Skocz do zawartości

Jaka benzyna do XT


Synu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podzielcie się proszę doświadczeniami. Jaka benzynę lejecie do swoich Foresterów XT?

Pan w salonie radził 98 - ale czy to jest optimum dla tego silnika?

A jak reaguje na paliwo takie jak VPower albo VPower Racing na Shellu (pisze że 100 oktanowa)? Czy w ogóle miałoby sens dopłacać do czegoś takiego.

 

Może ktoś ma doświadczenie albo wiedzę jak różne rodzaje paliwa wpływają na

1) osiągi

2) spalanie

3) trwałość silnika

 

Z góry dzięki za podpowiedzi,

 

RAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego zalewam 98 i staram się na jakieś pewniejszej stacji, a we Wrocławiu to właściwie na jednej i z jednego dystrybutora i nie narzekam :) Wydaje mi się, że 100 to trochę bez sensu dopłacanie jeśli nie upalasz i nie robisz remapu na niej, ale niech się ktoś mądrzejszy wypowie :)

Edytowane przez Krzychu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95. Jedynie czasami na Shellu V Power 100 +, bo jest to jedyne paliwo premium, gdzie zauważam jakąś różnicę w stosunku do orlenowskiej 95 W przypadku pozostałych "premium" muszę sobie wmawiać, że jest lepiej :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenie do bukmacerka.

Dzisiaj po raz pierwszy zalałem 95 (z BP) i wnie ma róznicy w osiągach a spalanie spadło w granice 11,4 w mieście.

Jutro jadę na "wycieczkę" do Wrocławia póżniej powrót do Warszawy przez Kraków więc zobaczę jak to wygląda "po trasie" kiedy będę konsekwentnie zalewał 95-ką.

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystrojony pod 98 ? W papierach i na klapce wlewu paliwa wyraźnie napisane : " 95 only"

 

100 koni w Japonii bierze się nie z innego paliwa tylko mapy silnika - w Eu jest inna mapa ze względu na normy emisji spalin. Aby uzyskać zgodność z normą EU ileśtam , niestety koniecznym było "wykastrowanie silnika". Podobnie będzie zapewne z Levorgiem - też nie będzie 300 koni tylko 240-260 ...

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze paliwo czy 95 czy 98 także będzie dobre.Biorąc pod uwage iż xt najwięcej sprzedało się w usa wiemy że tam benzyna jest poniżej 90 Wszyscy jeżdzą i także jest ok.Ja od 2 lat zmieniłem 95 na lpg.Póki co daje rade  moc prawie identyczna, oszczędności spora w skali roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...