Skocz do zawartości

Nawigacja Subaru Forester SG 2006 2.5 XT


aero84

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Seb_ek napisał:

Wielkie dzięki :)

12 godzin temu, Seb_ek napisał:

Kurczę dzwoniłem dzisiaj w 6 miejsc we Wrocławiu czy ktoś mi to podłączy to wszyscy rezygnują - trochę nie ogarniam przecież to chyba prosty temat dla elektryka. Gdyby ktoś miał wiedzę do której dokładnie wiązki jest podłączone to zasilanie z naviboxa sd to będę wdzięczny,

Zauważyłem, też jedną zależność - po odłączeniu anteny od starego pudła navi sygnał radiowy praktycznie zanikł ;/ czyli wychodzi na to, że antena od radia jest wzmacniania sygnałem z anteny GPS ? :)

Panowie nawigatorzy, dostałem miejsce podpięcia kabli jednak pozostaje mi ostatnia zagadka i napięcie pod które musi być podłączone plastikowe pudełko, do którego podłączone są kable od Navi. 

Zaznaczone na zielono:

post-8028-0-94372900-1455754607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Orientuje się może ktoś, czy te dwie wtyczki (i ta mała zielona też) są częścią większej wiązki, czy można je jakoś wypiąć? Wpięte były w fabryczna Navi Core 1. Samochód Forek XT 06.

Zakładam, że jak zdemontowałem navi, to raczej nie są już potrzebne i gdyby jednak nie udało się ich wypiąć, to mogą sobie tam być? Czy tą zieloną połączyć z białym? 

IMG_9808.jpg

Edytowane przez MrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 20:27, MrJ napisał:

Orientuje się może ktoś, czy te dwie wtyczki (i ta mała zielona też) są częścią większej wiązki, czy można je jakoś wypiąć? Wpięte były w fabryczna Navi Core 1. Samochód Forek XT 06.

Zakładam, że jak zdemontowałem navi, to raczej nie są już potrzebne i gdyby jednak nie udało się ich wypiąć, to mogą sobie tam być? Czy tą zieloną połączyć z białym? 

IMG_9808.jpg

 

Tak trochę z innej beczki - natrafiłem w Toruniu na firmę, która sprzedaje radio multimedialne pasujące do Forka. Ma wgraną nawigację, czytnik DVD/CD, SD, USB, pokrętło głośności; procesor Intela na płycie Panasonica, gwarancję dają na 30 miesiecy. Mam oryginalne navi i tzw daszek w moim XT2005, ale to jest sprzęt przestarzały i z innej epoki. Oryginał oryginałem, ale niepraktyczne... Niemniej, powodzenia z instalacją :-)

Edytowane przez MarcelWozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Planuje zmodzić wnętrze poprzez wyrzucenie schowka z zegarkiem na daszek 2 din ale z tego co się orientuje to nie ma sensu kupować z allegro kompletnej nawigacji z 2 powodów chyba że się mylę.

Pierwszy to archaiczny system z brakiem nowych aktualnych map 

Drugi to wersje EU mają te paskudne przyciski w dolnej części których ciężko będzie usunąć chcąc wstawić współczesną navi.

Znalazłem na ebayu daszki JDM bez przycisków i chyba zamówię  tylko mam dylemat czy domówić zegarek 1 din i do tego nawigacje z wysuwanym ekranem, 1 din  bo ten zegarek co mam w schowku obecnie dość często u mnie jest używany. 

 

Image 01 - For Subaru Forester SG 1DIN Digital Clock For 2DIN Visor Console 2003-2005 MY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 10.06.2017 o 09:54, arnoldpe napisał:

Wielkie dzięki :)

Kurczę dzwoniłem dzisiaj w 6 miejsc we Wrocławiu czy ktoś mi to podłączy to wszyscy rezygnują - trochę nie ogarniam przecież to chyba prosty temat dla elektryka. Gdyby ktoś miał wiedzę do której dokładnie wiązki jest podłączone to zasilanie z naviboxa sd to będę wdzięczny,

Zauważyłem, też jedną zależność - po odłączeniu anteny od starego pudła navi sygnał radiowy praktycznie zanikł ;/ czyli wychodzi na to, że antena od radia jest wzmacniania sygnałem z anteny GPS ? :)

Panowie nawigatorzy, dostałem miejsce podpięcia kabli jednak pozostaje mi ostatnia zagadka i napięcie pod które musi być podłączone plastikowe pudełko, do którego podłączone są kable od Navi. 

Zaznaczone na zielono:

post-8028-0-94372900-1455754607.jpg

 

Czy rozwiązałeś problem podłączenia dwóch kabli z tej kostki zaznaczonej na zielono ? bo czeka mnie to samo , jednak zdecydowałem się na montaż całej nawigacji OEM z modułem na karty SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nawigacja fabryczna zamontowana, drugi raz bym się  nie podjął  tego. Chyba z 2 tygodnie walczylem z tym. Jak się  okazuje są  chyba dwie wersje  na taśmie  montażowej gdzie jedna ma wiązkę  kabli z wtyczką  16 pin do podłaczenia do ekranu dotykowego a druga nie posiada tej wtyczki przez co ekran nie działa. Tak było u mnie, brak wtyczki 16 pin za radiem za schowkiem gornym i prawym. Jedynie byla wtyczka 6 pinowa przy prawym słupku  za schowkiem pasażera. W górnym schowku gdy brak wtyczki 16 pin trzeba pobrać  zasilanie po zegarku. Z wtyczki 5 pin zielonej ucinamy 4 przewody zaczynajac od niebieskawego z prawej strony które  jest podtrzymaniem napięcia. Nastepnie kolejny w lewo to zasilanie po stacyjce. Trzeci  (kolejny w lewo) to słynny  Bright zasilajacy, czwarty to uziemienie dla tego brighta (ja go nie ucinałem aby wtyczka została bo moze kiedyś  schowek z zegarkiem wróci  na swoje miejsce) i ostatni z lewej to uziemienie. Te 4 przewody trzeba połączyć  z 7 pinami w wtyczce 16 pin i ekran z regulacją  podswietlenia przycisków  zadziała. W zestawie jest jeszcze taka mała puszka na dwie okragle wtyczki i zasilanie. Pomimo braku informacji które  gniazdo jest wejsciem a które  wyjściem  ma to ogromne znaczenie. Przy nieprawidłowym  podłączeniu  pozwala tylko ustawić  date i godzine oraz jasność  ekranu i kontrast. Brak możliwości  wejscia w menu i mapy. Pozostaje mi jeszcze tylko uaktualnić  moduł KNA-G520 aby czytał  aktualne mapy.

16439164566453828506871749828032.thumb.jpg.78c7609661ef0a48a1ef4245ca48490e.jpg.88fb3467e80ed6dec484d188406bbe4f.jpg

 

20220204_072920.thumb.jpg.44579a6f22e8d1960449a6cdb04e219a.jpg

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...