Skocz do zawartości

Nawigacja Subaru Forester SG 2006 2.5 XT


aero84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że temat był już wielokrotnie opisywany ale ze względu na trudności z wyszukaniem chciałbym zapytać szanownych kolegów forumowiczów o dwie sprawy:

 

1. Czy dokupując seryjną nawigację do swojego Forka 2006 2.5 xt (który seryjnie jej nie miał) będzie problem z jej podłączeniem? Czy okablowanie jest i pozostaje kwestia zamontowania i podłączenia wyświetlacza i modułu?

 

2. Jeśli nie seryjna navi to poproszę podpowiedź co warto kupić w miejsce radia 2-DIN?

 

Z góry dziekuję za pomoc,

 

Pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja właśnie sklecam navi do mojego wolnossaka. Kupilem daszek org. I będę montować tablet. Plus jest taki ze będzie i navi i torque i wimp a dodatkowo tablet można zabrać ze sobą. Jak wyjdzie to się okaże :)

 

 

http://i7.tinypic.com/4c1orgk.jpg

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach odbiorniki są bardzo mocne i działają w środku auta. W najgorszym wypadku można kupić odbiornik BT ale watpie żeby to było potrzebne. Telefon przecież działa bez problemów.

 

Audio podpinam pod aux zasilanie gdzieś upchne pod daszkiem. Dodatkowo pojawiły się kamery cofania Wi-Fi. Będę rozważać ta opcje na przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukalem daszka do mojego forka to sie dowiedzialem,ze moze byc prbolem wlasnie z okablowaniem,ktorego zwyczajnie moze nie byc.. 

na elektryce sie nei znam,ale podejrzewam ze nawet jakby nie bylo to chyba mozna dociagnac ;-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzylem to najbardziej pasuje mi opcja przymocowania płytkiego mocowania tableta bo tez chciałbym go zabierać ze sobą podawać dziecku itd. Rozważań tez opcje uchylnej ścianki na klika co pozwoli wykozystac przestrzen za. ale to dopiero jak będę miał daszek to zrobię parę prototypów. O aktualizację się nie martwie bo to można przez Wi-Fi zrobić bo w garazu mam zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest antyk, ale używam i sobie chwalę. Bardzo ja lubie za prostote. Wpisujesz cel, 3 trasy do wyboru. Klikasz, jedziesz. Praktycznie nigdy nie traci zasięgu, prosta w obsłudze jak cep. Wszystkie automapy, garminy i inne wydumki mnie wykańczają :) No i mam dodatkowy kurnik w samochodzie :yahoo:

Ma też swoje wady:

1. NIe da się nią operować w czasie jazdy (zmienić celu np.) - dlaczego, skoro wiozę np. pasażera/pilota?

2. Brak waypointów

3. Czytnik płyt zajmuje miejsce w schowku

 

Jak mi się nawigacja znudzi, to zastnanowię się nad mediaboxem albo wstawieniem ww. tabletu :)

 

Zgadzam się natomiast, że walory estetyczne to nie jest jej mocna strona (grafika prawie wektorowa :D )

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na obcym forum ze można zaciągnąć do pracy aplikacje tasker ktora potrafi włączyć urządzenie po pojawieniu się zasilania i wyłączyć po zniknięciu. Na chińskim allegro znalazłem tablet z video in co by się przydało do kamerki cofania. Jeśli nie to to są kamerki łączące się po Wi-Fi z aplikacją która włącza się po wbiciu wstecznego. Nie wiem jak by to zadziałało przy 2 kamerach przód do rejestracji i tył do cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię ludzi, którzy mając proste rozwiązania, jednak komplikują sobie życie :-) Nie lepiej kupić tablet, jakieś 8'' do tego statyw na szybę lub jakiś inny, kto jak lubi... Proste wsadzanie, wyciąganie, jest torqe, nawigacja, TV, GPS, kto co tam lubi... jak się będzie wyładowywać, podłączy się kabelek z zapalniczki... itp. itd. Ale może to ja jakiś dziwny jestem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, prócz tego statywu i kabelkow tak będzie. Statyw Nie będzie zasłaniać, kabelki nie będą wisieć a będzie dobrze wyglądać (to się okaże). A ze przy okazji znajdzie się pretekst żeby w garażu posiedziec w spokoju..... Bezcenne :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na złość dzisiaj coś zaczęło się telepać za ekranem nawigacji - chyba jakiś kabel albo plastyk. Jak jadę po dziurach to wpada w wibrację. Pytanie: jak zdemontować ten kurnik? W poprzednim Forku miałem w tym miejscu schowek z zegarkiem i wystarczyło mocniej pociągnąć do góry... jak jest z nawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na złość dzisiaj coś zaczęło się telepać za ekranem nawigacji - chyba jakiś kabel albo plastyk. Jak jadę po dziurach to wpada w wibrację. Pytanie: jak zdemontować ten kurnik? W poprzednim Forku miałem w tym miejscu schowek z zegarkiem i wystarczyło mocniej pociągnąć do góry... jak jest z nawi?

 

 

Jeśli nikt nie usunął wcześniej, to po lewej stronie kurnika, na dole jest śrubka, która go trzyma. 

 

Żeby wykręcić ta śrubkę musisz wyciągnąć ramkę zegarów (dwie śrubki) i wtedy będziesz ja widział z boku.  Jak już ja wykręcisz to wystarczy wyciągnąć/wypchnąć kurnik do góry. 

 

U mnie tak było, teraz jeżdżę bez tej śrubki co go trzymała i tak samo hałasuje na dziurach ;).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...