Skocz do zawartości

Nawigacja Subaru Forester SG 2006 2.5 XT


aero84

Rekomendowane odpowiedzi

- brak integracji z telemetrią, nie wiem czy bardzo będzie przeszkadzało, choć fabryczna nawi potrafi też poruszać się (z dość dużym błędem) bez sygnału z GPS, odczytując dane z magistrali: kąt skręcenia kierownicy, prędkość itp

 

Przeszkadza tylko przy starcie bo gps fix jest (może być) po kilkudziesięciu sekundach. Chwilowe utraty sygnału tunel, parking podziemny da się przeżyć.  

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem, choć na szczęście do mojej nawigacji fabrycznej udał się upgrade opisany w innym wątku.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, choć będzie brakowało 2 rzeczy:

- automatyczne wyciszanie muzyki z fabrycznego radia przy komendach nawigacji

- brak integracji z telemetrią, nie wiem czy bardzo będzie przeszkadzało, choć fabryczna nawi potrafi też poruszać się (z dość dużym błędem) bez sygnału z GPS, odczytując dane z magistrali: kąt skręcenia kierownicy, prędkość itp

 

Składałeś nowsze mamy np z volvo z płytą orig Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam nietypowy problem z nawigacją. W Forku ściągana była skrzynia biegów i wymieniany wałek. Po poskładaniu tego do kupy wskazania nawigacji (fabryczny GPS w kiosku) ześwirowały - auto na mapce porusza się do tyłu, kiedy jadę do przodu :D Jak zatrzymuję się w miejscu, to po pewnym czasie odzyskuję właściwą pozycję, ale wystarczy ruszyć i nawigacja jedzie w przeciwnym kierunku do rzeczywistości, co dość szybko kończy się totalnym chaosem. To nie kwestia obrócenia kompasu o 180 stopni, tylko jakby nawigacja myślała, że jadę na wstecznym. Podejrzewam, że navi bierze pod uwagę wskazania prędkościomierza i wspomaga się nimi przy ustalaniu pozycji. Z jakiegoś powodu dostaje info na opak po demontażu skrzyni. W poniedziałek będę jechał na poprawkę ale może ktoś się orientuje czy jest na to jaki łatwy 'fix' który da się zrobić w domowych warunkach?

 

Edit:

 

To nie problem nawigacji - na każdym biegu pali mi się światło wstecznego. Ewidentnie coś nie halo z czujnikiem wstecznego...

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie czy gdzieś na forum znajdzie się schemat lub zdjęcie gdzie powinny być podłączone kable zasilające od navibox na karty SD Kewnwood Garmin ?

Wszystko mam zgrane tylko sprzedawca dostarczył kable zasilające POWER przecięte bez kostki twierdząc, że były gdzieś przylutowane.Dzięki za pomoc WP_20170609_16_13_53_Pro.thumb.jpg.9e1ac7c5f0b33f627932429db6f18e5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...