Skocz do zawartości

olej i hamulce Forester '05 2.5x


bart76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie było wiele razy, ale może ktoś na szybko odpisze. Kupiłem dopiero co ww. Forka i szykuję się do wymiany oleju w silniku i  ruszę hamulce. Były właściciel poinformował mnie, że jeździł na Castrolu 5w-40. Waszym zdaniem zostać przy tym oleju? Czy raczej zmienić na coś innego? ( przebieg ok. 195000 km ). Aha i czy 4l oleju wystarczy, czy raczej 5 l. No i hamulce. Klocki przód do wymiany. Dostałem w zestawie kocki Textara, ale właściciel powiedział, że piszczą i po wymianie założył z powrotem wcześniejsze -także muszę wymienić. Coś polecicie? A no i na zapas jakie okładziny na tył do bębnów, bo może się okazać że też do wymiany. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha i czy 4l oleju wystarczy, czy raczej 5 l.

Do silnika wchodzi ok.4,5 litra.Markę oleju wybierz sam.Lepkość zalecana przez producenta to 5W30 ale jeśli auto użytkowane bardziej dynamicznie czy sporo jeździ w "terenie",to zostawiłbym 5W40.

O hamulcach masz tu

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/47252-%C5%BCeby-forek-zacz%C4%85%C5%82-hamowa%C4%87/page-26#entry2200058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kwestii oleju w skrzyni. Poprzedni właściciel zalał skrzynie jakimś duńskim ATF IQ-X Dexron III. Czy mogę przy wymianie użyć dowolnego innego Dexrona III, czy raczej muszę wymienić dynamicznie i wtedy użyć jakiego chcę. Bo tego duńskiego to na pewno nie wleję, bo go nie kupię raczej w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni i dyfra ja w S-turbo wlany mam Eneos Super Premium Multi Gear 75w90 a po silniczku pływa sobie Motul 5w40 :) Castrola nie polecam :P zreszta było coś swego czasu o tych olejach na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dostałem w zestawie kocki Textara, ale właściciel powiedział, że piszczą
Jeździłem na klockach Textar w połączeniu z tarczami Brembo i złego słowa nie powiem, było cicho i hamowało super( Legacy III ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mogę przy wymianie użyć dowolnego innego Dexrona III, czy raczej muszę wymienić dynamicznie i wtedy użyć jakiego chcę.

Niby są mieszalne te oleje,ale czy nie warto zrobić porządków i mieć spokój na dłużej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To pewnie zostanę przy tym Castrolu. Klocki jeszcze pomyślę. Dzięki

ja bym to na Twoim miejscu przemyślał ;)

Co do skrzyni i dyfra ja w S-turbo wlany mam Eneos Super Premium Multi Gear 75w90 a po silniczku pływa sobie Motul 5w40 :) Castrola nie polecam :P zreszta było coś swego czasu o tych olejach na forum

Podobnie jest z Motulem od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...