Jump to content

Czujnik na przednim pasie pod zamkiem maski


STRAZAK

Recommended Posts

Witam dawno się nie odzywałem bo większość czasu spędzam w garażu, z wielką radością uzbrajam swojego forestera blacharz się spisał, lakiernik też wylał parę setek lakieru i nie tylko a teraz zostało to wszystko poskładać w całość. W trakcie tej roboty stwierdziłem że pod zamkiem maski za atrapą mam ułamany czujnik lub HGW co po wypięciu kostki stwierdziłem brak pinów utleniły się zarówno w kostce jak i we wspomnianym czujniku. Brak na tym ustrojstwie jakiegokolwiek numeru, oznaczenia przekopałem chyba już wszystkie dostępne schematy zdjęcia i dalej jestem w czarnej du... . Dla przypomnienia forester 2003 wersja USA 2.5 X  manual. Jakby ktokolwiek był w stanie mi odpowiedzieć na pytanie co to za ustrojstwo i co najważniejsze do czego to służy to będę wdzięczny jak nie wiem co (może w końcu spokojnie zasnę)  bo prace tak jakby stanęły w miejscu a mi brak odwagi olać ten element i kręcić śrubki dalej.

Link to comment
Share on other sites

Podrzuć zdjęcie, będzie łatwiej. W tym momencie jedyne co mi przychodzi do głowy to czujnik temperatury zewnętrznej, jest za atrapą i pod zamkiem, tyle że bardzo nisko... 

 

 

 

Edit:

Aaaa.... cybel mnie ubiegł :)

Edited by marhof
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź, ale niestety czujnik temperatury mam zamontowany niżej praktycznie w połowie wysokości zderzaka ten wyglądał jak mały głośnik piezoelektryczny, co do zdjęć to może być problem bo zacząłem się dobierać do kostki i nie wygląda już tak jak przed moją ingerencją.

Link to comment
Share on other sites

Zdj%25C4%2599cie0021.jpg

 

 

Tak wyglądają pozostałości po tym czymś ale podejrzewam że kolega Cybel może mieć absolutną rację, tylko brak jakiejkolwiek informacji czy ta drobnostka to standardowe wyposażenie czy jakaś wizja poprzedniego właściciela

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Idąc tym tropem przejrzałem już kilka różnych stron z podobnymi ustrojstwami, ale nie odnalazłem takowego. Najbardziej mnie dziwi że wiązka jest na fabrycznych złączkach, i wygląda jak z fabryki a brak jakiejkolwiek informacji czy takie cudo występowało fabrycznie skuteczne spędza sen z moich powiek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...