissan GTR :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli się przymierzam żeby kupić taki daszek, ale z tego co wiem można to dostać tylko w usa... Gdzie kupiliście swoje daszki 2din?

 

Tylko zamiast tableta chcę wsadzić tam stację multimedialną a w miejsce starego radia 2 dodatkowe zegary,chociaż u kolegi bart352 wygląda to bardzo fajnie :)

Czekam aż się rozwinie temat :P

Edytowane przez MichallD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie daszek 2 DIN jak ten ze zdjęcia które wklejałeś wcześniej i tablet 7" wchodzi bez problemu. U mnie funkcjonuje to już prawie od roku i jestem bardzo zadowolony. Nawigacja naviexpert do tego w tablecie internet z aero2

 

attachicon.gif20150215_141152.jpg

Jak rozwiązałes montaż tableta. Na razie mam taśmę 2 stroną ale nie wiem na ile to pewne rozwiązanie. Myślałem o montażu od tyłu ale musi to być mocno precyzyjne żeby dobrze wyglądało.

Wstępna wersja wygląda tak.

post-1172-1424853912,0682_thumb.jpgpost-1172-1424853920,6904_thumb.jpgpost-1172-1424853932,4522_thumb.jpg

 

Zainstalowałem lenovo a3300. Stosunek wydajności do ceny zadowalający. Nie ma niestety kompasu. Niezla bacteria.

Przymocowany do daszka za pomoca tasmy 2 stronnej. Jest zaskakujaco mocne mocowanie, zobaczymy czy sie bedzie odklejac.

Wyprowadzilem gniazdo zapalniczki do daszka - latwiej sie tam dostac. rozdzielilem kable z zapalniczki przy lewarku.

podpialem audio za pomoca Mini ISO przez AUX.

Zostawilem zegarek bo ladnie wykancza spod. navi, niestety tablet jest za duzy I go przeslania, dlatego dalem tablet na sam dol.

Ladowarka i podpiecie Audio musialo byc jak najmniejsze (90st) zeby sie zmiescilo miedzy tabem a scianka daszka.

 

 

Programy:

  1. Rotation Locker - dla zablokowania ekranu I zmuszenia wszystkich aplikacji do wyswietnia horyzontalnie (Here Maps byl tu problemem)
  2. Condi - darmowa wersja Taskera. po pojawieniu sie zasilania włącza odpowiednie programy
  3. Car Home Ultra - dla ekrany z wielkimi przyciskami.
  4. Torque - oczywiscie :D
  5. Here Maps - dobra mapy offline - za friko
  6. Wimp - mam wykupiona usluge. Muzyka
  7. Maverick - dla nawigacji off-road

Co bym zrobil inaczej:

  1. Napewno bym kupil daszek z USA, wyglada lepiej.
  2. Poszukal bym tablet z kompasem, moze sie przydac przy nawigacji off-road

Jeszcze zdjęcie z taśma dwustronną.

Kupiłem taka mocną z gąbką.

post-1172-1424856775,6884_thumb.jpg

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie daszek 2 DIN jak ten ze zdjęcia które wklejałeś wcześniej i tablet 7" wchodzi bez problemu. U mnie funkcjonuje to już prawie od roku i jestem bardzo zadowolony. Nawigacja naviexpert do tego w tablecie internet z aero2

 

20150215_141152.jpg

Gdzie kupiłaś swój daszek, to jakaś inna wersja niż EU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, fajna sprawa, tylko koszt tego daszka równa się prawie cenie używanego tablecika:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozacko. Już dawno planowałem montaż daszka z tabletem. 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze w planie zakup kamerki WiFi. Będzie do cofania. Może też do przodu zamontuje.

Kurcze, fajna sprawa, tylko koszt tego daszka równa się prawie cenie używanego tablecika:/

Niby tak. Tanio nie jest. Można próbować zrobić samemu ale wydasz połowę kasy a efekt pewnie będzie kiepski. Poza tym tablet za 300 zł raczej wiele nie uciagnie a navi trochę mocy potrzebuje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Będę myślał nad zakupem, póki koleżanka jest w NY i mogłaby mi to przywieźć za miesiąc. Bo do EU pewnie nie wyślą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Będę myślał nad zakupem, póki koleżanka jest w NY i mogłaby mi to przywieźć za miesiąc. Bo do EU pewnie nie wyślą..

Może się dorzucę :D?

 

Ewentualnie mam znajomych w USA którzy mogą to puścić jedną paczką, jakby jeszcze ktoś chciał. 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co odpiszą mi na maila z pytaniem o dostępność,koszty wysyłki itp. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie masz rację. Będę myślał nad zakupem, póki koleżanka jest w NY i mogłaby mi to przywieźć za miesiąc. Bo do EU pewnie nie wyślą..

Może się dorzucę :D?

 

Ewentualnie mam znajomych w USA którzy mogą to puścić jedną paczką, jakby jeszcze ktoś chciał.

Właśnie miałem pisać że skończy z kontenerem daszkow. Jak to wytłumaczyć na granicy ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na granicy pytali o elektronikę nie wiem jak by zareagowali na cześć samochodowa. Tym bardziej na 2. Wartość daszka jest niska raczej się uda przy wysyłce poczta. Przy bagażu jak będą 2 pewnie się pojawią pytania

Jak jest z kimś to niech przejdą osobno i będzie gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny na ten daszek 2 din :-) to jeszcze dwie osoby.

Kozacko :) Myślę, że znajdą się jeszcze dwie jak poczekamy.

 

Później jak podzielimy przesyłkę do PL na 5 to wyjdzie dobra cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój daszek ściągałem z USA z jakiegoś sklepu online z częściami do Subaru, w maju zeszłego roku (jest to część oryginalna)- całkowity koszt 95 dolców.

 

 

 

Można się pokusić o kupno w naszej sieci dealerskiej - nr. części H0010SA950ML,

 

Można go również kupić na popularnym portalu aukcyjnym znanym na całym świecie...

 

 

Moim założeniem było zmieszczenie się w budżecie 1000 PLN, tablet to Overmax solution 2+ cośtam...

 

Od strony montażu - zasilanie doprowadzone jest na stałe od gniazda zapalniczki, tablet zamontowany jest do daszka poprzez wklejoną uszczelkę z cieniutkiej gąbki, z tyłu do tabletu przymocowana jest również warstwa elastycznego tworzywa, a sam tablet zamocowany jest do daszku opaskami zaciskowymi. Rozwiązanie bardzo stabilne i pewne. Audio wyprowadzone jest do zmieniarki mp3, która z kolei podłączona jest pod oryginalne radio 2din, probemem było znalezienie odpowiedniej ładowarki do tabletu, która nie generowała by zakłóceń na wyjściu audio. Tablet łączy się z adapterem OBD przez bluetooth, działa to bardzo sprawnie. Internet działa przez aero2 (ma modem 3g) lub udostępniam sobie z komórki. Dodatkowo u góry w daszku zrobiony jest mechaniczny włącznik.

 

Z praktyki mogę doradzić, że taśma dwustronna w letnie upały nie da rady.

 

 

czas montaźu to ok 3 godzin.

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...